+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacje bożonarodzeniowe

Iluminacje bożonarodzeniowe. Również w Twoim mieście!

Iluminacje bożonarodzeniowe stały się bardzo popularną świąteczną atrakcją w większości polskich miast. Przepiękne mieniące się światełka, które zdobią fasady budynków i miejskie latarnie tworzą cudowną atmosferę. Do iluminacji należą również osobne, wolnostojące dekoracje 3D oraz figury zbudowane za pomocą światła i to one wzbudzają największy zachwyt wśród przechodniów. Nie da się ukryć, że iluminacje świetlne zdominowały rynek ozdób świątecznych i dekoracje miast w Polsce.

Spis treści
Świąteczne dekoracje w Twoim mieście
Interaktywne figury 3D i zimowe ozdoby
Dekoracja świąteczna budynków
Adal – gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Iluminacje bożonarodzeniowe jako pomysł na dekorację miasta

Iluminacje bożonarodzeniowe to idealne rozwiązanie, które pozwoli stworzyć świąteczną atmosferę w Twoim mieście. Myśląc o grudniowych dekoracjach przed oczami pojawiają się ogromne, zielone choinki, bombki i świąteczne girlandy. Nasza oferta sięga jednak o wiele dalej. Przygotowujemy różne projekty, figury 3D i kompozycje świetlne, które sprawiają, że każde miejsce staje się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Iluminacje świetlne wykonane przez naszą firmą z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dwa lata temu, w 2017, największą sławę zyskały konstrukcje świetlne, które zdobiły Oławę pod Wrocławiem. Należała do nich pięciometrowa figura Świętego Mikołaja, nieco mniejszy 3 metrowy but wypełniony zbudowanymi ze światła słodyczami oraz największa ze wszystkich, aż dziewięciometrowa choinka w towarzystwie oświetlonych prezentów. Takie ozdoby bożonarodzeniowe to niezwykła atrakcja dla mieszkańców miast oraz turystów odwiedzających nasz kraj. Zachęcają one do wspólnych zimowych spacerów, które dzięki dekoracjom zostaną w pamięci na długo.

Rzutniki

Rzutniki stają się coraz bardziej popularne. Wykorzystuje się je do dopełnienia aranżacji iluminacji świątecznych. Rzutniki ustawiane są w znacznej odległości od budynku prostopadle do ściany, na której wyświetlana będzie dekoracja. Na budynkach często można zauważyć padające świetlne płatki śniegu lub bardzo duże śnieżynki, które są efektem użytego do dekoracji rzutnika.

Ozdoby świąteczne na drzewach

Węże i sznury świetlne LED

Jest to element niemalże każdej iluminacji bożonarodzeniowej. Sznurów świetlnych używa się do tworzenia ogromnych trójwymiarowych figur, do ozdobienia latarni, dachu budynku czy kolumn, a także do oświetlenia choinki. Ze światełek można stworzyć niepowtarzalne projekty, które są w stanie udekorować każde miejsce w mieście.

Kurtyny świetlne

Kurtyny to nic innego, jak zasłona świetlna wykonana ze światełek LED. Używa się ich do dekoracji ścian budynków w okresie świątecznym. Pięknie prezentują się na przeszklonych elementach, kiedy to światło jest widoczne zarówno na zewnątrz i wewnątrz budynku. Doskonałym przykładem użycia kurtyn świetlnych będzie projekt wykonany dla hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Proste i efektowne zasłony zbudowane ze światełek LED wyjątkowo podkreśliły nowoczesny design budynku.

Girlandy bożonarodzeniowe

Zielone girlandy to symbol świąt Bożego Narodzenia, dlatego często wykorzystujemy je przy tworzeniu iluminacji świetlnych. W połączeniu z ciepłym światłem pięknie dopełniają grudniowe aranżacje.

Iluminacje bożonarodzeniowe i figury 3D

Iluminacje bożonarodzeniowe w formie trójwymiarowych konstrukcji są najbardziej efektowną ozdobą świąteczną. Jest to nowoczesna forma dekoracji w polskich miastach, która naprawdę robi wrażenie. Figury 3D tworzone są na lekkich aluminiowych stelażach, dzięki którym możliwe jest stworzenie niemalże każdego kształtu. Dzięki matom holograficznym i sznurom ze światełkami LED dekoracje zyskują wygląd zapierający dech w piersi. Iluminacje bożonarodzeniowe są również ekonomicznym rozwiązaniem, które dzięki technologii LED zużywają o wiele mniej energii i są oszczędniejsze w porównaniu do zwykłych żarówek.

