+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinki miejskie

Choinki miejskie

Choinki miejskie są ważnym elementem budowania świątecznej atmosfery w miastach, gdy zbliża się okres Bożego Narodzenia. To istotne dla samych mieszkańców, ale i osób przyjezdnych. Takie dekoracje mogą rozsławić dane miejsce i zachęcić większe grono turystów. Najczęściej można je spotkać na rynkach i placach, a więc w kluczowych i wyeksponowanych punktach. Często zdobią one również popularne galerie handlowe. Zachęcamy do wybrania choinek Adal, wraz z profesjonalnym montażem.

Spis treści
Czemu warto się na nie decydować?
Gdzie je ustawiać?
Jakie czynniki brać pod uwagę?
Skorzystaj z oferty Adal

Dlaczego warto zdecydować się na choinki miejskie?

Choinki miejskie zachwycają wyglądem, jednocześnie wprowadzając od razu świąteczną atmosferę w danym rejonie miasta. Ma to duże znaczenie dla samych mieszkańców, którzy z pewnością docenią taki gest ze strony lokalnych władz czy właścicieli galerii handlowych. Przy okazji można podkreślić strategiczne miejsca w danej aglomeracji. Co ważne dla samego miasta ma to duże znaczenie wizerunkowe, nie tylko u osób mieszkających tam na stałe, ale i z innych rejonów kraju. W dobie mediów społecznościowych zdjęcia takiej dekoracji szybko trafią do szerokiego grona odbiorców i mogą zachęcać turystów.

Atmosfera dla mieszkańców

Mieszkańcy poszczególnych miast zwykle chętnie się z nimi identyfikują, lecz pod warunkiem, iż mają oczywiście pozytywne skojarzenia. Boże Narodzenie praktycznie każdemu kojarzy się bardzo pozytywnie. Jest to czas, w którym można odczuć pewne rozluźnienie i radość, którą mogą wspomagać pojawiające się w przestrzeni miejskiej dekoracje. Przystrojone są zwykle same ulice, lecz kluczowym elementem będzie właśnie pokaźnych rozmiarów choinka, znajdująca się w jakiejś charakterystycznej lokalizacji. Takie miejsce będzie chętnie odwiedzane przez mieszkańców i wpłynie na ich dobre postrzeganie swojego miasta oraz wczucie się w świąteczną atmosferę.

Wyróżnienie wyjątkowych miejsc

Warto mieć na uwadze, że z wykorzystaniem takiej choinki można wyróżnić dowolne miejsce w mieście, w tym te najbardziej flagowe. To doskonały pomysł, żeby wyeksponować piękny rynek, ale może i dotychczas mniej odwiedzany przez ludzi plac czy nowo powstałą fontannę. Świąteczne drzewo może się pojawić w towarzystwie szczególnie pięknych zabytków czy wyróżniających się obiektów architektonicznych, na które władze miasta chcą zwrócić szczególną uwagę. Oprócz tego wykorzystuje się je w lokalizacjach zbliżonych do jarmarków bożonarodzeniowych i przy centrach sprzedażowych – wzmożony ruch w takich miejscach wpływa potem na obroty handlowe.

Wzbudzenie zainteresowania odwiedzających

W miastach może się pojawić większa liczba choinek, choć zwykle można mówić o pewnej głównej, a więc największej i znajdującej się w jakimś popularnym miejscu. Taka dekoracja nie tylko wprowadza odpowiednią atmosferę, ale i może być na tyle piękna, że zachęci nawet osoby z zewnątrz. Aktualnie same miasta i ich mieszkańcy mogą się chwalić zdjęciami efektownych choinek miejskich na stronach internetowych czy portalach społecznościowych, gdzie trafią one do ludzi z całego kraju, co może ich zachęcać do odwiedzin, wpływając pozytywnie na biznesy związane z branżą turystyczną i zwyczajnie promując dane miasto w skali krajowej.

Gdzie może być umieszczona choinka w mieście?

Choinka w mieście powinna się znajdować w lokalizacji uważanej za prestiżową i wartą odwiedzenia przez osoby tutejsze oraz przyjeżdżające z innych miast. Najlepiej, jeżeli będzie to stosunkowo otwarta przestrzeń, dzięki czemu drzewo jest dobrze wyeksponowane i widoczne z większych odległości. Przy decyzjach władz miast, wybór pada zdecydowanie najczęściej na rynki. Nie można również zapominać o galeriach handlowych, które w większości mogą się poszczycić efektownymi oprawami świątecznymi, w których nie można zabraknąć właśnie choinek.

Choinka świąteczna w przestrzeni miejskiej

Co jest istotne?

