+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinki do biura

Choinki do biura

Choinki do biura muszą spełniać nieco inne kryteria od tych, które są wybierane choćby do prywatnych domów i mieszkań. W tym przypadku pełnią one różne funkcje, wprowadzając przyjemną atmosferę dla pracowników, a do tego imponując potencjalnym kontrahentom, którzy odwiedzili siedzibę danej firmy. Drzewko musi być zatem piękne wizualnie, lecz nie mniej istotny będzie jego kształt i rozmiar. Dekoracja musi być umiejętnie dopasowana do danej przestrzeni pod kątem wysokości i szerokości.

Spis treści:
Czym powinny się charakteryzować?
Estetyka
Kryteria wyboru
Opcje syntetyczne
Kiedy warto się zdecydować na mniejszy rozmiar?
Skorzystaj z propozycji marki Adal
Nasz asortyment
Przykładowe oprawy

Jakie powinny być choinki do biura?

Choinki do biura są zwykle wybierane z uwzględnieniem wielu różnych czynników. Przede wszystkim muszą być estetyczne, gdyż wszystkie elementy umieszczane w siedzibach firm stanowią o wizerunku danego podmiotu. Kluczem jest zatem wybór gęstej i pięknie wyglądającej choinki, a takie właśnie drzewka dostępne są w naszym sklepie. Jej rozmiar powinien być proporcjonalny do dostępnej powierzchni, przy czym powinno się to rozpatrywać w pionie, ale i w poziomie, żeby ozdoba nie zajęła zbyt wiele miejsca, ponieważ może wtedy utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na pewno najlepiej sprawdzą się różnorodne modele choinek sztucznych, które mogą dłużej stać i nie wymagają pielęgnacji czy sprzątania.

Reprezentacyjne

Wiele zależy oczywiście od specyfiki biura, ale w większości przypadków jest ono nie tylko miejscem pracy, ale często i pewną wizytówką firmy. Na bazie tego, jak wygląda i funkcjonuje ta przestrzeń, swoje zdanie o przedsiębiorstwie wyrabiają nie tylko pracownicy, ale i kontrahenci, którzy przyszli na rozmowy, celem sfinalizowania transakcji czy z propozycją współpracy. Trudno sobie zatem wyobrazić, że w biurze stanie słabej jakości choinka albo taka mocno wybrakowana czy z pustymi połaciami zamiast gęstych gałęzi. W pierwszej kolejności trzeba się zatem skupić na tym, żeby wybrać dekorację, która będzie zachwycać swoim wyglądem, zarówno jeżeli chodzi o kształt, jak i kolor gałązek. Szeroki wybór dekoracji świątecznych znajdziesz na naszej stronie Adal.

Dopasowane do przestrzeni

Mając z głowy kwestie wizualne, można się skupić na drugim kluczowym aspekcie, czyli rozmiarze drzewka. Wiele osób myśli tutaj w schemacie „im większe, tym lepsze”, lecz nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie. Rzecz jasna większe choinki są tym bardziej imponujące, lecz będą robić takie wrażenie, tylko jeżeli będą dobrze kontrastować z dostępną powierzchnią. Nie warto zatem wybierać ogromnego modelu do małego biura, ponieważ cały wystrój może być wtedy trochę groteskowy, a do tego choinka zajmie powierzchnię, która może być potrzebna pracownikom. Choinkę zawsze najlepiej jest zatem wybierać proporcjonalnie do dostępnego metrażu i wysokości stropów, żeby wykorzystać dostępną przestrzeń, jednocześnie nie uzyskując efektu przesytu. Czasem warto też wybrać choinkę wyższą, ale wąską, co pozwala zaoszczędzić powierzchnię, która jest istotna z perspektywy komfortu personelu.

Wybierz wersje sztuczne

Bez cienia wątpliwości do biur najlepiej pasują choinki sztuczne. Po pierwsze, masz wtedy do wyboru niemal dowolny przegląd rozmiarów, ale i stylów wykonania samych drzewek, więc zawsze uda się znaleźć coś odpowiedniego. Przede wszystkim jednak za tym rozwiązaniem przemawiają kwestie praktyczne. Żywe choinki wymagają regularnego podlewania, pielęgnacji i sprzątania opadającego igliwia, co trzeba robić każdego dnia, poświęcając na to cenny czas. Do tego po niedługim czasie świeże choinki zaczną wyglądać o wiele gorzej, gdy się przerzedzą, a gałązki zaczną opadać. Wersje sztuczne pozostają piękne przez długi czas, a przy odpowiednim przechowywaniu z powodzeniem można z nich korzystać ponownie w kolejnych latach.

Czy warto wybrać małą choinkę do biura?

Małe choinki do biura są świetnym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przestrzeniach biurowych o niedużym metrażu, szczególnie gdy można je ustawić na podwyższeniu. W dużych biurach mogą z kolei występować niezależnie od głównej, wielkiej choinki i zdobić choćby stanowiska pracownicze.

