+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinka jako świąteczna dekoracja

Choinka jako świąteczna dekoracja

Choinka jako świąteczna dekoracja to element efektowny i taki, bez którego trudno wyobrazić sobie bożonarodzeniowy wystrój. Na trwałe wpisała się ona w tradycję tego wyjątkowego okresu w roku, a doceniana jest za szczególne walory estetyczne, tym bardziej po jej przystrojeniu. Zależnie od danego modelu może być pokaźnych rozmiarów, stanowiąc główną atrakcję lub odznaczać się mniejszymi wymiarami, uzupełniając większe kompozycje. Wykorzystuje się je w przestrzeniach mieszkalnych i publicznych.

Spis treści
W kategorii głównej ozdoby
Duże znaczenie tego elementu
Wykorzystywana w domach i nie tylko
Oprawy z drzewkami Adal
Czy może posłużyć jako dopełnienie oprawy świątecznej?
Małe drzewka
Niestandardowe modele

Choinka jest zwykle główną świąteczną dekoracją

Choinka jako świąteczna dekoracja odgrywa niesamowitą rolę w naszej kulturze. Jest to w zasadzie jeden z wiodących symboli Bożego Narodzenia, który to okres kojarzy się praktycznie wszystkim z radością i optymizmem. Trudno sobie zatem wyobrazić wystrój świąteczny bez tego elementu, który najczęściej jest centralnym i głównym punktem takiej oprawy. Dotyczy to zarówno obszarów prywatnych, czyli domów i mieszkań, ale również punktów handlowych, usługowych i innych, szeroko pojętych przestrzeni publicznych. Dla tych ostatnich dedykowane są największe modele, których przygotowaniem zajmuje się właśnie firma Adal – nasze duże choinki często przyczyniają się do stworzenia naprawdę efektownych opraw.

Jej znaczenie

Tradycja stawiania choinki przybyła do nas z czasem, lecz stosowana jest już od dawna i na trwałe wpisała się w obraz świąt bożonarodzeniowych. Obecnie jest to w zasadzie jeden z elementarnych symboli, którzy przychodzi na myśl, gdy pomyśli się o tym czasie. Dla młodych jest czymś niezwykle atrakcyjnym i ekscytującym, a starsi doceniają ją za walory estetyczne, ale i pewne przyzwyczajenia związane z jej ustawianiem. Gdziekolwiek znajduje się choinka, tam z miejsca czuć atmosferę świąt, które kojarzą się z ciepłem i pozytywną energią. Współcześnie coraz więcej osób sięga przy tym po warianty sztuczne, co jest bardzo dobrym trendem. Obecnie przygotowywane wyroby odznaczają się wysoką jakością i nienaganną stylistyką. Opłaca się po nie sięgać ze względów ekonomicznych i dla wygody. Takie drzewko można stosować przez wiele sezonów, więc inwestycja z pewnością się zwróci, a ozdoba nie wymaga przy tym żadnej pielęgnacji, w przeciwieństwie do żywych odpowiedników. Dostrzegalny jest też aspekt ekologiczny. Choć z pozoru wydaje się, że lepiej sięgać w tym kontekście po naturalne drzewka, to w praktyce na przestrzeni kilku lat użytkowania, sztuczne drzewko oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska niż to związane z pielęgnowaniem w tym czasie wielu żywych roślin. Oczywiście w tym celu należy wybierać syntetyczne wersje z materiałów odpowiednich do recyklingu, takich jak te od firmy Adal.

Centralny punkt wystroju w domach i przestrzeniach publicznych

Silne zakorzenienie choinki w naszej kulturze skutkuje tym, że na przełomie grudnia i stycznia taki element pojawia się w zasadzie w każdym domu i mieszkaniu. W wielu prywatnych przestrzeniach jest to jedyna, a na pewno główna ozdoba świąteczna. To samo często dotyczy jednak i obszarów publicznych. Choinki pojawiają się w sklepach, punktach usługowych, gastronomicznych czy nawet w biurach i urzędach. Większe drzewa zdobią również główne place w miastach, obszary przed budynkami państwowymi i galerie handlowe.

