+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
dekoracje świąteczne centrów handlowych

Dekoracje świąteczne centrów handlowych

Dekoracje świąteczne centrów handlowych są ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale i czysto marketingowych. Z ich pomocą takie obiekty mogą budować relacje z klientami oraz przyciągać nowych konsumentów. Dlatego istotne jest przygotowanie efektownej oprawy, do której można wykorzystać przede wszystkim choinki, wraz z innymi ozdobami świątecznymi, okraszone oczywiście stosownymi elementami oświetleniowymi. Zachęcamy do skorzystania w tym celu z wysokiej jakości produktów Adal.

Spis treści
Jaką rolę odgrywają takie oprawy?
Relacje z klientami
Konkurencyjność rynkowa
Jak przygotować taką oprawę?
Nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynków
Choinki oraz pomniejsze dekoracje
Elementy oświetleniowe
Skorzystaj z oferty Adal

Dlaczego dekoracje świąteczne centrów handlowych są tak ważne?

Dekoracje świąteczne centrów handlowych są w zasadzie obowiązkowym punktem przygotowań takich obiektów w okresie bożonarodzeniowym, a w praktyce już kilka tygodni przed końcówką roku. Jest to niezwykle istotne w kontekście samego marketingu. Przed Świętami wiele osób poszukuje prezentów dla najbliższych oraz znajomych, a to właśnie w galeriach można znaleźć największe skupisko różnorodnych sklepów. Odpowiednia oprawa pozwala zadbać o to, że ludzie czują się w takim miejscu naprawdę dobrze, chętnie spędzają w nim czas i zaczynają utożsamiać się z konkretnym podmiotem. Oczywiście na tym polu można dostrzec swego rodzaju zdrową rywalizację poszczególnych placówek o klientów. Te najefektowniej ozdobione, nie tylko zachwycą konsumentów już odwiedzających konkretny obiekt, ale mogą przyciągnąć i nowych nabywców.

Budowanie relacji z klientami

Centra handlowe to miejsca, które jeszcze bardziej niż pojedyncze sklepy, mogą liczyć na lojalnych klientów, którzy będą regularnie odwiedzać takie miejsce. Galerie skrzętnie dbają zatem nie tylko o wzbudzanie zainteresowania konsumentów, ale i budowanie z nimi relacji. Ważnym tego elementem jest właśnie dobieranie dekoracji sezonowych, szczególnie w okresie świątecznym. Efektowna oprawa sprawia, że klient czuje w takim miejscu wyjątkową atmosferę, co zachęca go do spędzenia w takim obiekcie większej ilości czasu i częstszych powrotów. Przed Bożym Narodzeniem jest to tym ważniejsze, że wiele osób ma do zrobienia naprawdę dużą ilość zakupów, a wszyscy odwiedzający chętnie korzystają przy okazji z punktów usługowych czy restauracyjnych. Warto zadbać zatem o odpowiednie ozdoby, ponieważ może to mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost obrotów, a co ważne sprawia, iż klienci wyrabiają sobie pozytywne zdanie o konkretnym centrum, często stając się później jego lojalnym klientem i to przez cały rok kalendarzowy, a nie tylko sezonowo.

Wyróżnienie obiektu na rynku

W okresie świątecznym, a tak naprawdę jeszcze przed jego rozpoczęciem, akcenty bożonarodzeniowe widać na ulicach, ale i w witrynach sklepów oraz wszystkich galeriach handlowych. Pomiędzy poszczególnymi centrami odbywa się też zatem pewnego rodzaju rywalizacja, gdyż efektowna oprawa może pomóc w zawalczeniu o nowych klientów. Obecnie informacje szybko się rozchodzą, zarówno drogą ustną, jak i poprzez choćby portale internetowe, więc dużo osób chętnie wybierze się w konkretne miejsce, jeżeli usłyszy, iż można tam znaleźć spektakularne dekoracje. Zrobienie zakupów w takim obiekcie będzie o wiele atrakcyjniejsze, niż wybranie się do galerii w której takich ozdób nie ma lub są one udostępnione w okrojonej formie. Takie działania są zatem ważne nie tylko w perspektywie wizerunkowej, ale również samego konkurowania na rynku, zwłaszcza w tym okresie roku, który z perspektywy handlowców jest często najbardziej dochodowym czasem.

Dekoracje bożonarodzeniowe w galerii handlowej

O co warto zadbać w kontekście przygotowania dekoracji świątecznych centrów handlowych?

Przygotowując dekoracje świąteczne centrów handlowych trzeba zadbać nie tylko o ozdobienie wnętrza, ale także fasad galerii czy znajdujących się przed nimi przestrzeni. Dzięki temu oprawa zachwyci nie tylko klientów, ale i przechodniów, a może się okazać, że część osób zachęconych takim widokiem z zewnątrz, postanowi wejść do środka. Bazą ozdób powinny być zdecydowanie choinki, które dostępne są w różnych rozmiarach. Warto postawić przy tym na ogromne drzewo, które będzie stanowiło główny punkt całego wystroju. Można tu uzupełnić różnymi mniejszymi ozdobami, a całość powinny okrasić elementy oświetleniowe. Zachęcamy przy tym do skorzystania z naszej oferty, gdyż Adal od lat pomaga w przygotowywaniu spektakularnych dekoracji takich miejsc.

