+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinki sztuczne jak naturalne

Choinki sztuczne jak naturalne. Dlaczego warto?

Choinki sztuczne jak naturalne można wykorzystać zarówno na użytek prywatny oraz w kontekście wystroju centrów handlowych i przestrzeni publicznych. Dobrze wykonane wyroby doskonale odwzorowują prawdziwe drzewka. Dodatkowo są one nienaganne pod względem wyglądu i możesz je zamówić w wielu rozmiarach oraz o różnej charakterystyce. Takie dekoracje posiada w swojej ofercie firma Adal, zajmująca się produkcją takich wyrobów od ponad dwudziestu lat!

Spis treści
Dlaczego warto się na nie zdecydować?
Gdzie sprawdzą się takie drzewka?
Użytek prywatny i biurowy
Galerie oraz przestrzenie publiczne
Sprawdź u nas

Dlaczego warto wybrać choinki sztuczne jak naturalne?

Dobrze wykonane choinki sztuczne jak naturalne znakomicie imitują żywe drzewka. Jednocześnie taka produkcja umożliwia zadbanie o ich absolutnie nienaganną prezencję. Nie trzeba się zatem martwić nierównymi gałązkami czy miejscami, gdzie roślina będzie się prezentowała mało korzystnie, jak zdarza się to zwykle przy prawdziwych drzewach. Wbrew pozorom warianty syntetyczne są długofalowo mniej szkodliwe dla środowiska, a inwestycja szybko się zwraca. Masz także swobodę względem doboru choinki o określonej charakterystyce i wysokości.

Nienaganna prezencja

W sytuacji, w której choinki wykonane są z najwyższej jakości sztucznego igliwia, tak jak w przypadku wyrobów Adal, do złudzenia przypominają one żywe drzewka. Można wręcz powiedzieć, że prezentują się one nawet lepiej. W kontekście naturalnych roślin zwykle pojawia się problem nierównych lub połamanych gałązek czy odsłoniętych części pnia. Już na etapie poszukiwań trzeba się zatem mocno natrudzić, a potem i tak istnieje zwykle konieczność przestawiania drzewka i ustawiania go tak, by wyglądało możliwie jak najlepiej. W przypadku wariantów syntetycznych nie trzeba się tego obawiać. Wiele modeli jest nastawionych na jak najlepsze imitowanie naturalnych odpowiedników, więc nie posiadają idealnie równych gałązek, lecz wyglądają one nienagannie i choinka jest gęsta. Z tego względu taka wersja zawsze będzie piękną ozdobą.

Aspekty finansowe i ekologiczne

Warto zwrócić uwagę na to, że przygotowywanie sztucznej choinki w dłuższej perspektywie czasowej jest mniej szkodliwe dla środowiska niż kolejne drzewka hodowane na przestrzeni kilku lat. Model syntetyczny będzie się dobrze prezentował przez wiele sezonów, więc nie trzeba kupować nowej dekoracji każdego roku. Pod tym względem jest to zatem odpowiedzialne zarówno pod kątem ekologicznym, ale i ekonomicznym. Raz dokonana inwestycja zwróci się finansowo już po paru latach. Nie trzeba się też przejmować procesem kupowania choinki przed kolejnymi świętami, a następnie jej transportowania do domu i przenoszenia w wyznaczone miejsce. Warianty sztuczne są wygodne do przechowywania, a wykorzystywane przez nas Hook in system czy Quick distribute system znacząco ułatwiają także zarówno montaż, jak i demontaż dekoracji.

Mama z córką na tle choinki

Dopasowanie wysokości i stylu choinki

Szukając naturalnej choinki, trzeba zwykle odwiedzić kilka miejsc, żeby dobrać wariant, który będzie odpowiedni pod względem wyglądu oraz wysokości. Często i tak okazuje się, że drzewko jest zbyt wysokie lub rozłożyste i trzeba je przycinać lub ustawiać w innym miejscu. W kontekście modeli sztucznych te parametry są pod pełną kontrolą. Możesz zatem wybrać wersję idealnie dopasowaną do przestrzeni, w której chcesz umieścić choinkę. Możesz też zdecydować jaki wygląd rośliny najbardziej ci odpowiada. Mogą to być opcje smukłe, w kształcie stożkowym czy choćby o większej ilości gałęzi. Dużym atutem jest natomiast pełna kontrola nad wyborem choinki o określonym wyglądzie, by spełniła ona wszelkie oczekiwania.

Gdzie sprawdzą się choinki sztuczne jak naturalne?

Choinki sztuczne jak naturalne mogą zastąpić prawdziwe drzewka w zarówno w Twoim domu, jak i w przestrzeniach publicznych. Prezentują się one bardzo dobrze, a nie trzeba przejmować się podlewaniem czy sprzątaniem opadających igieł. Dodatkowo jeden produkt tego typu może służyć spokojnie przez przynajmniej kilka sezonów. Takie dekoracje w większych wariantach wykorzystuje się także w wystroju miejsc publicznych. Mogą to być centra handlowe, ale też rynki czy inne miejsca, będące wizytówką miast.

Warunki domowe i biurowe

Coraz więcej osób sięga po syntetyczne warianty w mieszkaniach i domach. Dobrze wykonane drzewka absolutnie nie prezentują się gorzej od naturalnych odpowiedników, a okazują się o wiele wygodniejsze. Nie trzeba ich codziennie pielęgnować czy przejmować się sypiącym się igliwiem, które wymaga regularnego sprzątania. Raz kupione sztuczne drzewko można potem złożyć i sięgnąć po nie w kolejne Boże Narodzenie. W dłuższej perspektywie oznacza to przy okazji oszczędność dla domowego budżetu, gdyż nie trzeba się liczyć z corocznym wydatkiem z tego tytułu. Z podobnych względów sztuczne modele pojawiają się często w przestrzeniach biurowych. Można wtedy wybrać modele odpowiednio mniejsze lub smukłe, aby zmieściły się w określonych pomieszczeniach i nie przeszkadzały pracownikom, tylko stanowiły efektowną ozdobę.

