+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinka sztuczna jak prawdziwa

Choinka sztuczna jak prawdziwa

Choinka sztuczna jak prawdziwa jest alternatywą dla żywych drzewek bożonarodzeniowych umieszczanych na centralnych placach miast, w centrach handlowych czy placówkach kulturalnych. Do zalet tego typu dekoracji zaliczyć można nie tylko walory ekologiczne, lecz także estetyczne. Sztuczne choinki są bowiem projektowane ściśle według potrzeb danego miejsca, wpisując się w jego charakter. Chodzi zarówno o rozmiary drzewka, jak i o jego oświetlenie oraz dekoracje. Czy warto zastępować żywe choinki sztucznymi modelami?

Spis treści
Wielosezonowe rozwiązanie
Wsparcie w transporcie, montażu, magazynowaniu
Jakie choinki do przestrzeni publicznej?
Żywe czy sztuczne?

Choinka sztuczna jak prawdziwa, czyli wielosezonowe rozwiązanie na okres Bożego Narodzenia

Choinka sztuczna jak prawdziwa jest wybierana zwłaszcza przez te osoby, które szukają godnego zastępstwa dla żywych drewek leśnych. Tego typu ozdoby nie tracą igieł, a ich gałęzie nie opadają wraz z upływem czasu. Co więcej, starannie przygotowana konstrukcja maksymalnie przypomina leśne drzewka, dzięki gęstemu pokryciu sztucznym igliwiem, a w przypadku wybranych modeli – także trzpienia pokrytego imitacją kory drzewnej. Sztuczne drzewka przez wielu uznawane są także za rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne. Wyprodukowana choinka może być wykorzystywana wielokrotnie w odróżnieniu od roślin ściętych w lesie, które już po kilkunastu dniach tracą swój pierwotny wygląd. Inwestycja w sztuczne drzewka pozwala na zaprojektowanie ich dokładnie według potrzeb danego otoczenia. Producent dostosowuje zarówno wysokość, jak i charakter dekoracji do miejsca, w którym choinka ma zostać ustawiona na czas Bożego Narodzenia. Wszystko po to, aby odwiedzający centra handlowe czy przechodnie na rynkach miast mogli cieszyć się atmosferą świąt jak najdłużej.

Wsparcie w transporcie, montażu, magazynowaniu

Zamawiający mają możliwość kupić bądź wynająć konstrukcję sięgającą nawet kilkudziesięciu metrów wysokości. To stwarzać może potencjalne problemy w jej montażu czy podłączeniu – w końcu nie każdy specjalizuje się w profesjonalnym tworzeniu miejskich dekoracji z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Jednak wybierając ofertę Adal, masz możliwość skorzystania z szerokiego pakietu pomocy, jaki oferuje nasz zespół. Wybrana choinka wraz z dekoracjami transportowana jest do docelowego miejsca, a następnie montowana i podłączana. Profesjonaliści dokładnie wiedzą, w jaki sposób połączyć ze sobą poszczególne elementy konstrukcji, a także jak zapewnić jej stabilność. W zależności od Twoich potrzeb Adal może zająć się także demontażem sztucznej choinki, a następnie przewiezieniem jej w bezpieczne miejsce magazynowania. Tam będzie ona mogła spędzić kolejne miesiące, w oczekiwaniu na ponowne wystawienie w przestrzeni publicznej w czasie Bożego Narodzenia.

Czerwona bombka na choince

Jakie choinki sztuczne będą się prezentowały jak prawdziwe w przestrzeni publicznej?

Te placówki publiczne i miasta, które zdecydują się na sztuczne choinki bożonarodzeniowe mają spory wybór. Proponujemy Wam zakup oraz wynajem wielu modeli o dowolnych rozmiarach i specjalnie projektowanych dekoracjach. Dzięki temu możecie wybrać choinkę, która będzie się prezentowała jak prawdziwa. Pora zatem poznać wszystkie możliwości.

Stożkowa choinka Gigant Standard, Gigant Exclusive i Gigant Exclusive Slim Version

Jedną z propozycji są choinki stożkowe, powstające na stalowym stelażu na planie koła. Szczegółowo przygotowana konstrukcja pokryta jest sztucznym igliwiem, tak żeby przypominać naturalne drzewko. Wśród modeli do wyboru są między innymi Gigant Standard o jednolitym, gładkim pokryciu czy Gigant Exclusive przypominający naturalną, leśną choinkę dzięki nieregularnie rozmieszczonym gałęziom. Istnieje także specjalne rozwiązanie dla tych miejsc, które nie mogą pozwolić sobie na dekorację zajmującą dużą powierzchnię. Gigant Exclusive Slim Version może osiągać nawet kilkanaście metrów wysokości, przy zachowaniu jak najmniejszej średnicy podstawy. Każdy z opisywanych modeli przystosowany jest do wewnętrznego i zewnętrznego wykorzystywania, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa dla osób podziwiających dekorację oraz przechodniów.

