+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinki do biura

Choinki do biura

Choinki do biura muszą spełniać nieco inne kryteria od tych, które są wybierane choćby do prywatnych domów i mieszkań. W tym przypadku pełnią one różne funkcje, wprowadzając przyjemną atmosferę dla pracowników, a do tego imponując potencjalnym kontrahentom, którzy odwiedzili siedzibę danej firmy. Drzewko musi być zatem piękne wizualnie, lecz nie mniej istotny będzie jego kształt i rozmiar. Dekoracja musi być umiejętnie dopasowana do danej przestrzeni pod kątem wysokości i szerokości.

Spis treści:
Czym powinny się charakteryzować?
Estetyka
Kryteria wyboru
Opcje syntetyczne
Kiedy warto się zdecydować na mniejszy rozmiar?
Skorzystaj z propozycji marki Adal
Nasz asortyment
Przykładowe oprawy

Jakie powinny być choinki do biura?

Choinki do biura są zwykle wybierane z uwzględnieniem wielu różnych czynników. Przede wszystkim muszą być estetyczne, gdyż wszystkie elementy umieszczane w siedzibach firm stanowią o wizerunku danego podmiotu. Kluczem jest zatem wybór gęstej i pięknie wyglądającej choinki, a takie właśnie drzewka dostępne są w naszym sklepie. Jej rozmiar powinien być proporcjonalny do dostępnej powierzchni, przy czym powinno się to rozpatrywać w pionie, ale i w poziomie, żeby ozdoba nie zajęła zbyt wiele miejsca, ponieważ może wtedy utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na pewno najlepiej sprawdzą się różnorodne modele choinek sztucznych, które mogą dłużej stać i nie wymagają pielęgnacji czy sprzątania.

Reprezentacyjne

Wiele zależy oczywiście od specyfiki biura, ale w większości przypadków jest ono nie tylko miejscem pracy, ale często i pewną wizytówką firmy. Na bazie tego, jak wygląda i funkcjonuje ta przestrzeń, swoje zdanie o przedsiębiorstwie wyrabiają nie tylko pracownicy, ale i kontrahenci, którzy przyszli na rozmowy, celem sfinalizowania transakcji czy z propozycją współpracy. Trudno sobie zatem wyobrazić, że w biurze stanie słabej jakości choinka albo taka mocno wybrakowana czy z pustymi połaciami zamiast gęstych gałęzi. W pierwszej kolejności trzeba się zatem skupić na tym, żeby wybrać dekorację, która będzie zachwycać swoim wyglądem, zarówno jeżeli chodzi o kształt, jak i kolor gałązek. Szeroki wybór dekoracji świątecznych znajdziesz na naszej stronie Adal.

Dopasowane do przestrzeni

Mając z głowy kwestie wizualne, można się skupić na drugim kluczowym aspekcie, czyli rozmiarze drzewka. Wiele osób myśli tutaj w schemacie „im większe, tym lepsze”, lecz nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie. Rzecz jasna większe choinki są tym bardziej imponujące, lecz będą robić takie wrażenie, tylko jeżeli będą dobrze kontrastować z dostępną powierzchnią. Nie warto zatem wybierać ogromnego modelu do małego biura, ponieważ cały wystrój może być wtedy trochę groteskowy, a do tego choinka zajmie powierzchnię, która może być potrzebna pracownikom. Choinkę zawsze najlepiej jest zatem wybierać proporcjonalnie do dostępnego metrażu i wysokości stropów, żeby wykorzystać dostępną przestrzeń, jednocześnie nie uzyskując efektu przesytu. Czasem warto też wybrać choinkę wyższą, ale wąską, co pozwala zaoszczędzić powierzchnię, która jest istotna z perspektywy komfortu personelu.

Wybierz wersje sztuczne

Bez cienia wątpliwości do biur najlepiej pasują choinki sztuczne. Po pierwsze, masz wtedy do wyboru niemal dowolny przegląd rozmiarów, ale i stylów wykonania samych drzewek, więc zawsze uda się znaleźć coś odpowiedniego. Przede wszystkim jednak za tym rozwiązaniem przemawiają kwestie praktyczne. Żywe choinki wymagają regularnego podlewania, pielęgnacji i sprzątania opadającego igliwia, co trzeba robić każdego dnia, poświęcając na to cenny czas. Do tego po niedługim czasie świeże choinki zaczną wyglądać o wiele gorzej, gdy się przerzedzą, a gałązki zaczną opadać. Wersje sztuczne pozostają piękne przez długi czas, a przy odpowiednim przechowywaniu z powodzeniem można z nich korzystać ponownie w kolejnych latach.

Czy warto wybrać małą choinkę do biura?

Małe choinki do biura są świetnym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przestrzeniach biurowych o niedużym metrażu, szczególnie gdy można je ustawić na podwyższeniu. W dużych biurach mogą z kolei występować niezależnie od głównej, wielkiej choinki i zdobić choćby stanowiska pracownicze.

Dekorowanie choinki w biurze

Kiedy będzie to dobry pomysł?

