+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Ceny choinek sztucznych

Ceny choinek sztucznych

Ceny choinek sztucznych od poszczególnych firm bywają zróżnicowane, zależnie od jakości ich wykonania. Przy rozpatrywaniu danych ofert widoczne jest to, iż bezpośrednia stawka będzie uzależniona w dużej mierze od wymiarów drzewka. Niebagatelne znaczenie ma też sama stylistyka, która determinuje często nakład pracy i samych materiałów potrzebnych do przygotowania konkretnego wyrobu. Produkty o wysokim standardzie wykonania ma do zaoferowania firma Adal, więc zachęcamy do wybrania naszej oferty.

Spis treści
Co wpływa na wysokość stawek?
Sprawdź u nas
Dlaczego warto?
O firmie
Nasza oferta

Od czego są uzależnione ceny choinek sztucznych?

Ceny choinek sztucznych, podobnie zresztą jak w przypadku naturalnych odpowiedników, są uzależnione w dużej mierze od rodzaju drzewka i jego wymiarów. W kontekście takich modeli stylistyka może być jednak zgoła bardziej zróżnicowana. Stawki rosną zatem wraz z bardziej efektownym wyglądem wyrobu, wynikającym choćby z liczby użytych gałązek. Specyfika sztucznych modeli jest taka, że na rynku można znaleźć choinki bardzo odbiegające od siebie jakością wykonania. Najtańsze warianty nie prezentują się jednak najlepiej, a do tego będą wykonane z materiałów szkodliwych dla środowiska. Wyroby najlepszych producentów, takich jak Adal, to starannie dopracowane projekty, wykonane z ekologicznych surowców.

Wymiary

Jednym z podstawowych aspektów determinujących cenę, są oczywiście wymiary konkretnej choinki. Tym bazowym będzie rzecz jasna jej wysokość. Można tu mówić o naprawdę dużej rozpiętości, gdyż drzewka mogą sięgać od kilkudziesięciu centymetrów w przypadku kompaktowych modeli przeznaczonych do ustawienia na meblach, po nawet ponad dwadzieścia metrów, gdy mowa o największych modelach do obszarów publicznych. Poza wysokością, drugim nie mniej ważnym parametrem będzie średnica. Tu także widoczne są różne warianty, od wąskich modeli po takie naprawdę szerokie.

Rodzaj modelu

Poza wymiarami kolejnym kluczowym czynnikiem jest sam rodzaj drzewka, a więc gatunek jaki ono imituje czy po prostu sama stylistyka. To właśnie kwestie związane z wyglądem mają ogromny wpływ na cenę, podobnie zresztą jak w przypadku naturalnych choinek. Przewagą producentów sztucznych modeli jest to, że mają oni pełną kontrolę nad jakością wyrobów. Pozwala to uniknąć drzewek o asymetrycznych wymiarach, wybrakowanych czy o mało estetycznych gałęziach. Wytwórcy mogą jednak decydować o wyglądzie, dbając o to, żeby w poszczególnych modelach gałązki jeszcze lepiej odzwierciedlały te żywe czy żeby w konkretnym produkcie było ich po prostu więcej. Najtańsze będą zatem modele zupełnie bazowe, a cena rośnie wraz z wartością estetyczną poszczególnych choinek.

Jakość wykonania i wykorzystanych materiałów

Rozpatrując czynniki, które wpływają na finalne stawki, nie można zapominać o samej jakości wykonania. Duży wpływ mają na to również wykorzystywane materiały. Producenci zajmujący się przygotowywaniem najtańszych odpowiedników, nie przykładają specjalnej wagi do detali. Część z nich to mało starannie wykonane kombinacje drutów i foli PVC, co stylistycznie pozostawia wiele do życzenia i w praktyce nie przypomina zbytnio naturalnych drzewek. W przypadku najlepszych producentów, takich jak nasza firma, jakość wykonania stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. Podobnie zresztą jak wykorzystywane materiały. Współcześnie sztuczne choinki wykonuje się w dużej mierze z polietylenu, który zapewnia dobre odwzorowanie żywych gałęzi, a dodatkowo jest surowcem, który można potem poddać procesowi recyklingu. Dzięki temu nowoczesne modele sztuczne odpowiednio się prezentują, a do tego są odpowiedzialnym wyborem w kontekście ekologicznym.

Choinka świąteczna i prezenty

Choinki sztuczne Adal w Koziegłowach w atrakcyjnych cenach

Adal to firma z siedzibą w Koziegłowach, która oferuje wysokiej jakości choinki sztuczne, w przystępnych cenach. Funkcjonujemy na rynku od wielu lat, a nasze produkty są już znane nie tylko w Polsce, ale i na rynkach zagranicznych. Są one doceniane za wysoki standard, dzięki któremu drzewka prezentują się nienagannie i mogą służyć przez wiele sezonów. Takie wyroby są zatem bardzo opłacalne pod względem finansowym. Choć jednorazowo jest to większy wydatek niż w przypadku żywego drzewka, to inwestycja zwróci się już po maksymalnie paru latach. W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane choinki, o różnej stylistyce i wymiarach. Oferujemy nie tylko modele przeznaczone do użytku domowego czy biurowego, ale i ogromne choinki, które mogą stanowić niezapomnianą dekorację przestrzeni publicznych.

