Wróć do listy

Choinki na pniu w Koziegłowach. Tradycja i jakość

Koziegłowy to miasto, które słynie m.in. z choinek na pniu. Miejscowość znajduje się w powiecie myszkowskim. To właśnie tam produkuje się drzewka świąteczne, które ozdabiają domy, place i rynki miast, a także centra handlowe, hale i inne budynki. Tradycja firm tworzących choinki w tym mieście jest bardzo długa. Wśród nich jest Adal – firma produkująca różnorodne choinki o niepowtarzalnych zdobieniach już od 1997 roku. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Spis treści
Rynek polski i zagraniczny
Wyjątkowa jakość
Popularność
Nasza oferta
Zdobienia choinek na pniu

Choinka na pniu w Koziegłowach na rynku polskim i zagranicznym

Choinki na pniu, z których słyną Koziegłowy, są jednymi z najczęściej wybieranych rodzajów drzewek. Zarówno przez klientów indywidualnych, jak i duże firmy. Zamawiają je przedsiębiorstwa oraz miasta z Polski, a także z różnych miejscowości z całego świata. Jest kilka powodów tego, że te drzewka z Koziegłów opanowały rynki wielu krajów. Jednym z nich jest wieloletnie doświadczenie. Miasto kojarzy się głównie z choinkami, ponieważ produkuje się je tam od wielu lat. Tradycja w połączeniu z doświadczeniem i nowoczesnymi rozwiązaniami to recepta na sukces. Miejscowość, zwana zagłębiem choinek, jest znana na całym świecie. Doświadczenie oznacza solidność, postęp, ale też trwałość tworzonych drzewek i precyzję wykonania.

Wyjątkowa jakość

Choinki na pniu są dumą miasta Koziegłowy. Z roku na rok miejscowość ta jest coraz bardziej znana i postrzegana jako jedno z najlepszych miejsc do zakupu drzewek. Sława rozprzestrzenia się nie tylko na kraje sąsiednie, ale dociera także do odległych zakątków świata, jak USA, Australia czy Azja. Choinki z Koziegłów promują nasz kraj, stanowią dowód na to, że nie tylko podtrzymujemy tradycje, ale również podążamy za najnowszymi trendami i potrafimy wykorzystać współczesne osiągnięcia technologiczne w celu kultywowania łączących nas zwyczajów. Rosnąca liczba zamówień mówi sama za siebie.

Oferta choinek na pniu

Popularność

Choinki produkowane w Koziegłowach to wyjątkowy rodzaj świątecznej ozdoby. Profesjonalnie wykonane doskonale imitują prawdziwe drzewka. Dzięki temu, że pień stworzony jest w taki sposób, że przypomina prawdziwy nie tylko wyglądem, ale też teksturą, to większość podziwiających drzewko osób ma wrażenie, że ogląda prawdziwą choinkę. Nawet jeśli oglądający wiedzą, że drzewko jest sztuczne, to są pod ogromnym wrażeniem tego, jak jest ono wykonane. Poza tą ważną cechą warto zwrócić uwagę na wytrzymałość konstrukcji i używanie w procesie produkcji bezpiecznych, trwałych materiałów. Dzięki temu drzewka przez długi czas zachowują piękny wygląd, pomimo długiego transportu czy różnych warunków atmosferycznych. Drzewka z Koziegłów są wyjątkowe – nie są produkowane w trybie „na ilość”, istotna jest przede wszystkim „jakość”. Producenci wiedzą, że choinki mają wprowadzać świąteczną, radosną atmosferę. Dlatego są dopracowane w każdym detalu i nie wyglądają jak typowe, produkcyjne drzewka.

Czym się wyróżniają nasze choinki na pniu produkowane w Koziegłowach?

To właśnie firma Adal z siedzibą w Koziegłowach wprowadza na rynek najnowocześniejsze rozwiązania zdobnicze. Za pomocą najnowszych technologii produkuje choinki, które zachwycają. Pnie naszych drzewek są pokryte materiałami doskonale imitującymi prawdziwą korę. Ich popularność wciąż rośnie nie tylko dlatego, że wyglądają bardzo naturalnie, ale również z innych powodów. Doskonale znoszą zimowe warunki pogodowe, a więc zdecydowanie się na ich postawienie w przestrzeni miejskiej nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia przez wilgoć, deszcz, mróz czy śnieg. W ofercie są także drzewka gigant, a indywidualne sposoby przystrajania sprawiają, że zamówienia spływają z całego świata. Każdy chce mieć wyjątkową, tematyczną ozdobą świąteczną, która jednocześnie nawiązuje do świąt, ale także kojarzy się z konkretnymi cechami miejscowości, w jakiej się znajduje.

