+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe stanowią charakterystyczny element miejskiego krajobrazu, gdy rozpoczyna się grudzień i wielkimi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia. Są to jedne z najbardziej wyróżniających się ozdób, które można bez problemu przygotować, wywołując spektakularny efekt. Ważne jest przy tym wybranie odpowiedniej jakości produktów, takich jak te od marki Adal. Nie mniej istotne jest samo rozplanowanie oprawy w wybranych lokalizacjach.

Spis treści:
Nasza oferta
Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu?
Z czego wynika ich popularność?
Ważne aspekty
W jakich lokalizacjach?

Jakie dekoracje latarniowe mamy do zaoferowania?

Dekoracje latarniowe od firmy Adal to rozbudowana oferta wysokiej jakości produktów, które zachwycą nie tylko piękną estetyką, lecz również wytrzymałością w zakresie użytkowym. Proponujemy szereg ciekawych ozdób oświetleniowych, które z pewnością zrobią na wszystkich duże wrażenie, co udowodniły nasze liczne realizacje w przestrzeniach publicznych. Warto jednak pamiętać także o dość tradycyjnych ozdobach sztucznych, które mogą znaleźć zastosowanie w przypadku przystrajania latarni. Polecamy poza tym choinki sztuczne czy inne dekoracje do przestrzeni miejskich, które odnajdziesz w naszych katalogach.

Warianty 2D

W naszym katalogu mamy do zaproponowania dużo dekoracji świetlnych w formie 2D, które montuje się do latarni. Oferujemy przy tym dużą różnorodność zarówno, jeżeli chodzi o prezentowane motywy, jak i kolorystykę. Wśród naszych propozycji znajdują się piękne kokardy, ale też obrazki nawiązujące do gwiazd, płatków śniegu czy bombek. Oferujemy przy tym proste lub bardziej szczegółowe projekty, dzięki czemu można je umiejętnie dopasować do różnych stylów aranżacyjnych.

Wersje 3D

Bardzo intrygującą propozycją są dekoracje świetlne 3D na latarnie, które pięknie okalają słupy. Mogą to być choćby ozdobne kule z gwiazdkami czy proste lub odwrócone klosze. Takie elementy prezentują się spektakularnie i robią ogromne wrażenie bez względu na to, z której strony spojrzy się na latarnię. Sprawdza się to doskonale na deptakach czy dużych ulicach, gdzie ozdoby będą podziwiane z różnych perspektyw. Oświetlenie LED może mieć przy tym różny kolor, więc można zadbać o jaśniejsze dekoracje lub choćby takie w intensywnej czerwieni.

Co jeszcze może się przydać?

W związku z tym, że ozdoby na latarniach będą najlepiej wyeksponowane po zmroku, do najpopularniejszych wyborów zaliczają się właśnie dekoracje świetlne. Warto jednak pamiętać, że można sięgnąć i po coś bardziej tradycyjnego, lecz w nowoczesnym wydaniu. Do przystrojenia niektórych latarni mogą się przydać choćby nasze girlandy sztuczne. Ciekawym wyborem mogą być poza tym nasze wianki czy choćby kule dekoracyjne. Igliwie na takich produktach również można oczywiście przystroić dodatkowo światełkami.

Dekoracje na latarniach ulicznych

Nasze produkty w zachwycających oprawach

O jakości produktów marki Adal dobrze świadczy fakt, że są one chętnie wybierane do opraw, w tym takich przygotowywanych w galeriach handlowych dużych miast. Dotyczy to też zewnętrznych fragmentów takich centrów, a w takiej sytuacji zawsze świetnie komponują się z tym przyozdobione wokół latarnie. Widoczne to było choćby przy dekoracjach na Placu Unii w Warszawie, gdzie oświetlenie elewacji i drzew świetnie wyglądało z okolicznymi ulicami. W środku galerii zachwycało z kolei sporo podwieszonych figur świetlnych i oczywiście choinka Gigant na pniu. Ogromna choinka od Adal zachwycała przed wrocławskim centrum Wroclavia, gdzie towarzyszyły jej figury nawiązujące do liści czy wiewiórki wspinającej się na pień. W przypadku tej lokalizacji dużą rolę odgrywało oświetlenie elewacji czy dekoracje świetne, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć na latarniach, a tutaj zostały przymocowane na kolumnach przy jednej ze stron galerii.

Co będzie ważne przy doborze dekoracji latarniowych?

Dekoracje latarniowe są aktualnie jednym z najbardziej powszechnych motywów, jeżeli chodzi o oprawy bożonarodzeniowe w przestrzeniach miejskich. Taki obrazek można już zresztą znaleźć nie tylko w największych miastach, ponieważ samorządy dbają o przygotowanie stosownych aranżacji nawet w mniejszych miejscowościach. W celu uzyskania odpowiedniego efektu warto trzymać się paru podstawowych zasad, dzięki którym dekoracje pozostaną spójne z danym krajobrazem.

Dlaczego są tak istotne?