Sztuczne drzewko świąteczne

Efektowne oprawy z choinkami Adal

Jesteśmy sprawdzonym i doświadczonym producentem choinek sztucznych, w tym w bardzo dużych wariantach Giant. Są to modele o pokaźnych wymiarach, które dostępne są w wersjach do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Stąd choinki Adal stają się głównym elementem opraw świątecznych w wielu charakterystycznych miejscach. Tak było choćby we wrocławskiej galerii Wroclavia, gdzie piękne sztuczne drzewo stanęło przed jednym z głównych wejść. Z kolei efektowna choinka wewnętrzna znalazła się w środku wspaniale rozświetlonej Hali Koszyki w Warszawie. To tylko niektóre z przykładów wielu realizacji na terenie całego kraju, gdzie nasze drzewka stanowiły główną atrakcję w przestrzeniach publicznych, zachwycając odwiedzających i przechodniów. Oczywiście polecamy i choinki o standardowych rozmiarach, które świetnie sprawdzą się do obszarów mieszkalnych, wprowadzając do nich wyjątkową atmosferę na okres bożonarodzeniowy.

Czy choinka może pełnić rolę uzupełniającej świątecznej dekoracji?

Choinka może być centralnym obiektem, przyciągającym wzrok, ale coraz częściej wykorzystuje się ją też jako dodatkową świąteczną dekorację. W tym celu warto sięgnąć po mniejsze modele, które można ustawić wtedy dyskretnie choćby na meblach. Posiadamy takie choinki w naszej ofercie, także w opcjach typowo ozdobnych, a więc ośnieżonych czy dekoracji w formie paru niewielkich drzewek alpejskich.

Mniejsze warianty

Jednym z atutów sztucznych choinek, jest to, że mogą być one przygotowane w zasadzie w dowolnym rozmiarze. Poza standardowymi lub większymi drzewkami, nie brakuje i takich mniejszych. Niektóre osiągają nawet poniżej metra i świetnie nadają się do ustawienia na komodzie lub stoliku w domu, na ladzie w sklepie czy na biurku w biurze. Takie opcje świetnie nadają się jako dopełnienie wystroju świątecznego złożonego z różnych elementów. Można je ustawić niezależnie od większej choinki czy w uzupełnieniu oprawy złożonej z elementów świetlnych i girland. Jeżeli poszukujesz takiego wariantu, to polecamy mniejsze drzewka z naszych katalogów.

Mniej typowe modele

Osoby szukające choinek, które będzie można potraktować jako uzupełnienie jakiejś oprawy, powinny zwrócić uwagę na specjalne modele o dodatkowym, dekoracyjnym charakterze. Takie ma do zaoferowania Adal. To przykładowo różne warianty choinek ośnieżonych. Intrygującym wyborem jest dostępny w naszym katalogu model Flocked Alpine Trees in jute, czyli ozdobna kombinacja złożona z trzech białych świerków alpejskich na specjalnej podstawce. Tego typu wersje doskonale sprawdzają się do takich celów, gdyż są niezwykle estetyczne, a poza tym potrafią zaskakiwać wszystkich oglądających, gdyż jest to coś po prostu nietypowego. Takimi ozdobami możesz zachwycić gości, którzy odwiedzą Cię w domu, ale to również rewelacyjny pomysł w zakresie wystroju miejsc pracy, jak i witryn oraz lad w sklepach czy punktach o charakterze usługowym i gastronomicznym.

Obecnie dostępnych jest wiele dekoracji świątecznych, lecz tą flagową pozostaje choinka i jest to coś niezmiennego. To symbol od razu kojarzący się z tym okresem roku, a przede wszystkim niezwykle efektowny. Mniejsze warianty mogą uzupełniać oprawy, drzewka o standardowym rozmiarze trafiają przede wszystkim do domów i mieszkań, a w przestrzeniach publicznych zachwycają z kolei ogromne, kilkunastometrowe wersje. Zachęcamy do wybrania asortymentu Adal, gdyż znajdziesz u nas choinki o różnym charakterze i w wielu rozmiarach, zatem z pewnością wybierzesz odpowiednią do miejsca, które chcesz ozdobić na czas Bożego Narodzenia.Zobacz także

Choinki ubrane

Choinki ubrane

Choinki ubrane pojawiają się zarówno w domach, mieszkaniach, punktach usługowych, ale i przestrzeniach publicznych. Warto skorzystać przy tym z wariantów sztucznych, które w niczym nie ustępują...

Czytaj więcej
Choinki świąteczne sztuczne

Choinki świąteczne sztuczne

Choinki świąteczne sztuczne stanowią ciekawą alternatywę dla naturalnych drzewek. Producenci mają pełną kontrolę nad ich wyglądem, mogą go dopracować i zaplanować, więc dostępne są modele o...

Czytaj więcej
Choinka stożkowa LED

Choinka stożkowa LED

Choinka stożkowa LED to dość klasyczny, ale zawsze sprawdzony wybór, jeżeli chodzi o przestrzenie publiczne. Takie modele bardzo często zdobią rynki największych miast, zachwycając mieszkańców oraz...

Czytaj więcej