Dekorowanie choinki w biurze

Kiedy będzie to dobry pomysł?

Na rynku nie brakuje zróżnicowanych przedsiębiorstw, które mają niewielkie przestrzenie biurowe. W tego typu pomieszczeniach trudno jest pomieścić duże choinki, a nawet jeżeli się zmieszczą, nie zawsze będą spójne z całą aranżacją. Małe drzewka są często przemyślanym i zgrabnym wyborem, wprowadzającym odpowiedni nastrój bez zajmowania cennego miejsca. Z powodzeniem można je rozstawić na blatach recepcji, parapetach, meblach w przestrzeniach wspólnych, a nawet na biurkach pracowników.

Sztuczna choinka do biura, domu i obszaru publicznego od Adal

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, zarówno jeżeli chodzi o choinkę do biura, jak i do domu czy nawet obszaru publicznego. Mamy do dyspozycji najwyższej jakości modele o różnym stylu wykonania, a do tego niemal w dowolnych rozmiarach, od niewielkich i zgrabnych choinek, po gigantyczne, kilkudziesięciometrowe warianty. Funkcjonujemy na tym rynku już od długiego czasu, więc produkty Adal wielokrotnie pojawiały się już jako element wystroju znanych i popularnych miejsc publicznych w dużych miastach.

Nasza oferta

Jesteśmy wieloletnim producentem dekoracji świątecznych, dzięki czemu masz gwarancję, że wykonywane przez nas choinki są sprawdzone i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Naszą ofertę charakteryzuje przy tym duża różnorodność. W katalogach znajdziesz choinki w wielu rozmiarach, od małych i średnich, które najlepiej odnajdują się w domach czy w ramach dopełnienia opraw, jak i kilkumetrowe, większe choinki, które często są najlepszym wyborem do przestrzeni biurowych. W ofercie mamy też ogromne choinki, które dedykowane są do wielkopowierzchniowych obiektów. Asortyment Adal jest również zróżnicowany, jeżeli chodzi o styl wykonania choinki. Z pewnością znajdziesz zatem drzewko sztuczne idealne do przystrajanej przestrzeni.

Przykłady realizacji

W związku z naszą renomą na rynku choinki Adal wielokrotnie były już częścią opraw świątecznych w znanych i kojarzonych przez mieszkańców miejscach, zwłaszcza w dużych miastach. Nasze realizacje znane są na cały kraj.  W 2019 roku przy okazji otwarcia Galerii Młociny w Warszawie przygotowana była oprawa łącząca w sobie naturalność z nowoczesnym stylem, a liczne elementy świetlne wspaniale uzupełniały piękne choinki. We wnętrzu pojawiło się wtedy trochę mniejszych modeli i jeden pokaźnych rozmiarów, a przed samym centrum stanęło imponujące drzewko Gigant.
Z kolei w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu oprawa oświetleniowa, złożona m.in. z figury świetlnej renifera z saniami, była wzbogacona kilkoma mniejszymi choinkami i dużym, kilkumetrowym drzewem sztucznym, które było świetnie widoczne nie tylko z parteru, ale i alejek wyższego piętra.

Sztuczne drzewka w przestrzeni biurowej pomagają we wprowadzeniu świątecznego klimatu do takich obszarów, co spodoba się pracownikom i odwiedzającym siedzibę firmy klientom. Wybór rozmiaru takich drzewek jest uzależniony od dostępnej powierzchni – zależnie od charakteru budynku mogą to być zarówno mniejsze modele, jak i warianty ogromnych rozmiarów. Bez względu na parametry wielkościowe zawsze warto wybierać najwyższej jakości produkty, a takie znajdziesz w ofercie Adal. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i nawiązania kontaktu.Zobacz także

Choinki miejskie

Choinki miejskie

Choinki miejskie są ważnym elementem budowania świątecznej atmosfery w miastach, gdy zbliża się okres Bożego Narodzenia. To istotne dla samych mieszkańców, ale i osób przyjezdnych. Takie...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki

Nowoczesne choinki

Nowoczesne choinki powinny przede wszystkim zachwycać wyglądem. Warto postawić na wersje sztuczne, które wyróżniają się pod tym względem, a do tego są wyborem odpowiedzialnym ekonomicznie i...

Czytaj więcej
Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED to nowocześnie wyglądająca dekoracja świąteczna. Modele sztuczne przystrojone w ten sposób będą się prezentować doskonale, a ustawione na zewnątrz będą widoczne z...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe stanowią charakterystyczny element miejskiego krajobrazu, gdy rozpoczyna się grudzień i wielkimi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia. Są to jedne z najbardziej wyróżniających się...

Czytaj więcej
Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne stanowią ważny element w okresie świątecznym, ale i ogólnie zimowym. Dotyczy to szczególnie przestrzeni publicznych i sprzedażowych, w których takie dekoracje są wyjątkowo cenne...

Czytaj więcej