+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacje bożonarodzeniowe

Iluminacje bożonarodzeniowe. Również w Twoim mieście!

Iluminacje bożonarodzeniowe stały się bardzo popularną świąteczną atrakcją w większości polskich miast. Przepiękne mieniące się światełka, które zdobią fasady budynków i miejskie latarnie tworzą cudowną atmosferę. Do iluminacji należą również osobne, wolnostojące dekoracje 3D oraz figury zbudowane za pomocą światła i to one wzbudzają największy zachwyt wśród przechodniów. Nie da się ukryć, że iluminacje świetlne zdominowały rynek ozdób świątecznych i dekoracje miast w Polsce.

Spis treści
Świąteczne dekoracje w Twoim mieście
Interaktywne figury 3D i zimowe ozdoby
Dekoracja świąteczna budynków
Adal – gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Iluminacje bożonarodzeniowe jako pomysł na dekorację miasta

Iluminacje bożonarodzeniowe to idealne rozwiązanie, które pozwoli stworzyć świąteczną atmosferę w Twoim mieście. Myśląc o grudniowych dekoracjach przed oczami pojawiają się ogromne, zielone choinki, bombki i świąteczne girlandy. Nasza oferta sięga jednak o wiele dalej. Przygotowujemy różne projekty, figury 3D i kompozycje świetlne, które sprawiają, że każde miejsce staje się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Iluminacje świetlne wykonane przez naszą firmą z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dwa lata temu, w 2017, największą sławę zyskały konstrukcje świetlne, które zdobiły Oławę pod Wrocławiem. Należała do nich pięciometrowa figura Świętego Mikołaja, nieco mniejszy 3 metrowy but wypełniony zbudowanymi ze światła słodyczami oraz największa ze wszystkich, aż dziewięciometrowa choinka w towarzystwie oświetlonych prezentów. Takie ozdoby bożonarodzeniowe to niezwykła atrakcja dla mieszkańców miast oraz turystów odwiedzających nasz kraj. Zachęcają one do wspólnych zimowych spacerów, które dzięki dekoracjom zostaną w pamięci na długo.

Rzutniki

Rzutniki stają się coraz bardziej popularne. Wykorzystuje się je do dopełnienia aranżacji iluminacji świątecznych. Rzutniki ustawiane są w znacznej odległości od budynku prostopadle do ściany, na której wyświetlana będzie dekoracja. Na budynkach często można zauważyć padające świetlne płatki śniegu lub bardzo duże śnieżynki, które są efektem użytego do dekoracji rzutnika.

Ozdoby świąteczne na drzewach

Węże i sznury świetlne LED

Jest to element niemalże każdej iluminacji bożonarodzeniowej. Sznurów świetlnych używa się do tworzenia ogromnych trójwymiarowych figur, do ozdobienia latarni, dachu budynku czy kolumn, a także do oświetlenia choinki. Ze światełek można stworzyć niepowtarzalne projekty, które są w stanie udekorować każde miejsce w mieście.

Kurtyny świetlne

Kurtyny to nic innego, jak zasłona świetlna wykonana ze światełek LED. Używa się ich do dekoracji ścian budynków w okresie świątecznym. Pięknie prezentują się na przeszklonych elementach, kiedy to światło jest widoczne zarówno na zewnątrz i wewnątrz budynku. Doskonałym przykładem użycia kurtyn świetlnych będzie projekt wykonany dla hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Proste i efektowne zasłony zbudowane ze światełek LED wyjątkowo podkreśliły nowoczesny design budynku.

Girlandy bożonarodzeniowe

Zielone girlandy to symbol świąt Bożego Narodzenia, dlatego często wykorzystujemy je przy tworzeniu iluminacji świetlnych. W połączeniu z ciepłym światłem pięknie dopełniają grudniowe aranżacje.

Iluminacje bożonarodzeniowe i figury 3D

Iluminacje bożonarodzeniowe w formie trójwymiarowych konstrukcji są najbardziej efektowną ozdobą świąteczną. Jest to nowoczesna forma dekoracji w polskich miastach, która naprawdę robi wrażenie. Figury 3D tworzone są na lekkich aluminiowych stelażach, dzięki którym możliwe jest stworzenie niemalże każdego kształtu. Dzięki matom holograficznym i sznurom ze światełkami LED dekoracje zyskują wygląd zapierający dech w piersi. Iluminacje bożonarodzeniowe są również ekonomicznym rozwiązaniem, które dzięki technologii LED zużywają o wiele mniej energii i są oszczędniejsze w porównaniu do zwykłych żarówek.

W naszej ofercie znajdą Państwo również możliwość wykonania trójwymiarowych figur, które są interaktywne. Jest to kolejny krok w stronę nowoczesności. Do najsłynniejszych projektów wykonanych przez naszą firmę należy figura kreskówkowego Reksia, który szczekał i wydawał oryginalne dźwięki z bajki oraz fortepian Chopina, który po naciśnięciu odpowiedniego klawisza grał utwory znane z jego repertuaru.