Centra handlowe i przestrzenie publiczne

Takie wersje wykorzystuje się również w centrach handlowych czy przestrzeniach publicznych, choćby przy wystroju fragmentów miast. W okresie świątecznym powinny się tam pojawić efektowne dekoracje, spośród których prym wiodą oczywiście choinki. Z myślą o takich potrzebach Adal przygotowuje specjalne, bardzo duże modele drzewek. Sięgają one od kilku do nawet ponad dwudziestu metrów. Nasza firma oferuje też kompleksową obsługę takich zamówień, łącznie z transportem, montażem czy demontażem takich modeli.

Choinki sztuczne jak naturalne firmy Adal

Choinki sztuczne jak naturalne odnajdziesz w ofercie firmy Adal. Zajmujemy się ich produkcją od ponad dwudziestu lat, a nasze doświadczenie pozwala nam tworzyć wysokiej jakości i pięknie wyglądające wyroby. Zapewniamy także bardzo zróżnicowaną ofertę. W naszych katalogach znajdziesz drzewka w odmiennym stylu i przygotowywane w wersjach o wielu wysokościach. Przygotowujemy również modele Gigant, przeznaczone głównie do wystroju przestrzeni publicznych.

Różne modele

W naszej ofercie znajdziesz ogromny wybór choinek. Mogą to być choćby małe warianty typu Mini czy modele Lena o mniejszym rozmiarze. W katalogach znajdują się też opcje o średniej wielkości, od około metra do nawet 240 centymetrów. To doskonały wybór do Twojego domu czy biura lub sklepu. Dysponujemy różnymi modelami takich drzewek, także w wersjach Slim Line o wąskiej średnicy czy opcjach Cone o stożkowym kształcie. Poszczególne warianty różnią się stylem wykonania i gęstością. Możesz zatem wybrać model Silhouette, Milenium, Natural, Carmen czy Verona. Z kolei wersje Exclusive to drzewka z większą liczbą gałązek, dzięki czemu prezentują się szczególnie efektownie. W ofercie posiadamy też modele MIX PE, w których końcówki wykonane są z innego materiału i doskonale imitują młode pędy gałązek. Więcej informacji o poszczególnych modelach i inne warianty, odnajdziesz w naszym katalogu.

Warianty Gigant

Dla osób potrzebujących większych choinek, część naszych standardowych modeli dostępnych jest także w wariantach wyższych, do kilku metrów. Ciekawym wyborem są modele My Tree, osiągające nawet 8 metrów wysokości i posiadające wykończenie pnia imitujące korę. Specjalną kategorią są natomiast drzewka Gigant. Ich wymiary rozpoczynają się od kilku, a sięgają nawet 26 metrów. To modele po które sięgają przede wszystkim centra handlowe czy organizatorzy dekoracji do przestrzeni publicznych. Można nimi przystroić różne place lub rynki w miastach. Opcje Gigant są dostępne w wersjach Standard, Exclusive i Exclusive Slim oraz oczywiście w różnych rozmiarach.

Wykorzystywana obecnie technologia przygotowywania sztucznych drzewek sprawia, że prezentują się one równie dobrze, a często nawet lepiej niż ich naturalne odpowiedniki. Z tego względu korzysta się z nich coraz częściej, zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi dekoracjami, to zachęcamy do skorzystania z oferty Adal. Jesteśmy doświadczonym producentem i posiadamy wyroby w różnym stylu oraz w wielu rozmiarach!Zobacz także

Ośnieżone choinki

Ośnieżone choinki

Ośnieżone choinki to wyjątkowe dekoracje, które zachwycą wszystkich w okresie Bożego Narodzenia. Takie modele można potraktować nawet jako alternatywę dla klasycznego drzewka świątecznego, sięgając po nie...

Czytaj więcej
Choinki ubrane

Choinki ubrane

Choinki ubrane pojawiają się zarówno w domach, mieszkaniach, punktach usługowych, ale i przestrzeniach publicznych. Warto skorzystać przy tym z wariantów sztucznych, które w niczym nie ustępują...

Czytaj więcej
Figura świetlna LED

Figura świetlna LED

Figura świetlna LED stanowi wyjątkową dekorację, którą warto zastosować przy różnych okolicznościach. Bardzo często dotyczy to okresu Bożego Narodzenia, lecz w przeciwieństwie do wielu innych ozdób,...

Czytaj więcej
Świetlne ozdoby świąteczne

Świetlne ozdoby świąteczne

Świetlne ozdoby świąteczne są obecnie bardzo pożądanymi elementami opraw bożonarodzeniowych. Są one szczególnie efektowne, gdyż światła w naturalny sposób przyciągają wzrok. Dużym plusem jest to, że...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe stanowią charakterystyczny element miejskiego krajobrazu, gdy rozpoczyna się grudzień i wielkimi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia. Są to jedne z najbardziej wyróżniających się...

Czytaj więcej
Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe mogą posłużyć do przygotowania zachwycających opraw świątecznych. Coraz częściej pojawiają się nawet przed prywatnymi domami, choć takie ozdoby wciąż są głównie domeną przestrzeni...

Czytaj więcej