+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Figury świetlne na Boże Narodzenie

Figury świetlne na Boże Narodzenie

Figury świetlne na Boże Narodzenie to nowoczesne i niezwykle stylowe dekoracje. Pojawiają się one przede wszystkim w przestrzeniach miejskich oraz galeriach handlowych. Mogą nawiązywać do różnych motywów, gdyż przygotowuje się je na specjalnych stelażach, które możesz dostosować do danego zamysłu, zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru. Popularne są wersje przedstawiające postać Świętego Mikołaja, jego sanie czy renifery, ale możliwości jest zdecydowanie więcej.

Spis treści
Które dekoracje warto wybrać?
W jakich miejscach się z nich korzysta?
Postacie i motywy świąteczne
Oferta Adal
Drzewka bożonarodzeniowe
Inne dekoracje
Nasze realizacje

Na jakie figury świetlne na Boże Narodzenie warto się zdecydować?

Figury świetlne na Boże Narodzenie spotkasz na placach miejskich i przed ważnymi budynkami publicznymi. Chętnie decydują się na nie galerie handlowe, przygotowujące efektowne oprawy wewnątrz budynków lub przed nimi. Możemy stworzyć rzeźbę o niemal dowolnym kształcie i rozmiarze, co daje wiele możliwości. Popularnym wyborem jest wizerunek Świętego Mikołaja i jego pomocników, czy innych charakterystycznych symboli świątecznych, takich jak bałwany i aniołki. Ciekawym pomysłem jest nawiązanie do przedmiotów związanych z tym okresem, a więc choćby bombek czy kokard. Mogą to być również inspiracje nienawiązujące bezpośrednio do Świąt, ale towarzyszącą im porą roku, czyli zimą, do której mogą dopasować się figury przedstawiające sople lodu lub płatki śniegu.

Gdzie się je wykorzystuje?

Spośród wielu dekoracji świątecznych figury świetlne na pewno wyróżniają się swoim wyglądem oraz nowoczesnym charakterem. Prezentują się efektownie i są widoczne z większej odległości. Pojawiają się one w charakterystycznych miejscach w miastach. Dotyczy to szczególnie głównych placów oraz rynków, ale i rejonów przed ważnymi budynkami państwowymi. Niektóre figury mogą też zostać podwieszone choćby przy latarniach i pojawiają się wówczas na głównych ulicach oraz deptakach miejskich. Takie dekoracje spodobają się mieszkańcom oraz turystom, pozytywnie wpływając na wizerunek i promocję danego miasta. Oprócz tego świetlnymi ozdobami interesują się galerie handlowe. Stwarza to duże możliwości w zakresie urozmaicenia oprawy świątecznej w środku centrum lub przed jednym z wejść, jeżeli znajduje się tam odpowiednia przestrzeń. Takie dodatki pozwalają zainteresować potencjalnych klientów, przekładając się nawet na większą liczbę odwiedzających i płynące z tego korzyści finansowe oraz wizerunkowe.

Figury postaci i motywów kojarzonych z tym okresem

Rzecz jasna nie sposób zapomnieć o figurze Świętego Mikołaja, czyli największego symbolu okresu świątecznego. Warto pamiętać także o jego pomocnikach – elfach oraz reniferach. Popularnym wyborem są oprócz tego aniołki, które mogą być przedstawione na wiele sposobów. Planując coś świeckiego, możesz z kolei wybrać choćby zimowego bałwana. Tego typu figury powstają na specjalnych stelażach i mogą przyjmować niemal dowolną formę, zatem możliwości jest naprawdę wiele. Dodatkowym plusem jest to, że dekoracje mogą być przygotowane w różnych rozmiarach. Mniejsze mogą stanowić subtelny dodatek do oprawy, a większe, nawet kilkumetrowe figury, mogą stać się głównym punktem świątecznych aranżacji.

Figury świetlne w galerii handlowej

Świąteczne przedmioty

Planując takie figury, nie trzeba się ograniczać do postaci lub charakterystycznych motywów, takich jak renifery lub bałwany. Można zdecydować się również na wizerunki przedmiotów kojarzonych z tym okresem lub samą zimą. Przykładem są sanie oraz prezenty. Pięknie prezentować się będą figury nawiązujące do dekoracji choinkowych, czyli bombek, gwiazdek czy kokardek. Z powodzeniem mogą one jednak odnosić się do symboli zimy, takich jak sople lodu i płatki śniegu. Te motywy również nieodzownie kojarzą się już z czasem Bożego Narodzenia.

