+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy są bardzo intrygującym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają pięknie ozdobić elementy, które zwykle nie zachwycają swoim wyglądem. Przystrojone w ten sposób będą się tymczasem wyróżniać, a oprawa będzie dostrzegalna nawet z większych odległości. Zwykle dotyczy to przestrzeni miejskich, w tym w szczególności najpopularniejszych ulic i placów. Taka opcja może być jednak korzystna z perspektywy niektórych galerii handlowych, które posiadają taką architekturę.

Spis treści:
Chętnie wybierane dekoracje
W jakich miejscach?
Dostępne możliwości
Zadbaj o odpowiednią jakość
Co jeszcze mamy w ofercie?
Drzewka świąteczne
Inne ozdoby
Przykłady realizacji

Iluminacje świąteczne na słupy, czyli popularne oprawy w przestrzeniach publicznych

Iluminacje świąteczne na słupy można zobaczyć w wielu miejscach, gdy rozpoczyna się grudzień i następuje okres kojarzony ze świętami Bożego Narodzenia. Widać to szczególnie w dużych miastach, ale coraz częściej również w mniejszych miejscowościach. Iluminacje mogą się pojawiać na latarniach, lecz także elementach konstrukcyjnych należących do samych budynków państwowych lub nawet sprzedażowych. Zależnie od danego miejsca mogą być różnie ułożone czy przybierać nieco odmienne formy. Szczególnie przy użytku zewnętrznym ważne jest natomiast wybranie sprawdzonych usług w takim zakresie, żeby dekoracje nie tylko zachwycały, ale przy tym były w pełni bezpieczne pod kątem użytkowania.

Gdzie się pojawiają?

Mówiąc o słupach w przestrzeni miejskiej, będziemy zwracać szczególną uwagę na latarnie, gdyż tych jest najwięcej i są one łatwe do zagospodarowania. Lokalne władze gmin, powiatów czy miast z pewnością chętnie przystroją zatem takie elementy przy najbardziej ruchliwych ulicach oraz deptakach, ponieważ właśnie tam zobaczy je najwięcej osób. Warto jednak zaznaczyć, że przystrojone mogą być także innego rodzaju słupy pojawiające się przy drogach, ale nie tylko, gdyż może to dotyczyć i takich konstrukcyjnych, które znajdują się w budynkach. Takie kolumny pojawiają się tymczasem często w zewnętrznych i wewnętrznych obszarach obiektów państwowych czy galerii handlowych. Zdecydowanie można wtedy rozważyć wzbogacenie ich wyglądu elementami oświetleniowymi.

Jaką mogą mieć formę?

Wiele zależy oczywiście od tego, co ma być przystrojone. W przypadku szerszych słupów czy w zasadzie kolumn zwykle najlepiej sprawdza się oplatanie ich światełkami czy skorzystanie z całych kurtyn świetlnych. Najwięcej możliwości dają natomiast latarnie, ze względu na to, że posiadają klosz, a często i dodatkowe, odchodzące w bok elementy, które dają kolejne punkty, na których można zaczepić dekoracje. Wtedy świetnie sprawdzają się całe kurtyny, jak i płaskie lub trójwymiarowe figury świetlne, które mogą gwarantować prawdziwie spektakularne widoki.

Lampki na ulicy

Odpowiednio przygotowane

Planując tego typu wystrój, trzeba wybrać produkty dobrej jakości. Szczególną uwagą trzeba objąć te dedykowane do użytku zewnętrznego, ponieważ muszą być one odpowiednio zabezpieczone, żeby można z nich było bezpiecznie korzystać na świeżym powietrzu, gdzie takie oświetlenie będzie narażone na niskie temperatury, wiatr, a nawet opady atmosferyczne. Zdecydowanie należy zatem poszukać zweryfikowanej i sprawdzonej oferty, dzięki czemu będzie się można cieszyć pięknym wystrojem i to bez żadnych obaw o zdrowie wszystkich osób w otoczeniu. Z myślą o dekoracjach świetlnych w przestrzeni miejskiej zachęcamy do skorzystania z usług marki Adal.

Co jeszcze mamy do zaoferowania poza iluminacjami świątecznymi na słupy?