W naszej ofercie znajdą Państwo również możliwość wykonania trójwymiarowych figur, które są interaktywne. Jest to kolejny krok w stronę nowoczesności. Do najsłynniejszych projektów wykonanych przez naszą firmę należy figura kreskówkowego Reksia, który szczekał i wydawał oryginalne dźwięki z bajki oraz fortepian Chopina, który po naciśnięciu odpowiedniego klawisza grał utwory znane z jego repertuaru.

Trójwymiarowe figury to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Pomagają przenieść się do magicznego świata i wczuć się w świąteczną atmosferę. Ponadto wyróżniają miasto na tle innych miejsc w Polsce.

Iluminacje świetlne i bożonarodzeniowe dekoracje budynków

Iluminacje bożonarodzeniowe budynków stały się nieodłącznym elementem dekoracji miast. Można je zauważyć na wielu fasadach miejskich, na ścianach budowli oraz na centrach handlowych. Stwarzają one ciepłą, świąteczną atmosferę i wprowadzają na ulicach miast bożonarodzeniowy nastrój. Przygotowania do Wigilii i tego niezwykłego czasu na pewno staną się o wiele przyjemniejsze i mniej stresujące, kiedy dookoła zapanuje spokojny, świąteczny klimat. Iluminacje pomagają stworzyć właśnie taką atmosferę.

Budynki i ich konstrukcje dają wiele możliwości na świąteczne dekoracje. Nasza firma wykonując projekty zawsze stara się dopasować rodzaj oświetlenia do stylu i architektury miasta. Często wykorzystujemy elementy budynku, aby stworzyć niepowtarzalne i charakterystyczne dla danego miejsca aranżacje. Tak też było w przypadku Pałacu Belwederskiego w Warszawie, gdzie potężne kolumny i skośny dach zostały wdrożone do projektu oświetlenia bożonarodzeniowego. Pałac zyskał nową odsłonę dzięki eleganckiej, prostej aranżacji i godnie reprezentował stolicę Polski w tym wyjątkowym grudniowym okresie.

Projektując iluminacje świetlne bierzemy pod uwagę nie tylko sam budynek, ale i okolicę, w której jest położony. Latarnie lub drzewa, które mieszczą się zaraz obok, również można uwzględnić w projekcie. Pozwoli to uzyskać spektakularny oraz spójny efekt, który da poczucie wykorzystania całej przestrzeni.

Gwarancja bezpieczeństwa i jakości

Iluminacje bożonarodzeniowe Adal to gwarancja najwyższej jakości. Historia naszej firmy sięga 1997 roku, kiedy to w Koziegłowach powstało małe rodzinne przedsiębiorstwo. Dzisiaj możemy się pochwalić ponad 20-letnim doświadczeniem, a produkty sygnowane naszym logo spotyka się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nasza firma wciąż się rozwija oraz poznaje i wykorzystuje najnowsze dostępne technologie. Dzięki temu w ofercie posiadamy mnóstwo oryginalnych dekoracji i iluminacji bożonarodzeniowych.

Od lat do projektów wykorzystujemy produkty najwyższej jakości, które są w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo, tworząc przy tym niepowtarzalne iluminacje zdobiące wiele miejsc na świecie. Okres świąteczny i czas grudniowych przygotowań jest dla nas wyjątkowy, dlatego cieszymy się, że możemy brać w nim tak duży udział.Zobacz także

Stylowe choinki

Stylowe choinki

Stylowe choinki pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Zależnie od wizji czy charakteru danego obszaru można je udekorować bardziej tradycyjnie lub nowocześnie. Podstawą jest jednak...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe stanowią charakterystyczny element miejskiego krajobrazu, gdy rozpoczyna się grudzień i wielkimi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia. Są to jedne z najbardziej wyróżniających się...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Choinki LED-owe

Choinki LED-owe

Choinki LED-owe wyróżniają się swoją formą i prezencją. Efekt ten najlepiej jest uzyskać, wybierając model sztuczny renomowanej marki Adal o odpowiednim kształcie i pokrywając go dobrej...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne wykorzystuje się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. W przypadku domów stanowią one efektowną oprawę, która pozwoli wyróżnić budynek na tle sąsiedztwa. W kolei...

Czytaj więcej
Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Najczęściej można się spotkać z takimi w formie oświetlenia, które będzie widoczne z daleka i szczególnie...

Czytaj więcej