+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Dekoracje świąteczne na latarnie

Dekoracje świąteczne na latarnie

Dekoracje świąteczne na latarnie cieszą się ogromną popularnością i są często spotykaną formą ozdób w obszarach publicznych w miastach. Takie słupy i ich klosze można naprawdę efektownie przystroić, także z wykorzystaniem akcesoriów oświetleniowych. Ulica zyskuje dzięki temu okazałą oprawę, którą można podziwiać zarówno z bliska, jak i z dalszej perspektywy. Z myślą o przygotowaniu takiego widowiska polecamy skorzystanie z oferty Adal, gdyż posiadamy jakościowe produkty i duże doświadczenie.

Spis treści
Chętnie wybierane dekoracje
Jakie są możliwości w tym zakresie?
Nasza oferta

Oświetlenie świąteczne na latarnie to bardzo chętnie wykorzystywane dekoracje do przestrzeni miejskich

W kontekście polskich miast oświetlenie świąteczne na latarnie jest bardzo często spotykanym wariantem zdobienia przestrzeni na czas Bożego Narodzenia. Są to elementy, które można przystroić na różne sposoby, a osiągnięty efekt ma duży wymiar. Takie słupy ustawione są w równych odległościach na przestrzeni całych dróg, więc ozdoby rozciągają się w długim obszarze i prezentują się naprawdę efektownie. Można to docenić zarówno z perspektywy przechodnia, ale i patrząc na to jadąc samochodem czy spoglądając na daną ulicę z dalszej perspektywy. Oczywiście najbardziej efektownie wyglądają wtedy właśnie dekoracje, które są rozświetlone, dlatego są one aż tak chętnie wybierane.

Duża popularność

W miastach w naszym kraju widoczne jest to, że w okresie świątecznym zwykle można liczyć na oprawę na ulicach czy popularnych placach (lub rynku). Bardzo często spotykane są właśnie zdobienia na latarniach, wykorzystywane wielokrotnie nawet w mniejszych miejscowościach. To naprawdę korzystne rozwiązanie, gdyż nie wymaga generowania dodatkowego miejsca, a daje spore możliwości. Same latarnie mają różną formę i czasem są one na tyle ozdobne w swojej formie, że wystarczą niewielkie dodatki lub podświetlenie, ale warto postawić i na coś naprawdę efektownego.

Spektakularny efekt

Popularność tego rozwiązania wynika również z faktu, że czasem niepozorne ozdoby umieszczone na latarniach mogą dawać naprawdę niesamowity efekt. Dotyczy to szczególnie elementów właśnie oświetleniowych. Przy ulicach, w szeregu znajduje się zwykle kilka, kilkanaście, a w dużych miastach i kilkadziesiąt latarni. Umieszczenie ozdób na każdej z nich sprawia, iż można uzyskać efekt zapierających dech w piersiach. Co ważne prezentuje się to naprawdę okazale z różnych perspektyw. Będzie to piękne dla przechodniów, przejeżdżających kierowców, ale i z pewnej perspektywy, gdy rozświetlone na słupach ozdoby będą tworzyć ujmujący ciąg świateł. Prezentuje się to szczególnie dobrze oczywiście w godzinach wieczornych i na takich ulicach można wtedy liczyć na naprawdę unikalny klimat.

Ozdoby świąteczne na latarnie

Jakie są możliwości na przygotowanie dekoracji świątecznych na latarnie uliczne?

Dekoracje świąteczne na latarnie uliczne mogą występować w różnej formie. Obecnie wykonywane są projekty dające nawet efekt trójwymiarowy. Kluczowe jest jednak to, że propozycje są naprawdę różnorodne. Mogą to być zatem proste zdobienia wzdłuż konstrukcji, jak i naprawdę efektowne wykończenie na kloszu. Poza elementami oświetleniowymi można w tym celu wykorzystać po prostu girlandy lub inne mniejsze ozdoby charakterystyczne dla Bożego Narodzenia, w tym wianki.

Projekty płaskie i z akcentami trójwymiarowymi

Dekoracje świetlne przygotowywane z myślą o latarniach, mogą być opracowane w odmiennych formach, zależnie od zamysłu projektu. Bazowym pomysłem są tradycyjne, płaskie warianty. Możliwe jest jednak zrealizowanie wersji, w których pojawią się trójwymiarowe elementy, co może zaskakiwać i gwarantować jeszcze większe walory estetyczne.

Różne propozycje

Przygotowane dekoracje mogą być po prostu zawieszone na słupie, co będzie najprostszym rozwiązaniem. Możliwe jest jednak ozdobienie samego klosza latarni, co staje się zresztą coraz popularniejszym wyborem. Wśród ciekawszych propozycji można wymienić narożniki, zasłony oraz rożki, które nakłada się na górnej połowie latarni oraz wypełnia oświetleniem LED. Dobór projektu warto uzależnić od walorów dekoracyjnych latarni. Niektóre oczywiście nie prezentują się zbyt okazale, więc wtedy dobrze jest wykorzystać obszerne i liczne dekoracje. Warianty zabytkowe czy bardzo ozdobne niekoniecznie mogą jednak wymagać dużego przystrojenia – czasem warto się tam ograniczyć do podwieszenia drobnych ozdób czy światełek, które jedynie podkreślą już efektowny charakter tego fragmentu ulicznego krajobrazu.