Co jeszcze mamy do zaoferowania, oprócz figur świetlnych na Boże Narodzenie?

Oferta Adal to oczywiście nie tylko figury świetlne na Boże Narodzenie. Bazą naszego asortymentu są choinki, od tych mniejszych, przeznaczonych do udekorowania pomieszczeń mieszkalnych, po ogromne modele do przestrzeni publicznych. Polecamy też inne ozdoby, w tym choćby girlandy oraz same akcesoria do przystrajania, na przykład bombki i kokardy. Nasze produkty posłużyły już do wykonania wielu pamiętnych opraw świątecznych, przede wszystkim w popularnych centrach handlowych w różnych rejonach kraju.

Choinki

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór choinek sztucznych o najwyższej jakości wykonania. Są to mniejsze modele, o standardowych wymiarach odpowiadających naturalnym choinkom oraz wersje większe, które służą już zwykle w przestrzeniach publicznych. Same drzewka są wykonywane nie tylko w wielu rozmiarach, ale i w różnym stylu. Nie brakuje także modeli ozdobnych, na pniach czy ośnieżonych. Dużą popularnością cieszą się nasze choinki Gigant, osiągające nawet ponad kilkanaście metrów wysokości. Ze względu na ich wymiary znajdują one zastosowanie przede wszystkim w centrach handlowych oraz obszarach miejskich.

Inne ozdoby i akcesoria

Poza choinkami proponujemy również inne dekoracje świąteczne. Świetnym wyborem będą girlandy. Dostępne są egzemplarze do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, zatem mogą one zdobić nie tylko balustrady, barierki czy kominki, ale i fasady budynków, co prezentuje się szczególnie okazale. Polecamy również pozostałe elementy ozdobne w naszej ofercie, w tym wianki, jak i same bombki albo kokardy, które mogą posłużyć do przystrojenia zakupionych u nas choinek oraz girland, podkreślając ich urok i dając wspaniały efekt.

Przykładowe realizacje

Z wykorzystaniem dekoracji od Adal przygotowano już wiele opraw na terenie kraju, szczególnie w zakresie galerii handlowych, które wręcz obowiązkowo przygotowują specjalny wystrój na okres Bożego Narodzenia. Nasze ozdoby pojawiły się choćby w Porcie Łódź. Koncepcja oparta była na tradycyjnych motywach, przedstawionych jednak w nowoczesnym stylu. Wnętrze stroiły zatem piękne choinki, w tym duży, stożkowy model, ale oprócz tego w środku pojawił się widowiskowy, rozświetlony tunel czy gigantyczna śnieżyna 3D, która kręciła się wokół własnej osi. Tymczasem przed warszawską Galerią Wileńską pojawił się rozświetlony pociąg metro w towarzystwie kilku choinek. Jednym z najpiękniejszych elementów oprawy tego miejsca była do tego duża kokarda świetlna. W Galerii Krakowskiej klientów zachwycały światełka wykorzystane w różnej formie na zewnątrz i w środku centrum. Nie zabrakło ogromnych i efektownych choinek Gigant, które też znalazły się w samej galerii oraz przed nią.
Co ciekawe, oprawy świetlne od Adal występują zarówno na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Ostatnio w jednym z francuskich centrów handlowych powstał labirynt z dekoracji świetlnych Adal, który skutecznie przyciągał uwagę klientów oraz zachęcał do odwiedzin tego miejsca.

Figury świetlne na Boże Narodzenie są wyjątkowymi dekoracjami, które mogą nawiązywać do postaci i motywów świątecznych. Zainteresują one przechodniów i potencjalnych klientów, zatem chętnie wykorzystywane są przez galerie handlowe. Mogą również wspaniale ozdobić przestrzenie miejskie, przyczyniając się do ich promocji. Zachęcamy do wybrania tych oraz innych dekoracji z oferty Adal.Zobacz także

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe to nie tylko światełka, które umieszcza się zawsze na choinkach. Obecnie ciekawe pomysły na dekoracje pojawiają się nawet w ogrodach prywatnych domów. Szczególne...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne wykorzystuje się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. W przypadku domów stanowią one efektowną oprawę, która pozwoli wyróżnić budynek na tle sąsiedztwa. W kolei...

Czytaj więcej