+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinka stożkowa

Choinka stożkowa. Doskonała dekoracja świąteczna

Choinka stożkowa jest elementem, który coraz powszechniej wykorzystywany jest do ozdabiania przestrzeni miejskich w czasie świąt Bożego Narodzenia. Dekoracja zastępuje tym samym ścięte w lasach drzewa, których przystrojenie jest problematyczne, a uzyskany efekt nie budzi pożądanego podziwu. Stalowa konstrukcja zamawiana od marki Adal może mierzyć ponad 20 metrów, a pokrywające je sztuczne igliwie potęguje efekt zamontowanych dekoracji i świateł. Gigantyczna choinka może służyć za dekorację wewnętrzną i zewnętrzną, radząc sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Spis treści
Rodzaje świątecznych drzewek
Projekty zgodne z charakterystyką miejsca
Modele dostępne u nas
Gigant Standard
Gigant Exclusive
Gigant Exclusive Slim Version

Czy każda choinka stożkowa wygląda tak samo?

Choinka stożkowa znacząco różni się budową od dekoracji montowanych na trzpieniu imitującym pień naturalnego drzewa. Konstrukcja stworzona ze stali powstaje wówczas na planie koła o średnicy dostosowanej do wysokości zamawianej dekoracji. W zależności od wybranego modelu choinka pokrywana jest sztucznym igliwiem o względnie ciasnej, jednolitej strukturze (jak w klasycznych modelach stożków Gigant Standard) lub elementami imitującymi naturalne gałęzie świerku, przez co konstrukcja nabiera wyglądu prawdziwej leśnej choinki (model Gigant Exclusive). Zamawiający mają wpływ na to, jak wysoki będzie wybrany przez nich model drzewa. Konstrukcja może mierzyć od kilku do nawet ponad 20 metrów – najbardziej spektakularny stelaż, jaki do tej pory udało nam się stworzyć, miał wysokość 26 metrów. Zawsze staramy się tworzyć dekoracje tak, by były one dobrze widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy.

Projekty stożków zgodne z charakterystyką miejsca

Ostateczny wygląd dekoracji zależy przede wszystkim od charakteru miejsca, w którym ta ma zostać zamontowana. Jej ekskluzywne oświetlenie oraz ozdoby zawsze dopasowane są do finalnego otoczenia – przestrzeni miejskiej, centrum handlowego czy siedziby określonej firmy. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że zupełnie inna oprawa świąt Bożego Narodzenia pożądana jest w zabytkowych centrach miast, inna natomiast wewnątrz nowoczesnych ośrodków handlowych. Przygotowując projekty, mamy na uwadze ten aspekt. Korzystamy nie tylko z lamp LED o różnej barwie światła (od ciepłych żółci aż po zimne błękity), lecz również z bombek, gwiazd i innych elementów, którymi zdobimy stożki. Dekoracje cechują się właściwościami adekwatnymi do miejsca ekspozycji, przez co są one odporne na silne mrozy, opady deszczu czy śniegu. Co ważne, są one również stabilne, a przez to doskonale radzą sobie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Duża choinka w mieście

Modele sztucznych choinek stożkowych z naszej oferty

Sztuczna choinka stożkowa może przybierać różny wygląd. W odpowiedzi na Twoje oczekiwania stworzyliśmy modele, które w sposób niezwykły przyczynią się do stworzenia atmosfery świątecznej w danym mieście. Poniżej prezentujemy warianty stożkowych drzewek bożonarodzeniowych.

Model klasyczny – Gigant Standard

Gigant Standard uznawany jest za klasyczny model choinki marki Adal. Stożek tworzony jest za pomocą stalowej konstrukcji, na której umieszczane jest pokrycie ze sztucznego igliwia. Powierzchnia choinki Gigant Standard przypomina wówczas jednolite, gęste drzewo – struktura ścian jest gładka i nie ma na niej wystających gałęzi, jak w przypadku drzewka Gigant Exclusive. Stworzony przez Adal projekt jest stabilny, a przez to może stanowić centralną dekorację zewnętrzną (rynek, okolice siedzib władz miasta) czy wewnętrzną (centra handlowe, ośrodki usługowe, rekreacyjne). Ozdoby stożka projektowane są po zapoznaniu się ze specyfiką miejsca docelowego.

