+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacje świąteczne zewnętrzne

Iluminacje świąteczne zewnętrzne

Iluminacje świąteczne zewnętrzne stają się jednym z kluczowych aspektów względem efektownych opraw na przełomie roku. Coraz częściej w ten sposób przystrajane są nawet domy, choć takie dekoracje są oczywiście przede wszystkim stosowane w przestrzeniach miejskich i przy galeriach handlowych. Produkty oświetleniowe muszą być bezpieczne i estetyczne, a w towarzystwie choinek czy innych ozdób, mogą pomóc w przygotowaniu niezapomnianego wystroju. Zachęcamy przy tym do wybrania asortymentu od Adal.

Spis treści
Na co uważać w tym kontekście?
W przestrzeniach miejskich
W jakich miejscach się je przygotowuje?
Oferta Adal
Nasze realizacje

Na co zwrócić uwagę w kontekście iluminacji świątecznych zewnętrznych?

Iluminacje świąteczne zewnętrzne powinny być oczywiście przede wszystkim efektowne. Warto postawić na różne odcienie świateł, a do tego przygotować z nich kształty nawiązujące do Bożego Narodzenia i zimowego klimatu. W kontekście użytkowym kluczowe jest to, żeby wybrać produkty wysokiej jakości i bezpieczne. Na zewnątrz może dochodzić do różnych warunków pogodowych, dlatego dobór odpowiedniego asortymentu jest bardzo ważny. Z myślą o uniknięciu niepotrzebnie zawyżonych kosztów, dobrze jest również postawić na lampy o mniejszym zużyciu energii.

Estetyka

W kontekście oświetlenia akurat na Boże Narodzenie, warto zadbać o odpowiedni dobór barw. Na pewno eleganckim i pasującym do zimowych opraw wyborem, będą odcienie bieli, jasnego niebieskiego czy warianty przypominające złoty. Do tych Świąt może nawiązywać też czerwień i zieleń. Co ważne w kontekście takiego wystroju można zadbać nie tylko o rozłożenie samych światełek, ale nawet skomponowanie z nich różnych motywów. Obecnie możliwe jest opracowanie w ten sposób figur, nawet 3D, nawiązujących do różnych świątecznych postaci. Z pewnością będą to szczególnie efektowne dekoracje.

Sprawdzone i bezpieczne produkty

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że wszelkie elementy ustawiane czy mocowane na zewnątrz, są narażone na trudniejsze warunki niż wszelkie dekoracje wewnętrzne. Podstawą jest wybór produktów bezpiecznych do użytkowania na świeżym powietrzu, którym nie zagraża wilgoć, opady śniegu i deszczu czy bardzo niskie temperatury, które występują o tej porze roku. Pamiętaj zatem o wybraniu wysokiej jakości asortymentu, o poświadczonych kwestiach bezpieczeństwa. Wykorzystanie gorszych jakościowo światełek czy produktów niedostosowanych do użytku zewnętrznego, może być w tym przypadku naprawdę fatalne w skutkach, więc trzeba bezwzględnie zwróć na to uwagę.

Oszczędność

Świąteczne iluminacje bazują oczywiście na podłączeniu ich do prądu, a warto mieć na uwadze, że w okresie zimowym przez większą część doby jest ciemno, co wydłuża czas, w którym włącza się iluminacje. Z myślą o uniknięciu nadmiernych kosztów, dobrze jest zatem wybierać produkty oświetleniowe o mniejszym zużyciu energii. Doskonałym wyborem będzie oświetlenie w technologii LED, dedykowane właśnie rozsądnemu poborowi mocy. Wybierając je masz pewność, że światła będą efektowne, jednocześnie pozwalając na pewne oszczędności w zakresie rachunków.

Iluminacje świąteczne zewnętrzne zaczynają trwale wpisywać się w obraz miejski

Można zauważyć, że iluminacje świąteczne zewnętrzne pojawiają się w coraz większej liczbie miejsc. Są one stosowane w przestrzeniach publicznych, gdzie odpowiadają za nie władze miast, ale i na prywatnych posesjach czy powierzchniach przed obiektami handlowo-usługowymi. W tym ostatnim przypadku często towarzyszą im wtedy efektowne choinki o pokaźnych rozmiarach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą drzew świątecznych i produktów oświetleniowych od Adal. O jakości naszych usług świadczą liczne realizacje na tle całego kraju.

Dekoracje świąteczne na ulicy nocą

 

Gdzie się je wykorzystuje?

Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na celebrację Świąt efektownymi dekoracjami, nie tylko w samych budynkach, ale i na zewnątrz. W tym przypadku w grę wchodzą raczej prostsze ozdoby, lecz światła zdobiące elewację, ogrodowe drzewka i krzewy czy tworzące niewielkie figury przykładowo w kształcie reniferów, mogą sprawiać wiele radości domownikom i przechodniom. Podstawą wykorzystywania takich dekoracji zewnętrznych są jednak przestrzenie miejskie. Widać je na ulicach, a także przed budynkami państwowymi oraz na placach w miastach. Miejscami, przed którymi nie powinno zabraknąć takich dekoracji, są również galerie handlowe. Z ich perspektywy odgrywa to rolę wizerunkową, ale poza tym może zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzenia obiektu. W kontekście centrów handlowych, podobnie jak i rynków czy większych placów w miastach, zwykle można mówić o większych oprawach, gdzie pojawiają się różne elementy iluminacji zewnętrznych i najczęściej oczywiście duża choinka, która wraz z oświetleniem tworzy prawdziwie magiczną atmosferę.

Propozycje od Adal

Podstawą naszej oferty są choinki. Adal oferuje różne modele o mniejszych i średnich rozmiarach, które nadają się do domów, mieszkań czy biur lub jako dodatek do większych opraw, ale i warianty bardzo duże, dedykowane przestrzeniom miejskim. W tej kategorii dostępne są drzewa sztuczne, które w bezpieczny i komfortowy sposób można wykorzystać na zewnątrz. To jednak nie wszystko, gdyż naszą ofertę uzupełniają i produkty oświetleniowe, bardzo wysokiej jakości. Proponujemy choćby sznury LED, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Oferowane przez nas oświetlenia mogą zdobić elewacje i fronty budynków, ale też choćby drzewa, jeśli takie znajdują się przed jakimś obiektem. Oprócz tego proponujemy nowoczesne figury 3D. Są one oparte na aluminiowych stelażach i mogą być przygotowane w różnorodnych kształtach, nawiązując do świątecznego klimatu.

Przykłady realizacji

Adal to uznana marka i to nawet poza granicami kraju, a nasze wieloletnie doświadczenie poparte jest licznymi realizacjami opraw, także zewnętrznych, na placach i przed obiektami handlowymi w różnych miastach. W większości przypadków jest to umiejętne połączenie elementów oświetleniowych, z wykorzystaniem naszych przepięknych choinek Giant. Tak było przed wrocławską galerią Wroclavia. Przed wejściami pojawiły się tam rozświetlone figury, w tym taka w kształcie renifera, światła zdobiły też elewację budynku, a przed jednym z wejść pojawiła się olbrzymia choinka na pniu, do którego przymocowana była jeszcze LED-owa figurka wiewiórki. Efektowna oprawa wewnętrzna i zewnętrzna z wykorzystaniem naszych produktów, zdobiła warszawski Plac Unii. Na świeżym powietrzu odwiedzający mogli podziwiać piękne iluminacje, w tym światełka rozmieszczone na drzewach przed wejściem czy dopracowany wystrój na elewacji obiektu. Ozdób nie brakowało w tym przypadku i w środku, gdzie pojawiła się również choinka Giant od Adal.

Iluminacje zewnętrzne są doskonałym sposobem na podkreślenie podniosłego charakteru Świąt Bożego Narodzenia. Coraz częściej pojawiają się one przy domach, ale ponad wszystko zdobią one obszary miejskie i galerie handlowe. Oczywiście do użytku na świeżym powietrzu trzeba wykorzystać wysokiej jakości produkty, które będą efektowne i bezpieczne. Zachęcamy zatem do skorzystania z asortymentu Adal.Zobacz także

Sztuczna choinka stożkowa

Sztuczna choinka stożkowa firmy Adal

Sztuczna choinka stożkowa należy do najczęściej wybieranych dekoracji bożonarodzeniowych w przestrzeniach publicznych. Robiący wrażenie swoją wielkością stelaż ustawiany jest głównie w centrach miast, czy galeriach handlowych...

Czytaj więcej
Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe mogą posłużyć do przygotowania zachwycających opraw świątecznych. Coraz częściej pojawiają się nawet przed prywatnymi domami, choć takie ozdoby wciąż są głównie domeną przestrzeni...

Czytaj więcej
Choinki ubrane

Choinki ubrane

Choinki ubrane pojawiają się zarówno w domach, mieszkaniach, punktach usługowych, ale i przestrzeniach publicznych. Warto skorzystać przy tym z wariantów sztucznych, które w niczym nie ustępują...

Czytaj więcej
Choinki świetlne

Choinki świetlne

Choinki świetlne to nowoczesna forma tych tradycyjnych dekoracji świątecznych. Są one szczególnie efektowne i mogą przyjmować różną kolorystykę, występując w jednej lub wielu barwach. Zależnie od...

Czytaj więcej
Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne powinny się odznaczać najwyższą jakością, która znajdzie odzwierciedlenie w spektakularnym wyglądzie. Ważne jest też rzecz jasna, żeby spełniały normy ekologiczne oraz oczywiście bezpieczeństwa....

Czytaj więcej