Iluminacje świąteczne na słupy i inne dekoracje świetlne to tylko część naszej oferty, w której posiadamy bardzo szeroki wybór najwyższej jakości ozdób. Będą to przede wszystkim różnej wielkości drzewka sztuczne, które wykonywane są do tego w wielu odmiennych stylach, więc można znaleźć odpowiedni model dosłownie do każdej przestrzeni. W asortymencie mamy jednak szereg innych produktów, które pomogą w przygotowaniu zapierających dech w piersiach opraw. Dobrym przykładem są realizacje z udziałem naszych produktów, które już miały miejsce i to nawet w najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

Choinki

Bardzo ważną częścią naszej oferty są choinki sztuczne. To wysokiej klasy produkty, których przygotowywaniem zajmujemy się od wielu lat. Do przestrzeni miejskich czy galerii handlowych najpopularniejszym wyborem są modele Gigant, czyli choinki olbrzymich rozmiarów, sięgających nawet kilkudziesięciu metrów wysokości. Poszczególne warianty odbiegają tymczasem od siebie detalami estetycznymi, więc znajdziesz modele w formie klasycznego stożka, ale i bardziej rozłożyste drzewa świąteczne na pniu. Doskonale odnajdują się na placach miejskich, a w przypadku centrów sprzedażowych mogą się znajdować przed nimi lub w środku, zależnie od wizji właścicieli i możliwości, jakie stwarza sam budynek. W katalogach naszego asortymentu znajdziesz szeroki wybór małych, średnich i dużych choinek, które sprawdzą się w prywatnych domach i mieszkaniach, biurach, punktach usługowych lub jako element większych opraw.

Girlandy i wianki

Poza choinkami oferujemy inne tradycyjne dekoracje w wydaniu sztucznym, które mają szereg atutów na tle swoich naturalnych odpowiedników. Przy tej jakości wykonania w niczym nie ustępują im wizualnie, tymczasem będzie z nich można korzystać przez wiele sezonów, co będzie opłacalne finansowo i wbrew pozorom korzystne z perspektywy środowiska. Do tego nie trzeba się przejmować odpadającym igliwiem i zabrudzeniami, które stałyby się udziałem ozdób wykonanych z prawdziwych gałązek. Polecamy przy tym w szczególności różnego rodzaju girlandy i wianki, które z powodzeniem mogą posłużyć choćby jako dodatek do ozdabiania właśnie słupów, świetnie uzupełniając oświetlenie.

W różnych aranżacjach

Produkty Adal wielokrotnie pojawiały się już w różnorodnych oprawach przygotowanych w znanych lokalizacjach na terenie kraju, a nawet poza jego granicami. Wiele takich dekoracji powstawało w popularnych galeriach handlowych w dużych miastach, którym szczególnie zależy na efektownym wystroju w okresie Bożego Narodzenia, gdyż ma to zachęcać klientów do częstszego odwiedzania obiektu. Widowiskowe ozdoby pojawiły się choćby w Atrium Reduta w Warszawie, gdzie tradycja miała się łączyć z baśniowym klimatem skierowanym w stronę najmłodszych. W środku pojawiła się stożkowa choinka Gigant w towarzystwie kilku mniejszych drzewek i fotela Świętego Mikołaja. W samym centrum nie brakowało efektów oświetleniowych, a wiele takich dekoracji oplatało słupki i filary w środku galerii. Piękna oprawa pojawiła się w innym popularnym centrum w stolicy, a mianowicie w galerii na Placu Unii. Na zewnątrz gościło tam sporo świetlnych figur, a kolejne dodatki oświetleniowe zachwycały w środku, gdzie znalazła się do tego olbrzymia choinka na pniu. Nasze ogromne drzewko zachwycało też we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim, gdzie obok znalazły się efektowne sanie w towarzystwie figury renifera. Światełka pokrywały w tej galerii również fragmenty balustrady czy uwypuklonych słupów konstrukcyjnych obiektu.

Iluminacje świąteczne to doskonałe wyjście w kontekście udekorowania słupów, które same w sobie nie są najczęściej zbyt ozdobne. Mogą to być kolumny w budynkach oraz latarnie pojawiające się przy ulicach, które z takimi ozdobami będą naprawdę zachwycać. W celu przygotowania takich opraw zachęcamy do kontaktu i  polecamy wybór oferty Adal.Zobacz także

Renifer 3D LED

Renifer 3D LED

Renifer 3D LED to wyjątkowa dekoracja, która sprawdzi się szczególnie w przestrzeniach publicznych i komercyjnych. Taka ozdoba ma nowoczesny charakter. Swoją formą i gabarytami może zrobić...

Czytaj więcej