Choinka imitująca świerk – Gigant Exclusive

W odróżnieniu od modelu Standard drzewko Gigant Exclusive charakteryzuje się niejednolitą strukturą. Dbają o to nieregularnie zamontowane elementy, które pokryte są wysokiej jakości igliwiem, przez co do złudzenia przypominają prawdziwe gałęzie drzewa. Gigant Exclusive swoim wyglądem przypomina żywy świerk, który osiągać może spektakularne rozmiary. Podobnie jak we wcześniej omawianym modelu podstawą konstrukcji jest stalowy stożek, który równie dobrze radzi sobie w pokojowej temperaturze, jak i warunkach panujących na zewnątrz.

Wersja specjalna, czyli wąski model Gigant Exclusive Slim Version

W naszej ofercie znajdziesz również specjalną wersję choinki Gigant Exclusive – model Slim cechuje się wyjątkowo wąską podstawą, a przez to zajmuje mniej miejsca. Średnica stożka jest zmniejszona na tyle, aby zachować naturalne proporcje drzewka. Dekoracja jest stosunkowo wysoka, a dzięki rozwiązaniom z modelu Gigant Exclusive nie tworzy jednolitej powierzchni, lecz cechuje się niestandardową strukturą, charakterystyczną dla świerka. Ostateczne zdobienie stożka zależy od charakteru miejsca, w którym ten ma się pojawić.

Duża choinka stożkowa z kompleksową obsługą

Duża choinka stożkowa z pozoru sprawia wrażenie problematycznej – wizja jej montażu, ustawienia i przechowywania może budzić niemałe obawy. Adal w pełni przejmuje na siebie obsługę posprzedażową, a to znaczy, że zamówienie dekoracji obejmuje również jej profesjonalny montaż. Stelaż w bezpieczny sposób transportowany jest we właściwe miejsce. Jego poszczególne części są starannie rozkładane we wskazanym przez klienta miejscu, a następnie montowana jest z nich nawet kilkudziesięciometrowa konstrukcja. Podczas prac specjaliści zajmują się również stosownym podłączeniem dekoracji do źródła prądu i sprawdzają działanie poszczególnych z nich. Po okresie bożonarodzeniowym zajmujemy się demontażem i zabezpieczeniem poszczególnych elementów. Ma to na celu ochronę dekoracji przed uszkodzeniami i umożliwienie jej montażu w kolejnym roku. Co ważne, możesz zarówno kupić choinkę, jak i skorzystać z jej wynajmu. W tym drugim przypadku po procesie demontażu elementy stożka przewożone są do specjalnych magazynów.

Przed przystąpieniem do dekoracji drzewek zajmujemy się starannym poznaniem specyfiki miejsca, którego częścią się ono stanie. Projektowane w ten sposób bożonarodzeniowe ozdoby doskonale komponują się z otoczeniem, zachwycają mieszkańców miast oraz osoby odwiedzające centra handlowe.Zobacz także

Dekoracje świąteczne w hotelu

Dekoracje świąteczne w hotelu

Dekoracje świąteczne w hotelu mają wprowadzić odpowiednią atmosferę, która wprawi gości w dobry nastrój. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa na poziom zadowolenia klientów, którzy z...

Czytaj więcej
Choinki sztuczne ubrane

Choinki sztuczne ubrane

Choinki sztuczne ubrane mogą stanowić doskonałą dekorację w okresie bożonarodzeniowym. Wykorzystuje się je w warunkach domowych, ale i biurach, sklepach czy innych przestrzeniach publicznych. Takie drzewka...

Czytaj więcej
Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne to temat wywołujący wiele dyskusji. Wybrać te naturalne, a może sztuczne? Pozornie może się wydawać, że te pierwsze, ale przyglądając się argumentom przemawiającym za...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe stanowią charakterystyczny element miejskiego krajobrazu, gdy rozpoczyna się grudzień i wielkimi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia. Są to jedne z najbardziej wyróżniających się...

Czytaj więcej