+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Iluminacje świetlne budynków

Iluminacje świetlne budynków

Iluminacje świetlne budynków zdobią różne ważne obiekty państwowe oraz centra handlowe przy wyjątkowych okazjach, a szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Podkreślają one wagę takich wydarzeń i stanowią wyjątkową wartość estetyczną. Z perspektywy galerii sprzedażowych są one dodatkowo skutecznym narzędziem marketingowym, które podnosi rangę danego miejsca i przyciąga klientów. Takie ozdoby mogą się pojawić na zewnątrz, ale i wewnątrz, często w towarzystwie innych dekoracji.

Spis treści
Jakie jest cel ich wykorzystywania?
Piękny efekt
Odniesienie do wagi danego okresu
Marketing
Co jest ważne przy ich stosowaniu?
Oprawy galerii handlowych
Optymalne także we wnętrzach
Budowanie klimatu

Zastosowanie iluminacji świetlnych budynków

Iluminacje świetlne budynków potrafią stworzyć naprawdę widowiskową oprawę, która na długo zapadnie w pamięci. Korzystają z nich centra sprzedażowe, choć czasem stosuje się je przy budynkach o charakterze państwowym. Mogą one podkreślać wyjątkowe wydarzenia, a zdecydowanie najczęściej jest to okres Bożego Narodzenia. W przypadku galerii jest to również metoda działania marketingowego, gdyż może to przysporzyć centrum popularności i nowych klientów. Trzeba jedynie pamiętać o wykorzystaniu bezpiecznych produktów oraz umiejętnym rozplanowaniu dekoracji względem określonego budynku. Z wykorzystaniem asortymentu Adal powstało już wiele pamiętnych opraw galerii handlowych.

Widowiskowy efekt

Iluminacje świetlne same w sobie są zawsze bardzo efektowne, a w tym przypadku mogą dodatkowo podkreślać i uwypuklać wartość estetyczną samych budynków. Umiejętnie ułożone mogą wyróżniać różne elementy architektoniczne i nadawać obiektom dodatkowego rozmachu oraz charakteru. Z drugiej strony z iluminacji można skorzystać, żeby odwrócić uwagę od nieco mniej widowiskowych fragmentów budynku, korzystając choćby z bardziej intensywnych kurtyn LED-owych.

Podkreślenie istoty danego wydarzenia

Pojawienie się takich dekoracji świetlnych może pomóc w podkreśleniu tego, że wkracza się w jakiś istotny okres, związany z ważnym wydarzeniem. W przypadku obiektów państwowych mogą to być święta narodowe, choć najczęściej z takich iluminacji korzysta się w okolicach Bożego Narodzenia. Wtedy zdobione są nie tylko budynki publiczne, ale i galerie handlowe, do których zmierza dużo osób w poszukiwaniu prezentów. Nie ma wątpliwości, że najwięcej iluminacji w przestrzeniach publicznych pojawia się właśnie na przełomie grudnia i stycznia, przez co nawet nie patrząc do kalendarza, łatwo się zorientować, że nadchodzą dni świąteczne, wyjątkowe dla większości ludzi.
Iluminacje są również stosowane w okresie innych okoliczności, takich jak Święta Wielkanocne czy Walentynki, podczas których potrafią zbudować wspaniały klimat. Co więcej, zdarza się, że konkretne parki, zamki bądź nawet całe miasta tworzą tematyczne ozdoby z wykorzystaniem iluminacji, aby upamiętnić istotne dla lokalnej społeczności wydarzenie.

Ozdoby świąteczne świetlne

Wartość marketingowa

Z perspektywy obiektów państwowych ewentualne oprawy są wykorzystywane z myślą o sprawieniu przyjemności mieszkańcom danego miasta i dla celów wizerunkowych, głównie aby przyciągnąć turystów. Dla galerii handlowych takie iluminacje są z kolei narzędziem marketingowym. Rozświetlone centrum przyciąga wzrok przechodniów, zdjęcia efektownej oprawy z pewnością znajdą się w sieci, a to wszystko przekłada się z kolei na większe zainteresowanie danym miejscem, a przez to zwykle rosnące grono klientów w takim okresie. Pod tym względem jest to opłacalne, gdyż wydatek na iluminacje zwraca się w rosnącym obrocie i poprawianiu wizerunku całej galerii handlowej.

O czym pamiętać w przypadku takich dekoracji w formie zewnętrznej?

Z iluminacji często korzysta się na zewnątrz, gdyż w momencie, kiedy nastaje noc, dają one szczególnie spektakularny efekt. W takiej sytuacji trzeba natomiast pamiętać o wyborze dobrych jakościowo produktów, które będą odpowiednie względem użytku na świeżym powietrzu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie samego montażu, żeby wszystko zostało umieszczone na elewacji nie tylko estetycznie, ale i w sprawdzony oraz bezpieczny sposób. Wreszcie sam dobór elementów oświetleniowych musi być przemyślany – oprawa powinna być widoczna z daleka i efektownie się prezentować, ale i przygotowana tak, żeby nie przeszkadzać samym klientom, gdy podejdą bliżej takich iluminacji.

