+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacja budynku

Iluminacja budynku

Iluminacja budynku potrafi zapewnić niezwykłe wrażenia wizualne. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, wiążące się z lepszą widocznością danego obiektu, ale ma w sobie również wiele cech artystycznych, ponieważ odpowiednio zaplanowany projekt potrafi stać się prawdziwym dziełem. Kluczowe jest jednak dobranie właściwych elementów i ich przemyślane rozmieszczenie, dzięki czemu uda się podkreślić największe atuty architektoniczne, a przy okazji można zatuszować pewne niedoskonałości.

Spis treści:
Dlaczego może to być tak ważne?
Lepsza widoczność
Uwydatnienie atutów miejsca
Narzędzie reklamowe
Skorzystaj z naszej oferty
Produkty oświetleniowe
Dekoracje bożonarodzeniowe
W różnych realizacjach

Jaką rolę odgrywa iluminacja elewacji budynku?

Iluminacja elewacji budynku zapewnia jego fantastyczne oświetlenie, więc po zajściu słońca taki obiekt będzie się prezentował szczególnie atrakcyjnie i będzie przy tym widoczny już z większej odległości. Takie projekty dają wiele możliwości i mogą być dopasowane pod kątem specyfiki architektonicznej, żeby jak najbardziej uwypuklić piękno poszczególnych elementów. Takie zabiegi stosuje się zarówno przy budynkach o ważnych charakterze, jak i w przypadku m.in. obiektów handlowych, ponieważ w praktyce takie rozwiązania sprawdzają się też doskonale z perspektywy marketingowej.

Doskonała prezencja po zmroku

W okresie jesieni, a już w szczególności zimy, trzeba się liczyć z tym, że w praktyce przez większość dnia nie będzie już słońca ani jasnego nieba, a zamiast tego zapada zmrok. Ma to swoje mankamenty, lecz z drugiej strony oświetlona architektura prezentuje się wtedy znakomicie. Zastosowanie odpowiednich iluminacji pozwala zatem zdziałać wspaniałe rzeczy, jeżeli chodzi o wyeksponowanie obiektu, bez względu na to, czy w jego pobliżu znajdują się latarnie lub inne źródła światła. Warte odnotowania jest to, że w ten sposób można oświetlać niekoniecznie całość elewacji, lecz podkreślać wybrane, najpiękniejsze wizualnie elementy. Z powodzeniem można przy tym zamaskować ewentualne mankamenty, jeżeli w niektórych fragmentach elewacja jest przykładowo odbarwiona czy pojawiły się na niej pewne defekty, których nie udało się jeszcze naprawić. Umiejętna gra światła pozwoli w tym przypadku uzyskać efekt, w którym takie części budynku będą przyciemnione, podczas gdy właściciel może wyeksponować najlepsze, co ma do pokazania.

Podkreślenie wagi i prestiżu danego miejsca

Rzecz jasna tego typu opraw nie przygotowuje się w przypadku każdego budynku. Z tego względu w miejskim krajobrazie większość budynków jest po zmroku przyciemniona i widoczna jedynie dzięki światłu pochodzącemu z ulicznych latarni lub dodatkowych lamp i reflektorów. Tego efektu nie da się jednak porównać z tym, co można uzyskać, korzystając ze specjalnie opracowanych iluminacji. W praktyce wykorzystanie takich dekoracji sprawia zatem, że obserwatorzy od razu mają świadomość, iż mają do czynienia z budynkiem o większym znaczeniu. Takie zabiegi stosuje się zatem często choćby w przypadku zabytkowej zabudowy, jak i budynków o ważnym znaczeniu państwowym i historycznym. Oprócz tego dużym beneficjentem takiego rozwiązania są na pewno punkty handlowo-usługowe, a już w szczególności galerie handlowe.

Świetne rozwiązanie marketingowe

W przypadku budynków o historycznym czy państwowym znaczeniu taka oprawa ma zwykle na celu podkreślenie szlachetnego charakteru danego miejsca, a jeżeli jest to zabytek turystyczny, można wtedy uwypuklić jego walory w okresie jesienno-zimowym. Iluminacje odnajdują zastosowanie zwłaszcza w kontekście galerii handlowych. Punkty handlowo-usługowe starają się za wszelką cenę zachęcić konsumentów do wejścia, zwracając jego uwagę. Iluminacje doskonale sprawdzają się w tej roli, zarówno skupiając na sobie uwagę, jak i zapadając w pamięci, generując miłe skojarzenia z udekorowaną galerią handlową.

Lampki w przestrzeni miejskiej

Co jeszcze, poza iluminacjami świetlnymi na budynkach, możesz przygotować, korzystając z oferty Adal?