Ozdobienie wewnątrz i na zewnątrz

Z myślą o zrobieniu jak najlepszego wrażenia, galerie handlowe warto ozdobić nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. W tym celu dostępne są specjalnie przygotowywane produkty, zarówno w kontekście samych ozdób, jak i oświetlenia, które będą odpowiednie względem wykorzystania na świeżym powietrzu. Elementy wewnętrze pozwalają oczywiście wzbudzić wspaniałą atmosferę w środku, natomiast dekoracje zewnętrzne są nie mniej ważne, ponieważ przyciągają wzrok przechodniów czy przejeżdżających kierowców. To tym bardziej wyróżnia centrum na horyzoncie i zachęca klientów do wejścia do budynku. Istnieje tu wiele możliwości, gdyż zdobienia mogą się pojawić na elewacji budynków czy choćby na znajdujących się przed nimi drzewach. Często przed głównym wejściem do galerii znajdują się także wydzielone place, gdzie można ustawić nawet większe dekoracje.

Choinki i mniejsze elementy

Oczywiście podstawą będzie wykorzystanie choinek, najlepiej w wariancie sztucznym, które są dostępne w różnych rozmiarach. Można je zatem wykorzystać w różnych częściach galerii i w różnoraki sposób. Mniejsze modele można nie tylko ustawiać, ale i choćby podwieszać, co prezentuje się niezwykle efektownie. W tym celu warto korzystać nie tylko z mniejszych drzewek, ale i innych dekoracji świątecznych, w tym łańcuchów czy choćby wyjątkowych girland. Rzecz jasna przy przygotowywaniu takiej oprawy warto zadbać o przynajmniej jedną gigantyczną choinkę, najlepiej przynajmniej kilkunastometrową. Może być ona ustawiona w środku, jeśli pozwala na to charakterystyka budynku lub przed samym obiektem.

Iluminacje

Oprawa świąteczna do galerii handlowych nie może się obyć bez elementów oświetleniowych. Różnorodne warianty oświetlenia LED pozwalają zdobić nie tylko same choinki, ale w zasadzie dowolne elementy. Mogą one podświetlać filary, poręcze czy stanowić zupełnie odrębne dekoracje, podwieszone pod sufitem i efektownie opuszczone w dół. Takie iluminacje pozwalają nadać całości prawdziwie wyjątkowego charakteru. Warto postarać się o takie elementy również na zewnątrz centrum, co będzie przyciągać wzrok potencjalnych klientów.

Przygotuj wspaniałą oprawę z Adal

Adal od lat dba o spektakularny wystrój licznych galerii handlowych. Zachęcamy do zapoznania się z katalogami dostępnymi na naszej stronie, gdzie w jednym z nich znajdują się produkty oświetleniowe, a w drugim wybór choinek oraz innych dekoracji. Oczywiście naszymi flagowymi wyrobami są sztuczne choinki, które są dostępne w różnych wersjach i rozmiarach. Z myślą o oprawie w centrum z pewnością warto zwrócić uwagę na modele z serii Gigant, które można zamówić zarówno w wersjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Produkty Adal zdobiły już wiele przestrzeni miejskich oraz wspomnianych centrów handlowych. Przykładem może być tutaj Galeria Wileńska w Warszawie, gdzie przed samym centrum pojawił się dekoracyjny pociąg z iluminacjami świetlnymi, a wokół niego stanęły efektowne choinki. Ozdób nie zabrakło oczywiście we wnętrzu, gdzie wykorzystano dużo mniejszych dekoracji. W innym warszawskim miejscu, a mianowicie Galerii Młociny, pojawiło się dużo elementów oświetleniowych, ale i dekoracji, które miały nawiązywać do ekologicznego stylu. Kluczową rolę odegrała w tym wszystkim ponad 16-metrowa choinka ulokowana na zewnątrz. Nasz asortyment dodał też świątecznego uroku centrum Wroclavia we Wrocławiu. W środku nie brakowało bombek i świateł, ale również zielonych gałązek oraz mniejszych choinek. Z kolei ogromny model drzewa pojawił się przed jednym z wejść do galerii.

Centra handlowe mogą liczyć w okresie świątecznym na wzmożony ruch, natomiast odpowiednie dekoracje, stanowią dla nich bardzo ważny element marketingowy. Piękna oprawa zachwyci klientów i przyciągnie kolejnych, wpływając na zwiększone obroty oraz budowanie więzi z samymi konsumentami, którzy zyskują dzięki temu pozytywne skojarzenia z takimi galerami. Z myślą o przygotowaniu efektownej oprawy, zachęcamy do skorzystania z asortymentu Adal, w tym mniejszych dekoracji, elementów oświetleniowych oraz w szczególności choinek, w tym w wariantach Gigant.Zobacz także

Produkcja choinek sztucznych

Produkcja choinek sztucznych

Produkcja choinek sztucznych to wymagające i odpowiedzialne zadanie. Każdego roku w przestrzeniach prywatnych i publicznych pojawiają się drzewka świąteczne, które mają być symbolem nadejścia tego wyjątkowego...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne coraz częściej przybierają formę pięknie przystrojonych sztucznych drzewek. W odróżnieniu od naturalnych odpowiedników nie trzeba ich kupować co sezon, a dzięki obecnym technologiom...

Czytaj więcej
Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu tworzy efektowne drzewa, wyglądem bardzo zbliżone do tych naturalnych. Ich wyjątkowa prezencja sprawia, iż są to modele cieszące się coraz większą popularnością....

Czytaj więcej