Girlandy i inne akcesoria

Przy całej popularności akcesoriów oświetleniowych, nie należy zapominać i o tradycyjnych dekoracjach. W ramach takiej ozdoby można wykorzystać choćby girlandy, do których można oczywiście dobrać i lampki. Przydatne mogą się okazać i inne dodatki charakterystyczne dla Świąt, a zatem stroiki, choćby w formie wianków. Zawieszone na wystających fragmentach latarni mogą czasem stanowić dopełnienie oprawy lub subtelny dodatek, gdy sama konstrukcja jest naprawdę efektowna.

Dekoracje świąteczne na latarnie od Adal

Z Adal zaplanujesz spektakularne dekoracje świąteczne na latarnie. Mogą to być projekty oświetleniowe i z wykorzystaniem różnych ozdób z naszej oferty. Proponujemy oczywiście i szeroki wybór choinek, które przydadzą się do opraw przygotowywanych na zewnętrznych placach oraz we wnętrzach budynków publicznych. Posiadamy duże doświadczenie w kontekście opracowywania takich dekoracji, a nasze produkty odznaczają się najwyższą jakością, więc z pewnością pozwolą osiągnąć pożądany efekt.

Nasze propozycje

Mamy kilka propozycji w zakresie udekorowania latarni. Możemy je przystroić po prostu z wykorzystaniem oświetlenia LED, z którego pomocą możemy też jednak opracować bardziej zaawansowane projekty w wersji płaskiej lub z trójwymiarowymi fragmentami. Jeżeli chcesz postawić na coś spokojnego, to może to być delikatne oświetlenie lub subtelna girlanda. W naszych katalogach odnajdziesz również piękne świąteczne wianki i akcesoria ozdobne tego typu, które mogą być elementem takiego wystroju.

Co jeszcze mamy w ofercie?

Poza latarniami, nasze ozdoby mogą posłużyć do przystrojenia drzew oraz elewacji budynków. W zakresie dekoracji placów należących do miasta lub znajdujących się przed budynkami publicznymi, możemy przygotować spektakularne figury 3D. Oprócz tego polecamy nasze choinki. Mamy ogromne doświadczenie w zakresie ich przygotowywania, dlatego są one naprawdę wysokiej jakości, efektownie się prezentują i są w pełni bezpieczne w zakresie użytkowania. Dysponujemy mniejszymi modelami o różnej stylistyce oraz wariantami Giant, dedykowanymi przestrzeniom publicznym. Choinki My Tree, Giant Standard, Giant Exclusive i Pine Giant, często wykorzystuje się w kontekście opraw centrów handlowych i rynków dużych miast lub innych obszernych placów z dekoracjami świątecznymi. W związku z tym oferujemy modele odpowiednie do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Przykłady realizacji

Na naszym koncie mamy liczne realizacje dekoracji świątecznych dla miast czy centrów handlowych. Często obejmują one elementy wewnątrz budynków i na zewnątrz. Tak było w przypadku wrocławskiej galerii Wroclavia. W środku wykorzystane zostały liczne podwieszane, podświetlane ozdoby i mniejsze choinki. Przed głównym wejściem pojawił się nowoczesny napis LED z nazwą centrum oraz towarzyszącymi mu figurkami, w tym renifera. Ważnym elementem była też podświetlona od dołu, wielka choinka Giant. Oprawy nie zabrakło i przy wejściu od strony dworca autobusowego, gdzie efektownie przystrojone zostały kolumny. Z kolei w Domu Mody Klif w Warszawie dekoracje nabrały ekskluzywnego i ekstrawaganckiego stylu. Głównym elementem była awangardowo przystrojona 7-metrowa choinka. Ozdób nie zabrakło również na zewnątrz, gdzie pojawiły się m.in. pokaźne dekoracje na latarniach.

W kontekście dekoracji świątecznych przy ulicach, bardzo popularnymi są te umieszczane na latarniach, które doskonale się do tego nadają. Mogą to być mniej lub bardziej zaawansowane projekty z wykorzystaniem oświetlenia LED, choć oczywiście takie elementy można przystroić i tradycyjnymi girlandami lub wiankami. Z myślą o efektownych ozdobach na latarnie, zachęcamy do przystrojenia ich z wykorzystaniem produktów naszej firmy.Zobacz także

Choinki LED-owe

Choinki LED-owe

Choinki LED-owe wyróżniają się swoją formą i prezencją. Efekt ten najlepiej jest uzyskać, wybierając model sztuczny renomowanej marki Adal o odpowiednim kształcie i pokrywając go dobrej...

Czytaj więcej
Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Najczęściej można się spotkać z takimi w formie oświetlenia, które będzie widoczne z daleka i szczególnie...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne coraz częściej przybierają formę pięknie przystrojonych sztucznych drzewek. W odróżnieniu od naturalnych odpowiedników nie trzeba ich kupować co sezon, a dzięki obecnym technologiom...

Czytaj więcej
Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED to nowocześnie wyglądająca dekoracja świąteczna. Modele sztuczne przystrojone w ten sposób będą się prezentować doskonale, a ustawione na zewnątrz będą widoczne z...

Czytaj więcej
Choinki sztuczne ozdobione

Choinki sztuczne ozdobione

Choinki sztuczne ozdobione mają ogromną wartość dekoracyjną. W niczym nie odbiegają od swoich naturalnych odpowiedników, a wręcz przeciwnie, gdyż charakteryzują się do tego regularnymi gałązkami, którym...

Czytaj więcej
Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona sprawdzi się w różnych przestrzeniach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Może ona stanowić odważną alternatywę dla klasycznego drzewka bożonarodzeniowego lub być po prostu...

Czytaj więcej