Wyjątkowe oprawy galerii handlowych

Bliżej Świąt Bożego Narodzenia większość dużych galerii handlowych planuje różne ozdoby. Nasza firma oferuje wspaniałe choinki i inne ozdoby świąteczne, ale również iluminacje świetlne. Z tego względu wiele obiektów korzysta z naszych usług z myślą o efektownej oprawie, czego przykładem są dokonane już przez nas realizacje. W Galerii Wileńskiej w Warszawie elementy świetlne i mniejsze dekoracje pojawiły się w środku, a szczególnie widowiskowo było na zewnątrz. Tam elewację pokryły piękne światła, a przed wejściem pojawił się pociąg metro w towarzystwie choinek Adal. W przypadku wrocławskiego centrum Wroclavia umiejętnie dobrane iluminacje ozdobiły zewnętrzne ściany i filary, a przed jednym z wejść pojawiły się figury świetlne, towarzyszące naszej choince Gigant. We wnętrzu galerii nie zabrakło też różnego rodzaju elementów świetlnych, mniejszych choinek i girland.

Iluminacje świetlne sprawdzają się również wewnątrz budynków

Iluminacje świetlne budynków to nie tylko dekoracje zewnętrzne, ale i wewnętrzne. W środku budynku z powodzeniem sprawdzają się różnego rodzaju światełka, kurtyny LED-owe, a nawet figury 3D, oczywiście najlepiej w towarzystwie choinek czy girland. Taka oprawa jest nie mniej istotna, niż ta na zewnątrz, gdyż pomaga ona stworzyć w środku wyjątkową, świąteczną atmosferę. Dotyczy to głównie galerii handlowych, gdzie ludzie spędzają wtedy więcej czasu i chętniej tam wracają, a to przekłada się zwykle na wymierne korzyści w samej sprzedaży, w poszczególnych punktach handlowych.

Z czego można tam skorzystać?

Dobór wykorzystanych elementów jest w dużej mierze uzależniony od konfiguracji i charakterystyki danego centrum. Zwykle z powodzeniem udaje się jednak zastosować podobne iluminacje jak na zewnątrz, od prostych pasm światełek, przez wyjątkowe kurtyny LED, aż po figury 3D z elementami oświetleniowymi. W przypadku wnętrz szczególnie warto łączyć iluminacje z tradycyjnymi ozdobami w postaci girland, wianków czy oczywiście choinek. Te ostatnie mogą być wykorzystane w różnej formie, zarówno dużego drzewa ustawionego w holu, jak i mniejszych choinek, stojących w bocznych korytarzach.

Okazja do stworzenia wyjątkowej atmosfery

Podczas gdy iluminacje zewnętrzne mogą przyciągać klientów, te wewnętrzne skutecznie zatrzymują ich w środku i zachęcają do kolejnych odwiedzin. Szczególnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia dużo osób wybiera się w takie miejsca, żeby spędzić wolny czas i oczywiście wybrać prezenty dla bliskich. W środku chcą oni zatem czuć atmosferę świąteczną, którą kreują właśnie choinki czy elementy oświetleniowe. W takich okolicznościach wydłuża się czas spędzony w galerii przez klientów, którzy wydają tam przy okazji więcej pieniędzy.

Iluminacje świetlne budynków są bardzo efektowne i sprawdzają się szczególnie w okresie bożonarodzeniowym. Korzystają z nich budynki publiczne, a przede wszystkim galerie handlowe, dla których przynosi to potem dodatkowe korzyści, choćby w zakresie zwiększonej liczby klientów. Zachęcamy do skorzystania z asortymentu Adal z myślą o przygotowaniu takich wyjątkowych opraw.Zobacz także

Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne

Iluminacje świąteczne uliczne pojawiają się w większości dużych miast, a coraz częściej nawet w mniejszych miejscowościach. Zdobią one przede wszystkim najbardziej ruchliwe rejony czy też deptaki....

Czytaj więcej
Renifer 3D LED

Renifer 3D LED

Renifer 3D LED to wyjątkowa dekoracja, która sprawdzi się szczególnie w przestrzeniach publicznych i komercyjnych. Taka ozdoba ma nowoczesny charakter. Swoją formą i gabarytami może zrobić...

Czytaj więcej
Duże choinki

Duże choinki

Duże choinki pojawiają się w niektórych większych domach oraz oczywiście w przestrzeniach publicznych. Najlepiej wybrać modele sztuczne, które mają dopasowaną stylistykę, a do tego są wygodne...

Czytaj więcej
Choinki ubrane

Choinki ubrane

Choinki ubrane pojawiają się zarówno w domach, mieszkaniach, punktach usługowych, ale i przestrzeniach publicznych. Warto skorzystać przy tym z wariantów sztucznych, które w niczym nie ustępują...

Czytaj więcej
Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona sprawdzi się w różnych przestrzeniach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Może ona stanowić odważną alternatywę dla klasycznego drzewka bożonarodzeniowego lub być po prostu...

Czytaj więcej