Sztuczne igliwie na pniu, czyli modele My Tree oraz Pine Giant Tree

Pokryte sztucznym igliwiem drzewko bożonarodzeniowe nie musi być jednak tworzone na stożkowej konstrukcji. Adal dysponuje rozwiązaniami, pozwalającymi montować gałęzie i dekoracje na pniu, tworząc choinki My Tree oraz Pine Giant Tree. Oba drzewka pokryte są gęstym igliwiem wyglądającym jak żywe. To przyczepione jest do kolumny osłoniętej imitacją naturalnej kory dla bardziej rzeczywistego wyglądu. Dla wielu choinki te wyglądają tak realistycznie, że mylą je z leśnymi drzewkami. Podstawową zaletą tego typu konstrukcji jest ich pokaźny rozmiar – mogą one sięgać nawet kilkunastu metrów wysokości. Tak jak w przypadku każdej sztucznej choinki My Tree oraz Pine Giant Tree dekorowane są tak, aby zachwycać swoim wyglądem za dnia oraz po zmroku.

Żywe drzewko bożonarodzeniowe czy choinka sztuczna jak prawdziwa?

Choinka sztuczna jak prawdziwa przez wielu uważana jest za doskonały zamiennik żywych drzewek bożonarodzeniowych. Wskazują oni, że dekoracja ma charakter wielosezonowy i nie wymaga corocznego ścinania naturalnych drzew pokaźnych rozmiarów. Miłośnicy ekologii podkreślają, że najwyższe choinki potrzebują nawet kilkudziesięciu lat na osiągnięcie swoich rozmiarów, co jest przez pilarzy rujnowane w zaledwie kilkanaście minut. To jednak nie wszystko. Sztuczne modele mają starannie zaprojektowane dekoracje, pasujące do historycznych placów miast czy nowoczesnych wnętrz centrów handlowych. Zwykle dzięki przemyślanej kompozycji oświetlenia, bombek i sztucznego igliwia tworzone przez nas drzewka są dla przechodniów bardziej imponujące niż żywe choinki. Nawet montaż i podłączenie kilku- lub kilkunastometrowej dekoracji nie są problematyczne, dzięki przejęciu tego zadania przez profesjonalny zespół. Nic dziwnego, że coraz więcej burmistrzów, czy prezydentów miast decyduje się na ekologiczne, sztuczne drzewka bożonarodzeniowe.

Władze miast oraz placówki kulturalne posiadają alternatywę dla dekorowania przestrzeni publicznych żywymi drzewkami w okresie bożonarodzeniowym. Sztuczne choinki mogą mierzyć od kilku do kilkudziesięciu metrów, maksymalnie przypominając prawdziwe drzewa. Jest to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć wycinkę choinek dojrzewających przez dziesiątki lat, lecz posiada ono także wysokie walory estetyczne. Sztuczne drzewo już na etapie projektu dopasowane jest do swojego otoczenia, podkreślając atmosferę świąt w każdym calu.

Firma Adal od lat dostarcza swoje choinki między innymi władzom miast czy centrom handlowym, proponując wieloletnie dekoracje bożonarodzeniowe. Zachęcamy do sprawdzania szczegółowych informacji na ich temat. Sztuczna choinka może być bowiem perfekcyjnym zastępstwem dla jednorocznych, żywych drzewek bożonarodzeniowych.Zobacz także

Choinka LED na zewnątrz

Choinka LED na zewnątrz

Choinka LED na zewnątrz jest niezwykle efektowną dekoracją. Pokaźnych rozmiarów drzewka świąteczne tego typu pojawiają się szczególnie często w przestrzeniach miejskich. W kontekście takich wariantów bardzo...

Czytaj więcej
Bombka 3D LED

Bombka 3D LED

Bombka 3D LED to nowoczesna dekoracja świąteczna, która może we wspaniały sposób ozdobić miejsca użyteczności publicznej. W naszym asortymencie znajdziesz kilka wariantów ozdób o takim charakterze....

Czytaj więcej
Figura świetlna LED

Figura świetlna LED

Figura świetlna LED stanowi wyjątkową dekorację, którą warto zastosować przy różnych okolicznościach. Bardzo często dotyczy to okresu Bożego Narodzenia, lecz w przeciwieństwie do wielu innych ozdób,...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne 3D

Dekoracje świąteczne 3D

Dekoracje świąteczne 3D potrafią zachwycić nieszablonowością i szczególnie widowiskowym stylem. Przygotowane w ten sposób figury świetlne mogą prezentować niemalże dowolne motywy, zarówno klasyczne, jak i bardziej...

Czytaj więcej