+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne pojawiają się w większości dużych miast, a coraz częściej nawet w mniejszych miejscowościach. Zdobią one przede wszystkim najbardziej ruchliwe rejony czy też deptaki. Odgrywają przy tym ważną rolę dekoracyjną, tworząc odpowiednią atmosferę dla mieszkańców i zachęcając turystów. Takie ozdoby mogą przybierać różną formę, lecz ważne jest ich dobre dopasowanie oraz wybór jakościowych produktów, które będą się korzystnie prezentować i zagwarantują przy tym bezpieczeństwo.

Spis treści:
Dlaczego są tak popularne?
Atmosfera
Walory promocyjne
Wyróżnienie istotnych miejsc
Jak je wykorzystać?
Skorzystaj z naszej oferty

Z czego wynika atrakcyjność ulicznych iluminacji świątecznych?

Uliczne iluminacje świąteczne są jednymi z najbardziej efektownych dekoracji, na jakie można się zdecydować w przestrzeni publicznej. Pojawiają się w okresie zimowym, gdy dni są krótkie, więc takie ozdoby można wtedy dostrzec dosłownie w pełnym blasku. Wywołuje to odpowiednie odczucia u mieszkańców, a do tego zainteresuje potencjalnych podróżnych, sprzyjając promocji danego miasta czy rejonu. Jest to szczególnie widoczne pod kątem tego, że takie oprawy przygotowuje się w obszarach o dużym znaczeniu.

Budowanie odpowiedniego nastroju

Okres Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzy się z dekoracjami, które przypominają na każdym kroku, że nadszedł wyjątkowy czasu w roku. Mogą to być rzecz jasna tradycyjne dekoracje, lecz w obszarach miejskich potrzebne jest coś, co będzie się wyróżniać i zachwycać. Nowoczesne oświetlenie LED doskonale się do tego nadaje, gdyż od grudnia do lutego słońce szybko chowa się za horyzontem, a taka oprawa staje się wtedy szczególnie widowiskowa. Z perspektywy mieszkańców danego obszaru na pewno będzie to zatem coś, co pomoże im się wczuć w świąteczny klimat i wywoła uśmiech na ich twarzach.

Kreowanie wizerunku

Obecnie coraz więcej miejscowości konkuruje ze sobą pod względem tego, gdzie pojawią się piękniejsze dekoracje. Warto mieć na uwadze, że z perspektywy przestrzeni publicznych rzeczywiście stanowi to istotny element promocyjny. W czasach, gdy każdy może w ciągu minuty przekazać swojemu otoczeniu zdjęcia spektakularnych widoków, korzystając ze smartfonu, takie oprawy mają szczególnie ważne znaczenie, ponieważ mogą zachęcać do wybrania się w dane miejsca, a publikowane fotografie mogą z kolei podbijać media społecznościowe czy branżowe portale turystyczne, stanowiąc wizytówkę dla konkretnego miasta.

Lampki choinkowe

Zaakcentowanie ważnych lokalizacji

Rzecz jasna trudno jest o przystrojenie każdej ulicy, więc takie dekoracje pojawiają się w strategicznie przemyślanych miejscach, zwykle o szczególnym znaczeniu. Lokalne władze mają zawsze dobre rozeznanie w tym zakresie, wybierając takie lokalizacje, gdzie oświetlenie będzie się prezentowało najlepiej i dotrze do jak największego grona odbiorców. Wybierane są zatem ruchliwe ulice, takie o znaczeniu historycznym czy choćby deptaki, gdzie mieszkańcy i turyści udają się na spacery. W przypadku gmin czy powiatów zwykle najlepszym rozwiązaniem jest przyozdobienie ulic przy najbardziej charakterystycznych miejscach, takich jak urzędy, parki, place czy skwery.

Jak mogą być wykorzystane uliczne iluminacje świąteczne?

Uliczne iluminacje świąteczne pojawiają się w szczególności na latarniach czy innych elementach infrastruktury miejskiej, czyli wszędzie tam, gdzie można je stosunkowo łatwo zamontować. Dotyczy to również samych zabudowań, które mogą przystrajać mieszkańcy lub lokalne władze, gdy mowa o obiektach państwowych. Istnieje w tym zakresie sporo możliwości, gdyż nie trzeba się ograniczać do prostych światełek i coraz częściej można się spotkać z wykorzystaniem w takim zakresie nawet całych figur świetlnych.