Korzystając z oferty Adal, możesz zdecydować się na projekty iluminacji świetlnych na budynkach, lecz jest to tylko jeden z elementów naszej oferty. Proponujemy poza tym wiele innych produktów oświetleniowych, a bazą naszego asortymentu są rzecz jasna wysokiej jakości choinki sztuczne. Oprócz tego możesz skorzystać z innych ozdób, które kojarzą się typowo z okresem Bożego Narodzenia. Potwierdzeniem odpowiedniej klasy naszych produktów jest to, że wielokrotnie były już one wykorzystywane przy oprawach tworzonych w różnych prestiżowych lokalizacjach.

Oferta oświetleniowa

Nasza firma zajmuje się przygotowaniem i realizacją projektów dekoracyjnego oświetlenia fasad budynków, więc zachęcamy do skorzystania z takich usług. Elementy oświetleniowe dobieramy zawsze tak, żeby podkreślić, a wręcz wydobyć jeszcze walory architektoniczne fasady, więc obiekt zyska jeszcze charakteru i na długo pozostanie w głowach klientów. Zapraszamy również do skorzystania z szerokiej oferty produktów oświetleniowych, w tym nawet figur 3D, które mogą być przygotowane na specjalnych stelażach, prezentując w zasadzie dowolne postacie, od tych związanych z Bożym Narodzeniem, po motywy niezwiązane z tymi akurat Świętami.

Choinki i inne dekoracje świąteczne

Bazą naszej oferty są oczywiście choinki sztuczne, które są najwyższej jakości, dzięki czemu zachwycają wyglądem i funkcjonalnością. Można z nich korzystać wiele lat, ponieważ są naprawdę trwałe, a przy okazji będzie to opłacalne z perspektywy ekonomicznej, jak i ekologicznej – oferujemy też drzewka przygotowane z materiałów, które można potem poddać procesowi recyklingu. W katalogach znajdziesz przegląd choinek w różnych stylach oraz rozmiarach, od małych i średnich choinek do domów oraz mieszkań, po ogromne choinki Gigant, doskonałe do przestrzeni miejskich i handlowych. Poza choinkami proponujemy także inne typowe dekoracje bożonarodzeniowe, jak girlandy czy wianki sztuczne.

Nasze produkty w pięknych oprawach

Rozbudowany asortyment Adal wielokrotnie pojawiał się już w oprawach prestiżowych i znanych miejsc. Pamiętne projekty przystrojenia fasad były udziałem choćby samego Belwederu. Duża oprawa dotyczyła warszawskiej Galerii Wileńskiej. Na zewnątrz zachwycała kokarda świetlna oraz pociąg metro, któremu towarzyszyły efektownie przystrojone choinki.
Z kolei w przypadku Galerii Młociny przed wejściem klientów zapraszał rozświetlony napis „Młociny”, a przede wszystkim ogromna choinka Gigant od Adal. Całość wystroju podkreślały elementy świetlne na wybranych fragmentach elewacji budynku.
Podobnie było w przypadku wrocławskiej galerii Wroclavia, gdzie przed jednym z wejść stanęła gigantyczna choinka na pniu. W środku centrum goście mogli podziwiać figury świetlne i mniejsze choinki, w tym w wydaniu podwieszonym pod sufitem, co prezentowało się bardzo atrakcyjnie.

Świetlne dekoracje budynku odgrywają ogromną rolę szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie dodatkowe oświetlenie sprawia, że obiekty są lepiej widoczne i podkreślają atuty budynku. Szeroką ofertę iluminacji świetlnych znajdziesz w Adal, obok wysokiej jakości choinek sztucznych i innych dekoracji. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i nawiązania kontaktu.Zobacz także

Choinka do firmy

Choinka do firmy

Choinka do firmy będzie świetnym pomysłem w kontekście wprowadzenia do biura świątecznej atmosfery. Ta udzieli się z pewnością pracownikom, ale też ewentualnym klientom i partnerom biznesowym....

Czytaj więcej
Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe mogą posłużyć do przygotowania zachwycających opraw świątecznych. Coraz częściej pojawiają się nawet przed prywatnymi domami, choć takie ozdoby wciąż są głównie domeną przestrzeni...

Czytaj więcej
Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz może stanowić element wyjątkowej dekoracji świątecznej w przestrzeni miejskiej czy przed galerią handlową. Musi być ona przy tym odpowiedniej jakości. Wtedy nie...

Czytaj więcej
Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne to temat wywołujący wiele dyskusji. Wybrać te naturalne, a może sztuczne? Pozornie może się wydawać, że te pierwsze, ale przyglądając się argumentom przemawiającym za...

Czytaj więcej