Na pewno ważne jest to, żeby dana lokalizacja była charakterystyczna. Może to być popularny plac spotkań mieszkańców, jak i rejony, przy których znajdują się lokalne zabytki. Co istotne trzeba przy tym dobierać obszary, w których poszczególne elementy miejskiej infrastruktury nie będą przysłaniały i ograniczały dostępności takiego drzewa. Z tego tytułu najczęściej pojawiają się one jednak na głównych rynkach lub większych i przestrzennych placach, gdzie drzewko jest swobodnie widoczne z większych odległości. Wyróżniane są najczęściej miejsca odpowiednie do spacerów lub strategiczne sprzedażowo. Dlatego na duże modele choinek decydują się zwykle i galerie handlowe, ustawiając je wewnątrz lub nawet przed wejściem, jeżeli dostępny jest tam odpowiedni obszar. W otwartych przestrzeniach publicznych kluczowe jest to, żeby umieścić choinkę w miejscu widocznym i na tyle charakterystycznym, że pojawi się tam dużo spacerowiczów – zarówno spośród mieszkańców, jak i turystów.

Zamów choinkę miejską w dobrej cenie z Adal

Zachęcamy do wybrania choinki miejskiej w dobrej cenie z oferty Adal. W tym celu najlepiej sprawdzają się modele Gigant, choć posiadamy i mniejsze drzewka, jeżeli dostępne jest bardziej ograniczone przestrzennie miejsca czy ma to być uzupełnienie do większego projektu dekoracji. Co ważne przy takich produktach, proponujemy ich zamówienie wraz z profesjonalnym montażem z naszej strony. Dzięki temu choinka będzie się dobrze prezentować, a co najważniejsze będzie bezpiecznie i stabilnie zamontowana. Oferujemy warianty do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, z którymi można stworzyć przepiękny wystrój miejskiego placu czy centrum handlowego.

Efektowne modele Gigant z profesjonalnym montażem

W przestrzeniach miejskich najczęściej poszukiwane są bardzo duże modele. Proponujemy zatem nasze choinki Gigant. W mniejszych obiektach ciekawym wyborem może być model My Tree, sięgający od czterech do ośmiu metrów. W poszukiwaniu dość klasycznych, największych drzew świątecznych polecamy Giant Standard lub Giant Exclusive – te drugie dostępne są także w wąskich wariantach Slim. Bardzo efektowne będą opcje Pine Giant i Pine Giant Extra, z wyraźnie zaznaczonym pniem. Mogą sięgać one od kilku do kilkunastu metrów i są przygotowane w wersjach do użytku zewnętrznego lub wewnętrznego. Oczywiście jeśli szukasz mniejszych choinek, to w naszym katalogu odnajdziesz dużo małych i średnich modeli, różniących się od siebie stylem wykonania. W ofercie mamy oprócz tego inne dekoracje świąteczne czy produkty oświetleniowe.

Możliwość stworzenia wyjątkowej oprawy w galerii czy przestrzeni miejskiej

Nasz asortyment jest często wykorzystywany w przestrzeniach miejskich i galeriach handlowych. W Galerii Krakowskiej mieszkańców zachwycały efektowne iluminacje, a oprócz tego zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, pojawiły się choinki Giant od Adal. Dzięki temu obiekt był dodatkowo wyróżniony z perspektywy ulicy, a wchodząc do środka klienci czuli magiczną atmosferę, zachęcającą ich do pozostania w centrum na dłużej. Jedna z naszych choinek pomogła w stworzeniu wyjątkowego klimatu w warszawskiej Hali Koszyki. Dodatkowo dekoracje oświetleniowe zdobiły tam obszar na zewnątrz, poza samą halą targową. Nasze choinki, a także inne dekoracje i figury 3D przystroiły też choćby centrum Port Łódź.

Choinki miejskie powinny być efektowne i wysokiej jakości, takie jak te oferowane przez Adal. Należy je ustawiać w istotnych z perspektywy danego miasta lokalizacjach, na rynkach, placach czy przed centrami handlowymi lub w ich środku. Spodoba się to mieszkańcom i turystom, a dla galerii może się również przekładać na dodatkowe zyski sprzedażowe. Z myślą o zamówieniu efektownych choinek w dużych rozmiarach, z profesjonalnym montażem, zachęcamy do wybrania naszej oferty.Zobacz także

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D to bardzo nowoczesna forma przystrojenia przestrzeni miejskich. Mogą być one przygotowane w okresie Bożego Narodzenia, ale nie tylko, gdyż mogą posłużyć również do...

Czytaj więcej