Na latarniach

Jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań jest wykorzystanie elementu towarzyszącego każdej ulicy, czyli latarni. Te dają przy okazji spore możliwości, więc na pewno warto je wykorzystać. Oprócz tego mogą to być inne obiekty z typowo ulicznej architektury, czyli murki, balustrady lub inne słupy. Jeżeli przy drogach rosną drzewa, to często dobrym pomysłem jest przystrojenie ich światełkami. Szczególnie w dużym miastach ozdobić można także sygnalizatory świetlne.

Na elewacjach budynków

Nie można zapominać o tym, że dużą rolę w kontekście wyglądu ulic odgrywają towarzyszące im budynki. Dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie bloki i kamienice są położone bezpośrednio przy chodnikach. Dekoracje prywatnych obiektów leżą rzecz jasna w gestii ich właścicieli, lecz poza tym swoje witryny ozdabiają sklepy i restauracje, a budynki państwowe mogą przystroić same władze i z tego tytułu całość może tworzyć fantastyczny efekt. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o przyozdobienie samych elewacji.

Co może się pojawić?

Same łańcuchy ze światełek dają już wiele możliwości, gdyż mogą oplatać drzewa, latarnie i okoliczne elementy. Popularnym rozwiązaniem są kurtyny świetlne, które świetnie się sprawdzają w takich aranżacjach. Warto jednak pamiętać, że korzystając ze stelaży i światełek LED, można robić całe figury, które mogą się pojawić w zewnętrznych przestrzeniach. W przypadku ulic bardzo popularne jest choćby wykorzystanie motywów sopli, gwiazdek czy płatków śniegu, które pojawiają się na przylegających do jezdni słupach.

Wybierz uliczne iluminacje świąteczne i inne dekoracje od Adal

W Adal oferujemy uliczne iluminacje świąteczne oraz szereg innych dekoracji. W przypadku oświetlenia zyskujesz przy tym gwarancję, że jest ono naprawdę wysokiej jakości i dostosowane do bezpiecznego użytkowania bez względu na warunki pogodowe. Bardzo ważnym elementem naszej oferty są choinki sztuczne, które osiągają różne rozmiary i mają odmienne detale wykonania. W przestrzeniach miejskich pojawiają się one najczęściej na placach i skwerach oraz przy galeriach handlowych, a w takich lokalizacjach szczególnie dobrze sprawdzą się olbrzymie modele Gigant. Polecamy też inne ozdoby, w tym girlandy czy wianki, które z powodzeniem można wykorzystać nawet właśnie w kontekście wystroju ulicznego, jako wspaniałe dopełnienie elementów oświetleniowych.

W wielu realizacjach

Jesteśmy renomowaną marką i działamy na rynku od lat, więc z naszych produktów wielokrotnie korzystano już z myślą o oprawach świątecznych prestiżowych lokalizacji na terenie całego kraju. Przed warszawską Galerią Wileńską pojawił się przyozdobiony światłami pociąg metro, a wokół niego kilka efektownych choinek. Dodatkowych dekoracji świetlnych i nie tylko nie zabrakło rzecz jasna wewnątrz samego obiektu. Ozdoby zewnętrzne i wewnętrzne wzbogacały również centrum Wroclavia we Wrocławiu. W budynku pojawiła się oprawa nawiązująca do natury, w tym świetlne żołędzie czy gałęzie. Oświetlonych figur nie zabrakło na świeżym powietrzu, gdzie główną atrakcję stanowiła jednak ogromna choinka na pniu.

Iluminacje świąteczne są bardzo widowiskowym elementem opraw bożonarodzeniowych w przestrzeniach miejskich. Odgrywają istotną rolę dekoracyjną, a jednocześnie promocyjną dla danego regionu. Z myślą o przygotowaniu niezapomnianych ozdób tego typu zachęcamy do skorzystania z oferty Adal i zapraszamy do kontaktu.Zobacz także

Choinki LED-owe

Choinki LED-owe

Choinki LED-owe wyróżniają się swoją formą i prezencją. Efekt ten najlepiej jest uzyskać, wybierając model sztuczny renomowanej marki Adal o odpowiednim kształcie i pokrywając go dobrej...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Iluminacje świetlne budynków

Iluminacje świetlne budynków

Iluminacje świetlne budynków zdobią różne ważne obiekty państwowe oraz centra handlowe przy wyjątkowych okazjach, a szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Podkreślają one wagę takich wydarzeń...

Czytaj więcej