Oprawy bożonarodzeniowe w przestrzeniach miejskich nie są już zarezerwowane dla obrazków, które widzi się w Stanach Zjednoczonych czy zachodnich krajach europejskich. Obecnie stało się to normą także u nas, a przystrajanie właśnie latarni jest doskonałym i prostym do wykonania pomysłem. Wynika to w dużej mierze z faktu, że w ten sposób można wykorzystać istniejący już element infrastruktury. Korzystając z takiego motywu, nie trzeba wydzielać specjalnego miejsca czy przygotowywać przestrzeni do umieszczenia dekoracji. Z udziałem takich ozdób wykorzystuje się powierzchnię, która w przeciwnym razie nie byłaby po prostu zagospodarowana, więc jest to działanie bardzo uzasadnione. Szczególnie ważne jest jednak to, że takie dekoracje robią duże wrażenie. Choć same w sobie nie muszą być przesadnie duże, znajdują się na wysokości, więc są wyeksponowane i świetnie widoczne. Są to przy okazji elementy, które mogą podziwiać zarówno kierowcy w samochodach, jak i przechodnie spacerujący chodnikami. Poszczególne latarnie są zaprojektowane na różne sposoby i często posiadają specyficzny układ pozwalający na przymocowanie do nich dedykowanych dekoracji. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre modele latarni spotykanych na polskich ulicach mają w swojej konstrukcji kwietniki, które nie zawsze są zagospodarowane, szczególnie zimą – bliżej świąt można je tymczasem fantastycznie wykorzystać choćby z wykorzystaniem girland czy wianków.

Wybór odpowiednich produktów

W przypadku dekoracji montowanych na latarniach trzeba mieć na uwadze, że są one wyeksponowane na warunki zewnętrzne, które w tej części roku mogą być wymagające. Ozdoby powinny być stabilnie przymocowane, żeby nie uległy podniszczeniu w sytuacji, gdy pojawi się choćby porywisty wiatr. Kwestia bezpieczeństwa będzie szczególnie ważna, gdy mowa o dekoracjach świetlnych, które należą do najczęściej poszukiwanych w kontekście przystrajania latarni. Wykorzystane produkty muszą być odpowiednie, jeżeli chodzi o użytek zewnętrzny, gdy oświetlenie jest narażone na opady deszczu i śniegu oraz niskie temperatury. Najlepiej sprawdza się przy tym oświetlenie LED, które gwarantuje dłuższą eksploatację i pobiera mniej prądu, co oddziałuje korzystnie na same koszty użytkowania ozdób.

Gdzie je umieścić?

Świetnym rozwiązaniem są dekoracje montowane bezpośrednio do słupów, przy czym mogą one do nich przylegać lub wręcz je okalać, jak ma to miejsce w przypadku dekoracyjnych kloszy. Warto pomyśleć o wykorzystaniu do tego elementów charakterystycznych dla poszczególnych latarni. Rzecz jasna władze miejskie czy samorządowe dbają o przygotowanie opraw, lecz nie mogą nimi pokryć całych miast czy miejscowości. Z tego względu ozdoby na latarnie najlepiej jest skupić na wybranych ulicach, do czego wybiera się te najbardziej ruchliwe i znane. Mogą to być jednocześnie nie tylko drogi, po których odbywa się ruch samochodowy, lecz również wyłączone z ruchu deptaki, choćby takie znajdujące się przy miejskich rynkach. Z kolei w gminach czy mniejszych miejscowościach zwykle przystraja się te największe ulice lub obszary wokół lokalnych skwerów i placów. Przygotowując oprawy, zawsze warto pamiętać o zwróceniu uwagę na specyfikę samej architektury. Niektóre latarnie mają na tyle ozdobny charakter, że wystarczy dodać do nich subtelne dodatki. O zachowaniu spójności trzeba do tego pamiętać na ulicach znajdujących się choćby w rejonach starszych, zabytkowych części miast. Przesadna ilość dużych ozdób świetlnych może wtedy zaburzyć walory samej architektury, podczas gdy dekoracje powinny umiejętnie pasować do lokalnego krajobrazu, a najlepiej podkreślać jeszcze jego atuty.

Dekoracje latarniowe sprawdzą się równie doskonale w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Pozwalają wprowadzić świąteczny klimat, a przy okazji zaakcentować ważne ulice czy deptaki w wybranym rejonie. Wysokiej jakości produkty do takich celów odnajdziesz w asortymencie Adal.Zobacz także

Choinki miejskie

Choinki miejskie

Choinki miejskie są ważnym elementem budowania świątecznej atmosfery w miastach, gdy zbliża się okres Bożego Narodzenia. To istotne dla samych mieszkańców, ale i osób przyjezdnych. Takie...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne 3D

Dekoracje świąteczne 3D

Dekoracje świąteczne 3D potrafią zachwycić nieszablonowością i szczególnie widowiskowym stylem. Przygotowane w ten sposób figury świetlne mogą prezentować niemalże dowolne motywy, zarówno klasyczne, jak i bardziej...

Czytaj więcej
Interaktywna figura "Reksia" w otoczeniu świetlnych prezentów i napisu „Do siego roku” w Bielsku-Białej.

Świetlna figura Reksia w Bielsku Białej

Dekoracja przedstawiająca iluminację figury Reksia - słynnego bohatera polskiej, animowanej bajki. Reksio posiada przyciągające uwagę elementy interaktywne takie jak ruchomy, machający ogon oraz oryginalny odgłos szczekania bohatera...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki

Nowoczesne choinki

Nowoczesne choinki powinny przede wszystkim zachwycać wyglądem. Warto postawić na wersje sztuczne, które wyróżniają się pod tym względem, a do tego są wyborem odpowiedzialnym ekonomicznie i...

Czytaj więcej
Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Najczęściej można się spotkać z takimi w formie oświetlenia, które będzie widoczne z daleka i szczególnie...

Czytaj więcej
Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu tworzy efektowne drzewa, wyglądem bardzo zbliżone do tych naturalnych. Ich wyjątkowa prezencja sprawia, iż są to modele cieszące się coraz większą popularnością....

Czytaj więcej