+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Dekoracje świąteczne na zewnątrz

Dekoracje świąteczne na zewnątrz

Dekoracje świąteczne na zewnątrz są bardzo ciekawym pomysłem, zarówno jeżeli chodzi o gospodarstwa domowe, jak i miejsca typowo miejskie czy obszary przed galeriami handlowymi. Zależnie od lokalizacji nadawać się będą różne ozdoby. Można spróbować czegoś klasycznego lub skorzystać z ogromnych możliwości, jakie dają obecnie produkty oświetleniowe. Przygotowane oprawy mogą być subtelne lub wystawne, zależenie od celu i wyobrażeń organizatora. Zachęcamy do skorzystania z oferty Adal.

Spis treści:
W prywatnych i publicznych obszarach
Co możemy zaoferować?
Drzewka i inne tradycyjne ozdoby
Warianty oświetleniowe
Nasze realizacje

Dekoracje świąteczne na zewnątrz w miejscach prywatnych i publicznych

Dekoracje świąteczne na zewnątrz dla gospodarstw domowych to jeden z trendów, który z roku na rok przybiera na sile. Coraz więcej osób chce przystroić swoje miejsce zamieszkania, co spodoba się nie tylko domownikom i gościom, ale nawet przechodniom. Mimo wszystko takie ozdoby pozostają jednak szczególnie domeną obszarów publicznych, przy czym mowa tutaj zarówno o powierzchniach należących do lokalnych władz państwowych, jak i rejonach przed galerami sprzedażowymi czy restauracjami.

Na prywatnych posesjach

Koncepcja strojenia zewnętrznych fragmentów gospodarstw domowych i ogrodów jeszcze nie tak dawno mogła się kojarzyć głównie z obrazkami z amerykańskich filmów, lecz jest to tradycja, która na stałe przyjęła się już w Europie i w Polsce. Każdego roku można dostrzec coraz więcej domów, gdzie pojawiają się dedykowane ozdoby, które mają się podobać gościom, sąsiadom i przechodzącym ulicą osobom. Rzecz jasna większe problemy mają w tym zakresie posiadacze mieszkań, którym pozostaje zwykle ewentualne przystrojenie drzwi czy balkonów. W przypadku samodzielnych gospodarstw domowych można sobie pozwolić na udekorowanie elewacji, a nawet ogrodu, w tym ewentualnych drzew i większych krzewów.

W przestrzeni publicznej

Choć takie dekoracje rzeczywiście coraz częściej są wybierane nawet przez osoby prywatne, nie da się ukryć, że ich najczęstszym zastosowaniem są jednak obszary publiczne. Mowa tutaj jednak o dość szerokim zakresie, który dotyczy nie tylko placów czy budynków państwowych, ale i ulic, ponieważ piękne ozdoby pojawiają się choćby na latarniach czy słupach. W takim kontekście planują to głównie władze miasta czy gminy, które dbają tym samym o odpowiedni nastrój, co spodoba się mieszkańcom, a przy okazji może przyciągnąć odwiedzających i wpłynąć na pozytywny wizerunek danego regionu. Na ozdoby na świeżym powietrzu w miarę możliwości decydują się również często właściciele restauracji czy sklepów, które usytuowane są w samodzielnych lub szeregowych zabudowach. Dekoracji zewnętrznych nie może też zabraknąć przed galeriami handlowymi, ponieważ dla takich obiektów ma to duże znaczenie wizerunkowe. W okresie Bożego Narodzenia w zasadzie wszyscy oddają się zakupom rzeczy potrzebnych na święta oraz prezentów dla rodziny i znajomych. W dobie powszechnego dostępu do sieci, a tym bardziej mediów społecznościowych, informacje o efektownych oprawach danych galerii rozchodzą się bardzo szybko i zachęcają ludzi do tego, żeby wybrać się na zakupy właśnie tam.

Dekoracje świąteczne na drzewach

Jakie dekoracje świąteczne na zewnątrz mamy do zaoferowania?

Nasze propozycje dekoracji świątecznych na zewnątrz to np. klasyczne ozdoby kojarzone z Bożym Narodzeniem, lecz w wydaniu odpowiednim do wykorzystania na świeżym powietrzu. Mogą to być choćby same choinki, nawet w olbrzymich rozmiarach. Ciekawym wyborem są natomiast elementy oświetleniowe, które pozwalają przygotować naprawdę widowiskowy wystrój, który będzie się wyróżniał, gdy zajdzie słońce. Produkty Adal wielokrotnie były już wykorzystywane przy przygotowaniu nawet bardzo okazałych opraw.