Trójwymiarowe figury to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Pomagają przenieść się do magicznego świata i wczuć się w świąteczną atmosferę. Ponadto wyróżniają miasto na tle innych miejsc w Polsce.

Iluminacje świetlne i bożonarodzeniowe dekoracje budynków

Iluminacje bożonarodzeniowe budynków stały się nieodłącznym elementem dekoracji miast. Można je zauważyć na wielu fasadach miejskich, na ścianach budowli oraz na centrach handlowych. Stwarzają one ciepłą, świąteczną atmosferę i wprowadzają na ulicach miast bożonarodzeniowy nastrój. Przygotowania do Wigilii i tego niezwykłego czasu na pewno staną się o wiele przyjemniejsze i mniej stresujące, kiedy dookoła zapanuje spokojny, świąteczny klimat. Iluminacje pomagają stworzyć właśnie taką atmosferę.

Budynki i ich konstrukcje dają wiele możliwości na świąteczne dekoracje. Nasza firma wykonując projekty zawsze stara się dopasować rodzaj oświetlenia do stylu i architektury miasta. Często wykorzystujemy elementy budynku, aby stworzyć niepowtarzalne i charakterystyczne dla danego miejsca aranżacje. Tak też było w przypadku Pałacu Belwederskiego w Warszawie, gdzie potężne kolumny i skośny dach zostały wdrożone do projektu oświetlenia bożonarodzeniowego. Pałac zyskał nową odsłonę dzięki eleganckiej, prostej aranżacji i godnie reprezentował stolicę Polski w tym wyjątkowym grudniowym okresie.

Projektując iluminacje świetlne bierzemy pod uwagę nie tylko sam budynek, ale i okolicę, w której jest położony. Latarnie lub drzewa, które mieszczą się zaraz obok, również można uwzględnić w projekcie. Pozwoli to uzyskać spektakularny oraz spójny efekt, który da poczucie wykorzystania całej przestrzeni.

Gwarancja bezpieczeństwa i jakości

Iluminacje bożonarodzeniowe Adal to gwarancja najwyższej jakości. Historia naszej firmy sięga 1997 roku, kiedy to w Koziegłowach powstało małe rodzinne przedsiębiorstwo. Dzisiaj możemy się pochwalić ponad 20-letnim doświadczeniem, a produkty sygnowane naszym logo spotyka się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nasza firma wciąż się rozwija oraz poznaje i wykorzystuje najnowsze dostępne technologie. Dzięki temu w ofercie posiadamy mnóstwo oryginalnych dekoracji i iluminacji bożonarodzeniowych.

Od lat do projektów wykorzystujemy produkty najwyższej jakości, które są w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo, tworząc przy tym niepowtarzalne iluminacje zdobiące wiele miejsc na świecie. Okres świąteczny i czas grudniowych przygotowań jest dla nas wyjątkowy, dlatego cieszymy się, że możemy brać w nim tak duży udział.Zobacz także

Interaktywna figura "Reksia" w otoczeniu świetlnych prezentów i napisu „Do siego roku” w Bielsku-Białej.

Świetlna figura Reksia w Bielsku Białej

Dekoracja przedstawiająca iluminację figury Reksia - słynnego bohatera polskiej, animowanej bajki. Reksio posiada przyciągające uwagę elementy interaktywne takie jak ruchomy, machający ogon oraz oryginalny odgłos szczekania bohatera...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne

Nowoczesne choinki świąteczne coraz częściej przybierają formę pięknie przystrojonych sztucznych drzewek. W odróżnieniu od naturalnych odpowiedników nie trzeba ich kupować co sezon, a dzięki obecnym technologiom...

Czytaj więcej
Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED to nowocześnie wyglądająca dekoracja świąteczna. Modele sztuczne przystrojone w ten sposób będą się prezentować doskonale, a ustawione na zewnątrz będą widoczne z...

Czytaj więcej
Figura świetlna LED

Figura świetlna LED

Figura świetlna LED stanowi wyjątkową dekorację, którą warto zastosować przy różnych okolicznościach. Bardzo często dotyczy to okresu Bożego Narodzenia, lecz w przeciwieństwie do wielu innych ozdób,...

Czytaj więcej
Choinka LED na zewnątrz

Choinka LED na zewnątrz

Choinka LED na zewnątrz jest niezwykle efektowną dekoracją. Pokaźnych rozmiarów drzewka świąteczne tego typu pojawiają się szczególnie często w przestrzeniach miejskich. W kontekście takich wariantów bardzo...

Czytaj więcej
Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne pojawiają się w większości dużych miast, a coraz częściej nawet w mniejszych miejscowościach. Zdobią one przede wszystkim najbardziej ruchliwe rejony czy też deptaki....

Czytaj więcej
Świetlne ozdoby świąteczne

Świetlne ozdoby świąteczne

Świetlne ozdoby świąteczne są obecnie bardzo pożądanymi elementami opraw bożonarodzeniowych. Są one szczególnie efektowne, gdyż światła w naturalny sposób przyciągają wzrok. Dużym plusem jest to, że...

Czytaj więcej