Dlaczego takie drzewka są bardziej opłacalne finansowo od żywych odpowiedników?

Ceny dobrej jakości sztucznych modeli są wyższe niż naturalnych drzewek, lecz warto pamiętać o tym, iż jest to jednorazowy koszt, który rozkłada się na przynajmniej kilka sezonów korzystania z takiej choinki. W analogicznym czasie w każdym roku trzeba by kupować żywy odpowiednik, co sprawia, iż poniesione wydatki będą po zsumowaniu wyższe, niż przy inwestycji w sztuczny wyrób. Tym samym widoczne jest to, że taki zakup jest odpowiedzialny z perspektywy ekologicznej, ale i ekonomicznej.

Firma Adal

Nasza firma działa na rynku od ponad dwudziestu lat, co jest gwarantem doświadczenia i tego, że na przestrzeni lat mieliśmy okazję dopracować nasze wyroby w najmniejszych szczegółach. Silną pozycję na rynku wypracowaliśmy przykładaniem dużej staranności do produkcji i czynienia tego z pasją. Obecnie choinki Adal znane są już nie tylko w Europie, ale nawet na innych kontynentach. Wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, przekładające się na standard samych choinek. Gwarantujemy jednocześnie terminowość realizacji zamówień i fachową obsługę logistyczną.

Nasza oferta

W ofercie posiadamy wiele choinek optymalnych względem typowego użytku w warunkach domowych lub w biurach czy innych miejscach pracy. Najmniejsze drzewka mają zaledwie kilkadziesiąt centymetrów – nadadzą się one jako dekoracja do ustawienia na stoliku czy sklepowej ladzie. Posiadamy też jednak szeroki wybór choinek o średniej wielkości, sięgającej do kilku metrów. To optymalny wybór, gdy chcesz wybrać choinkę sztuczną zamiast żywej do swojego domu czy mieszkania.

Oferujemy przy tym spore zróżnicowanie względem stylistyki poszczególnych modeli. Różnią się one choćby układem, liczbą czy stylem samych gałęzi. Zachęcamy do zapoznania się z wyborem poszczególnych produktów w katalogach na stronie. Dostępne są również mniej typowe dekoracje, w tym choinki ośnieżone czy w stylu alpejskim.

Wyjątkową kategorią są choinki Gigant, dedykowane do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Dostępne są wersje Giant Standard, Giant Exclusive, My Tree, Pine Giant Tree i Pine Giant Extra. Poszczególne warianty doskonale sprawdzają się w różnych przestrzeniach miejskich, co widać po realizacjach opraw świątecznych, w których wykorzystane były choinki Adal. Nasze drzewka pojawiły się choćby w Galerii Młociny, gdzie na zewnątrz stanęła kilkunastometrowa choinka, której towarzyszyły mniejsze modele, ulokowane i wewnątrz budynku. Wyroby Adal zdobiły również wrocławską galerię Wroclavia. Jeden z modeli Giant stanął wtedy przed wejściem do centrum, a mniejsze choinki zdobiły jego wnętrze, także podwieszone pod sufitem.

W kontekście sztucznych choinek, na ceny wpływa parę czynników. Główne zróżnicowanie wynika z wymiarów poszczególnych modeli oraz ich stylistyki – najdroższe będą więc warianty największe, z dużą liczbą gałęzi i dobrze imitujące naturalne odpowiedniki. Ważna jest też jakość samego wykonania oraz materiałów, z jakich korzysta producent. Zachęcamy do skorzystania z oferty Adal, gdyż znajdziesz u nas choinki o wysokim standardzie, w korzystnych cenach.Zobacz także

Choinki świetlne

Choinki świetlne

Choinki świetlne to nowoczesna forma tych tradycyjnych dekoracji świątecznych. Są one szczególnie efektowne i mogą przyjmować różną kolorystykę, występując w jednej lub wielu barwach. Zależnie od...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy są bardzo intrygującym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają pięknie ozdobić elementy, które zwykle nie zachwycają swoim wyglądem. Przystrojone w ten sposób będą się tymczasem...

Czytaj więcej
Bombka 3D LED

Bombka 3D LED

Bombka 3D LED to nowoczesna dekoracja świąteczna, która może we wspaniały sposób ozdobić miejsca użyteczności publicznej. W naszym asortymencie znajdziesz kilka wariantów ozdób o takim charakterze....

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne świetlne

Dekoracje świąteczne świetlne

Dekoracje świąteczne świetlne odgrywają obecnie znaczącą rolę, szczególnie w przestrzeniach publicznych. W okresie Bożego Narodzenia goszczą w obszarach miejskich i handlowych, zachwycając mieszkańców oraz klientów. Obecnie...

Czytaj więcej