Choinki

W przypadku domów zdecyduje się na to niewiele osób, gdyż tam drzewka świąteczne pojawiają się raczej wewnątrz, a w ogrodzie stroi się ewentualne rosnące tam świerki czy inną roślinność. Mniejsze i średnie choinki z powodzeniem mogą się jednak pojawić choćby przed wejściem do sklepów czy obiektów usługowych. Z większych wariantów chętnie korzystają z kolei galerie handlowe i władze miejskie. W przypadku naszego asortymentu mamy do dyspozycji choinki w wielu rozmiarach, w tym modele Gigant, które osiągają ponad kilkanaście metrów wysokości. W kategorii tej oferujemy drzewa dopasowane do wykorzystania na zewnątrz, więc mogą się one pojawić na miejskich rynkach czy choćby większych placach przed centrami handlowymi.

Girlandy i wianki

Choć naszymi flagowymi produktami są choinki sztuczne, oferujemy także wiele innych dekoracji w bardziej tradycyjnym stylu. Świetnym przykładem są girlandy, które można przymocować do elementów elewacji, przyczepić wokół drzwi czy owinąć wokół poręczy przy schodach zewnętrznych. Warianty sztuczne sprawdzą się w tym przypadku o wiele lepiej od naturalnych, ponieważ wytrzymają niskie temperatury i nie będą ulegały niszczeniu czy odpadaniu igliwia. Podobnie jest z wiankami, które można przymocować choćby do drzwi frontowych.

Ozdoby świetlne

W katalogach oświetleniowych znajdziesz propozycje różnych ciekawych produktów tego typu, z których można korzystać bezpiecznie na świeżym powietrzu, gdyż będą one odpowiednio zabezpieczone przed wiatrem czy wilgocią. Do dyspozycji są całe łańcuchy, a nawet kurtyny. Takie ozdoby można umieścić nawet na drzewach, ale świetnie sprawdzą się poza tym do zdobienia samych elewacji. Co więcej, możemy przygotować w ramach dedykowanych projektów nawet figury świetlne 3D, które powstają z oświetlenia LED rozmieszczonego na specjalnie przygotowanych stelażach, dzięki czemu mogą one przedstawiać najróżniejsze postacie czy motywy, które kojarzy się z okresem świątecznym.

Sprawdzone nawet w dużych oprawach

Z wykorzystaniem naszego asortymentu powstało już wiele pamiętnych opraw, szczególnie jeżeli chodzi o znane galerie handlowe w dużych miastach. Przykładem może być Plac Unii w Warszawie, gdzie na zewnątrz przyozdobione były elementy roślinności, a elewację zdobiło oświetlenie tworzące wizerunek renifera. Kolejne figury świetlne i zestawy światełek LED zdobiły wnętrze, gdzie nie zabrakło też choinki Gigant na pniu, która stanęła w centralnym punkcie całego obiektu, dzięki czemu można ją było podziwiać z każdego piętra. Z kolei w innej popularnej warszawskiej lokalizacji, a więc centrum handlowym Atrium Reduta, przed wejściem pojawiła się efektowna figura przedstawiająca wróżki rzucające czar, podczas gdy w środku powstały dekoracje w postaci Królowej Mrozu oraz jednorożców strzegących tronu. Nie mogło przy tym zabraknąć klasycznego motywu w postaci dużej, stożkowej choinki, której towarzyszyło kilka mniejszych modeli.

Dekoracje świąteczne na zewnątrz pojawiają się w szczególności w przestrzeniach miejskich i handlowych, choć mniejsze ozdoby z powodzeniem można wykorzystać również na prywatnych działkach. Mogą to być zarówno bardziej tradycyjne choinki i girlandy sztuczne, jak i efektowne elementy oświetleniowe. W poszukiwaniu sprawdzonych produktów zachęcamy do wybrania asortymentu marki Adal.Zobacz także

Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne coraz częściej przybierają formę pięknie przystrojonych sztucznych drzewek. W odróżnieniu od naturalnych odpowiedników nie trzeba ich kupować co sezon, a dzięki obecnym technologiom...

Czytaj więcej
Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona sprawdzi się w różnych przestrzeniach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Może ona stanowić odważną alternatywę dla klasycznego drzewka bożonarodzeniowego lub być po prostu...

Czytaj więcej
Choinki sztuczne ozdobione

Choinki sztuczne ozdobione

Choinki sztuczne ozdobione mają ogromną wartość dekoracyjną. W niczym nie odbiegają od swoich naturalnych odpowiedników, a wręcz przeciwnie, gdyż charakteryzują się do tego regularnymi gałązkami, którym...

Czytaj więcej
Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe mogą posłużyć do przygotowania zachwycających opraw świątecznych. Coraz częściej pojawiają się nawet przed prywatnymi domami, choć takie ozdoby wciąż są głównie domeną przestrzeni...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D to bardzo nowoczesna forma przystrojenia przestrzeni miejskich. Mogą być one przygotowane w okresie Bożego Narodzenia, ale nie tylko, gdyż mogą posłużyć również do...

Czytaj więcej