Konstrukcja

Wszystkie nasze ozdoby wyróżniają się starannością wykonania oraz solidną konstrukcją. Składają się na nią stelaże lub trzpienie, gałęzie pokryte imitacją prawdziwego igliwia, a także niewidoczne elementy konstrukcyjne sprawiające, że drzewka są trwałe i odporne na różne warunki. W zależności od wybranego modelu można zdecydować się na to, jakie będzie zagęszczenie gałęzi albo czy będą one umieszczone do połowy drzewka, czy też będą pokrywały większą część pnia. Co więcej, nasze projekty obejmują nie tylko dekoracje drzewkami. Realizacje świątecznych konstrukcji zdobniczych to także oryginalne figury 3D. Szczególną uwagę warto zwrócić na figury interaktywne – wydające dźwięki, ruszające się, przedstawiające postaci z bajek, filmów i nawiązujące do postaci związanych z kulturą i sztuką. Jednym z przykładów może być fortepian Szopena – stworzony specjalnie na zamówienie Urzędu Miasta Sochaczew. Wyróżniał się nie tylko pięknym oświetleniem i wyjątkowym, stylowym udekorowaniem. Fortepian, po naciśnięciu klawiszy, odtwarzał także kompozycje muzyczne.

Modele

W naszej ofercie możesz znaleźć trzy różne modele choinek na pniu, a wśród nich:

  • choinki gigant o wysokości 16 m, których konar pokryty jest matą,
  • My Tree, których pień pokryty jest specjalną powłoką imitującą korę,
  • małe drzewka na prawdziwym pniu.

Dotychczasowe realizacje obejmują zarówno duże centra handlowe, jak CH Galeria Krakowska czy Silesia City Center, ale także przestrzenie miejskie. To drzewka bardzo wytrzymałe i idealnie pasujące do świątecznego klimatu. Ich wielkość przyciąga uwagę, ale to właśnie ozdoby i wyjątkowe przystrojenie sprawiają, że są tak podziwiane.

Zdobienia choinek na pniu

Tworzone przez firmę Adal drzewka nie są standardowymi ozdobami świątecznymi. Sprawiają, że przestrzeń wokół zamienia się nie do poznania. Magiczną atmosferę wprowadzamy poprzez ciekawe połączenia różnorodnych elementów zdobniczych, ale także odpowiedniego doboru barw światełek LED, które mogą emitować stałe światło, ale też migotać. Choinki zdobimy według indywidualnych projektów, opracowywanych zgodnie z konkretnymi wymaganiami. Dlatego możliwe jest całkowite dostosowanie strojenia do gustu, ale również do założonych wcześniej celów. Może to być promocja konkretnych marek albo też umieszczenie na choince kolorów symbolizujących konkretne wydarzenia.

Choinki na pniu to wyjątkowa ozdoba świąteczna. Bezpośrednio kojarzy się z tym magicznym czasem, przepełnionym radością, serdecznością i rodzinną atmosferą. Wprowadzają niepowtarzalny klimat w zamkniętych przestrzeniach – takich jak urzędy, centra handlowe, domy kultury, teatry, kina. Drzewka na pniu stanowią także idealny sposób na to, aby ozdobić przestrzenie miejskie – place, rynki i inne strategiczne miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem, a także przejrzenia projektów, jakie zrealizowaliśmy do tej pory.Zobacz także

Sztuczna choinka stożkowa

Sztuczna choinka stożkowa firmy Adal

Sztuczna choinka stożkowa należy do najczęściej wybieranych dekoracji bożonarodzeniowych w przestrzeniach publicznych. Robiący wrażenie swoją wielkością stelaż ustawiany jest głównie w centrach miast, czy galeriach handlowych...

Czytaj więcej
Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu tworzy efektowne drzewa, wyglądem bardzo zbliżone do tych naturalnych. Ich wyjątkowa prezencja sprawia, iż są to modele cieszące się coraz większą popularnością....

Czytaj więcej
Wąska choinka sztuczna

Wąskie choinki sztuczne

Wąskie choinki sztuczne są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych, rozłożystych drzewek. Będą doskonałym wyborem do niewielkich pomieszczeń, gdzie większe warianty mogłyby zajmować zbyt wiele miejsca. W ofercie...

Czytaj więcej