+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne stanowią ważny element w okresie świątecznym, ale i ogólnie zimowym. Dotyczy to szczególnie przestrzeni publicznych i sprzedażowych, w których takie dekoracje są wyjątkowo cenne zarówno wizerunkowo, jak i w celach promocyjnych. Mogą to być rozświetlone i ogromne warianty, które będzie widać już z daleka. Najlepiej postawić przy tym na sprawdzone, wysokiej jakości modele od renomowanej marki, takiej jak Adal.

Spis treści
W jakich miejscach?
Rynki i place
Przed istotnymi budynkami
Przed centrami handlowymi
Oświetlenie drzewka
Kwestia bezpieczeństwa
Zachwycający efekt
Skorzystaj z oferty Adal

Zastosowanie choinek zewnętrznych

Choinki zewnętrzne znajdują zastosowanie głównie w obszarach publicznych. Rzadziej spotyka się je w przestrzeniach prywatnych, gdyż właściciele domów czy mieszkań stawiają zwykle raczej na elementy oświetleniowe lub girlandy i wianki, a choinki umieszczają w środku. Drzewka świąteczne znacznie częściej pojawiają się natomiast w ważnym miejscach danych miejscowości, najczęściej na najbardziej znanych w okolicy placach. Po takie warianty bardzo chętnie sięgają i galerie handlowe, wykorzystując w tym celu powierzchnie przed samymi centrami sprzedażowymi.

Place miejskie

Widowiskowe ogromne choinki stojące na rynkach czy placach można kojarzyć z filmów, ale coraz częściej z dużych polskich miast, a nawet mniejszych miejscowości. Lokalne władze poszczególnych obszarów dbając o nastroje mieszkańców, jak i promocję danych regionów, chętnie decydują się w okresie świątecznym na taką efektowną dekorację. Będzie to przyciągać spacerowiczów, ale nie tylko. W dobie mediów społecznościowych zdjęcia takiej dekoracji szybko trafią do sieci, przyciągając potencjalnych odwiedzających, co może się przekładać i na rozwój danego miejsca, jeżeli chodzi o aspekt turystyczny.

Obszary przed ważnymi budynkami

Poza rynkami odpowiednia przestrzeń do postawienia sporej choinki może być dostępna również przed istotnymi budynkami państwowymi. W przypadku większych miast mogą to być przykładowo ratusze, ale w szerszej skali także siedziby i urzędy gmin. W takich lokalizacjach drzewka świąteczne ustawione na zewnątrz będą pełnić podobną rolę, jak te umieszczone na placach. Można po nie sięgnąć dodatkowo lub w sytuacji, gdy w danym regionie nie ma po prostu jakiegoś charakterystycznego rynku, a to dotyczy często obszarów, w których nie ma większych i popularnych miast. Przed takimi budynkami choinki będą wyglądały bardzo stylowo i reprezentatywnie.

Tereny galerii handlowych

Powszechną praktyką stało się efektowne przystrajanie galerii handlowych. Dotyczy to ich wnętrza, ale w miarę możliwości i rejonu dookoła centrum. W wielu takich punktach przed wejściami czy w okolicach zewnętrznych parkingów do dyspozycji są spore, puste obszary, na których spokojnie można umieścić takie dekoracje. To bardzo opłacalne, gdyż jest to przy okazji bardzo skuteczne narzędzie marketingowe, przyciągające nowych klientów. Rzecz jasna bardzo spodoba się i tym stałym odwiedzającym, którzy być może z tego tytułu jeszcze częściej będą przychodzić do danej galerii w okolicach grudnia i stycznia.

Choinka w centrum miasta

Świecąca choinka LED zewnętrzna. Czy to możliwe?

Z myślą o szczególnie widowiskowych aranżacjach może zastosować element, którym jest świecąca choinka LED zewnętrzna. Warto mieć na uwadze, że już samo drzewko powinno być dostosowane do użytku w określonych warunkach, podobnie jak dobrane do niego elementy oświetleniowe. Trzeba pamiętać przy tym, że takie dekoracje będą narażone na specyficzne warunki pogodowe. Wybierając odpowiednio jakościowe produkty, można jednak przygotować takie ozdoby, które będą się prezentować szczególnie zachwycająco.