Na rynku nie brakuje zróżnicowanych przedsiębiorstw, które mają niewielkie przestrzenie biurowe. W tego typu pomieszczeniach trudno jest pomieścić duże choinki, a nawet jeżeli się zmieszczą, nie zawsze będą spójne z całą aranżacją. Małe drzewka są często przemyślanym i zgrabnym wyborem, wprowadzającym odpowiedni nastrój bez zajmowania cennego miejsca. Z powodzeniem można je rozstawić na blatach recepcji, parapetach, meblach w przestrzeniach wspólnych, a nawet na biurkach pracowników.

Sztuczna choinka do biura, domu i obszaru publicznego od Adal

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, zarówno jeżeli chodzi o choinkę do biura, jak i do domu czy nawet obszaru publicznego. Mamy do dyspozycji najwyższej jakości modele o różnym stylu wykonania, a do tego niemal w dowolnych rozmiarach, od niewielkich i zgrabnych choinek, po gigantyczne, kilkudziesięciometrowe warianty. Funkcjonujemy na tym rynku już od długiego czasu, więc produkty Adal wielokrotnie pojawiały się już jako element wystroju znanych i popularnych miejsc publicznych w dużych miastach.

Nasza oferta

Jesteśmy wieloletnim producentem dekoracji świątecznych, dzięki czemu masz gwarancję, że wykonywane przez nas choinki są sprawdzone i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Naszą ofertę charakteryzuje przy tym duża różnorodność. W katalogach znajdziesz choinki w wielu rozmiarach, od małych i średnich, które najlepiej odnajdują się w domach czy w ramach dopełnienia opraw, jak i kilkumetrowe, większe choinki, które często są najlepszym wyborem do przestrzeni biurowych. W ofercie mamy też ogromne choinki, które dedykowane są do wielkopowierzchniowych obiektów. Asortyment Adal jest również zróżnicowany, jeżeli chodzi o styl wykonania choinki. Z pewnością znajdziesz zatem drzewko sztuczne idealne do przystrajanej przestrzeni.

Przykłady realizacji

W związku z naszą renomą na rynku choinki Adal wielokrotnie były już częścią opraw świątecznych w znanych i kojarzonych przez mieszkańców miejscach, zwłaszcza w dużych miastach. Nasze realizacje znane są na cały kraj.  W 2019 roku przy okazji otwarcia Galerii Młociny w Warszawie przygotowana była oprawa łącząca w sobie naturalność z nowoczesnym stylem, a liczne elementy świetlne wspaniale uzupełniały piękne choinki. We wnętrzu pojawiło się wtedy trochę mniejszych modeli i jeden pokaźnych rozmiarów, a przed samym centrum stanęło imponujące drzewko Gigant.
Z kolei w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu oprawa oświetleniowa, złożona m.in. z figury świetlnej renifera z saniami, była wzbogacona kilkoma mniejszymi choinkami i dużym, kilkumetrowym drzewem sztucznym, które było świetnie widoczne nie tylko z parteru, ale i alejek wyższego piętra.

Sztuczne drzewka w przestrzeni biurowej pomagają we wprowadzeniu świątecznego klimatu do takich obszarów, co spodoba się pracownikom i odwiedzającym siedzibę firmy klientom. Wybór rozmiaru takich drzewek jest uzależniony od dostępnej powierzchni – zależnie od charakteru budynku mogą to być zarówno mniejsze modele, jak i warianty ogromnych rozmiarów. Bez względu na parametry wielkościowe zawsze warto wybierać najwyższej jakości produkty, a takie znajdziesz w ofercie Adal. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i nawiązania kontaktu.Zobacz także

Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne pojawiają się w większości dużych miast, a coraz częściej nawet w mniejszych miejscowościach. Zdobią one przede wszystkim najbardziej ruchliwe rejony czy też deptaki....

Czytaj więcej
Choinka stożkowa LED

Choinka stożkowa LED

Choinka stożkowa LED to dość klasyczny, ale zawsze sprawdzony wybór, jeżeli chodzi o przestrzenie publiczne. Takie modele bardzo często zdobią rynki największych miast, zachwycając mieszkańców oraz...

Czytaj więcej
Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy są bardzo intrygującym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają pięknie ozdobić elementy, które zwykle nie zachwycają swoim wyglądem. Przystrojone w ten sposób będą się tymczasem...

Czytaj więcej
Stylowe choinki

Stylowe choinki

Stylowe choinki pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Zależnie od wizji czy charakteru danego obszaru można je udekorować bardziej tradycyjnie lub nowocześnie. Podstawą jest jednak...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne w hotelu

Dekoracje świąteczne w hotelu

Dekoracje świąteczne w hotelu mają wprowadzić odpowiednią atmosferę, która wprawi gości w dobry nastrój. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa na poziom zadowolenia klientów, którzy z...

Czytaj więcej
Bombka 3D LED

Bombka 3D LED

Bombka 3D LED to nowoczesna dekoracja świąteczna, która może we wspaniały sposób ozdobić miejsca użyteczności publicznej. W naszym asortymencie znajdziesz kilka wariantów ozdób o takim charakterze....

Czytaj więcej