Odpowiednio bezpieczne

Drzewka ustawione na świeżym powietrzu spotykają się z większymi wyzwaniami od tych znajdujących się w zamkniętych przestrzeniach. Na pewno muszą być bardzo solidnie ustawione, żeby nie wywróciły się wskutek podmuchów wiatru. Do tego dochodzi oczywiście aspekt opadów deszczu czy śniegu. Nawet jeżeli drzewko znajdzie się pod zadaszeniem, dochodzić będzie do niego wilgoć. Zarówno choinki, jak i oświetlenie musi być zatem dobrane pod kątem użytkowania w takich właśnie warunkach. Wybierając asortyment od sprawdzonego producenta, z powodzeniem możesz sięgnąć po taką dekorację, która będzie przy tym całkowicie bezpieczna. Z tego względu rekomendujemy sprawdzone produkty Adal.

Efektowna prezencja

Oświetlona choinka ustawiona na zewnątrz jest szczególnie widowiskowa. Zależnie od zamysłu lampkami LED można pokryć część drzewka, ale możliwe jest nawet przystrojenie całości – warto wybrać wtedy model stożkowy, który daje taką właśnie możliwość. Zimą słońce szybko zachodzi, więc już od późnego popołudnia aura jest raczej ciemna, a taka świecąca choinka będzie doprawdy zachwycająca, a także widoczna z większych odległości, zachęcając do tego, żeby podejść w dany rejon.

Wybierz duże choinki sztuczne zewnętrzne od Adal

Przy tak intensywnym użytkowaniu wybór pada najczęściej na duże, sztuczne choinki zewnętrzne. Takie znajdziesz w naszej ofercie, w tym w zakresie naprawdę ogromnych modeli sięgających kilkunastu metrów wysokości. Są one najwyższej jakości, z gwarancją stabilnego montażu oraz bezpiecznego użytkowania. Nasze choinki wielokrotnie pojawiały się już w różnych oprawach, szczególnie galerii handlowych, w tym zastosowane właśnie na świeżym powietrzu.

Nasza oferta

W naszych katalogach znajdziesz różnego rodzaju choinki, w tym takie, które będą odpowiednie do użytku zewnętrznego. Są one dostępne w różnych rozmiarach. W takim celu zwykle najlepiej sprawdzają się warianty Gigant, które doskonale pasują do przestrzeni publicznych. Zależnie od możliwości, jakie daje okolica i preferencji zamawiającego, mogą on sięgać od kilku do kilkunastu metrów, a nawet więcej, gdyż wersja Giant Standard w swoim największym rozmiarze osiąga ponad 26 metrów. Możesz wybierać spośród choinek stożkowych, ale i takich na pniu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Co ważne proponujemy przy tym kompleksową obsługę, zatem zajmiemy się i przywiezieniem choinki w wybraną lokalizację oraz jej profesjonalnym montażem. To bardzo ważne przy takich dużych modelach, a już szczególnie tych, które mają się znaleźć na zewnątrz.

Przykłady realizacji

Nasze produkty każdego roku zostają wykorzystane w różnych efektownych oprawach. Z naszych usług korzystają najpopularniejsze w kraju galerie handlowe, a często drzewka znajdują się nie tylko w środku, ale i przed samymi centrami. Tak było choćby w przypadku wrocławskiej galerii Wroclavia, gdzie ogromny wariant na pniu pojawił się przed jednym z wejść. Towarzyszyły mu przy tym dekoracyjne elementy świetlne. Mniejsze choinki i inne dekoracje zdobiły dodatkowo wnętrze galerii. Z kolei przed Galerią Wileńską w Warszawie ustawiony został oświetlony pociąg metro, a wokół niego stanęło kilka choinek. Drobniejsze ozdoby, w tym oświetlenie i małe drzewka świąteczne, zostały umieszczone wewnątrz tego centrum. Wielka choinka Giant znalazła się również przed Galerią Krakowską w Krakowie. W przypadku tamtej oprawy w środku i na zewnątrz pojawiło się mnóstwo widowiskowych punktów oświetleniowych, a dodatkowa duża choinka stanęła i w samym wnętrzu.

Choinki do użytku na zewnątrz muszą być przystosowane do panujących tam trudniejszych warunków, w tym wiatru i różnych opadów atmosferycznych. Odpowiednio dopasowane muszą być i światła LED, żeby całość była w pełni bezpieczna. Takie dekoracje goszczą najczęściej na placach miejskich i przed galeriami handlowymi. Zachęcamy do skorzystania w tym celu z wysokiej jakości asortymentu Adal.Zobacz także

Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz może stanowić element wyjątkowej dekoracji świątecznej w przestrzeni miejskiej czy przed galerią handlową. Musi być ona przy tym odpowiedniej jakości. Wtedy nie...

Czytaj więcej
Stylowe choinki

Stylowe choinki

Stylowe choinki pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Zależnie od wizji czy charakteru danego obszaru można je udekorować bardziej tradycyjnie lub nowocześnie. Podstawą jest jednak...

Czytaj więcej