+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne

Ozdoby świąteczne zewnętrzne pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Najczęściej można się spotkać z takimi w formie oświetlenia, które będzie widoczne z daleka i szczególnie efektowne po zmroku. Oprócz tego wykorzystuje się jednak dedykowane do tego choinki czy inne dość typowe dekoracje jak girlandy i wianki. Osoby poszukujące najwyższej jakości produktów do opraw na świeżym powietrzu zachęcamy do skorzystania z asortymentu oferty Adal.

Spis treści
Gdzie się pojawiają?
Prywatne posesje
Obszary publiczne
Przed centrami handlowymi
Czy warto sięgnąć po warianty oświetleniowe?
Zalety
Sposób wykorzystania
Asortyment

Gdzie wykorzystuje się ozdoby świąteczne zewnętrzne na Boże Narodzenie?

Ozdoby świąteczne zewnętrzne na Boże Narodzenie są coraz popularniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o prywatne domy. W takich sytuacjach zdobią one najczęściej wybrane fragmenty elewacji lub ogrodu. Na pewno jest to coś często spotykanego w obszarach publicznych, o co dbają lokalne władze. Zdobione są wtedy ulice czy rejony przed ważnymi budynkami. Takie dekoracje są czymś naturalnym w przypadku galerii handlowych, dla których ma to znaczenie nie tylko wizerunkowe, ale i sprzedażowe.

Warunki prywatne

Coraz bardziej zakorzenia się u nas tradycja przystrajania prywatnych posesji. Rzecz jasna jest to znacznie trudniejsze w przypadku posiadaczy mieszkań, jednak oni również chętnie sięgają choćby po ozdoby na balkon. Właściciele domów mają szersze pole do popisu, gdyż mogą przyozdobić fronty budynków, a także znajdujące się na terenie drzewa czy inne rośliny. To bardzo dobry zwyczaj, gdyż takie ozdoby poprawiają nastrój zarówno domownikom, jak i sąsiadom czy przechodniom. Przy okazji jest to sygnał, że w danym domu zdecydowanie świętuje się ten wyjątkowy okres w roku i to z dużą radością.

Przestrzenie miejskie

Tego typu dekoracje na pewno zdobią obszary miejskie, a w zasadzie rejony publiczne. Można się z nimi spotkać nie tylko w dużych miastach, ale i mniejszych miejscowościach. W metropoliach takimi projektami zajmują się władze miasta, natomiast w innych rejonach dbają o to najczęściej same władze gminy czy powiatu. Z tego względu oprawy pojawiają się w najbardziej rozpoznawalnych miejscach, czyli na popularnych placach i skwerach oraz przed istotnymi budynkami państwowymi. Mają one podkreślać prestiż takich lokalizacji i być ukłonem w stronę mieszkańców, którym na pewno się to spodoba i pomoże w budowaniu świątecznej atmosfery. Oprócz tego dekoracje mogą się pojawiać przy ruchliwych ulicach, zwykle na latarniach lub rosnących na poboczu drzewach.

Galerie handlowe

Takie dekoracje są bardzo charakterystyczne dla wszelkich większych punktów sprzedażowych, a szczególnie galerii handlowych. Wzbogacają one zewnętrzne elementy budynków i zależnie od tego, jaki układ ma galeria, mogą zdobić oprócz tego parkingi czy place przed samymi centrami. Dla takich placówek jest to szczególnie cenne, gdyż pomaga budować wizerunek danego miejsca. W dobie mediów społecznościowych zdjęcia takiej oprawy szybką trafią do sieci i będą docenione przez klientów. Poza tym może przyciągać to kolejnych odwiedzających i przekładać się na większy ruch w samej galerii. W praktyce jest to zatem i narzędzie marketingowe, które może znaleźć przełożenie w lepszych liczbach sprzedażowych.

Oświetlone miasto

Czy oświetlenie LED to dobry pomysł na ozdoby świąteczne zewnętrzne? Jak wykorzystać takie świecące lampki?

Ozdoby świąteczne zewnętrzne mogą być wykonane z oświetlenia LED. Takie świecące lampki będą miały wiele zalet, jeżeli chodzi o aspekty wizualne i szeroki zakres możliwości, jakie zapewniają. Są bardzo chętnie wybierane, gdyż zimą szybko robi się ciemno, a takie dekoracje są wtedy szczególnie okazałe. Można po prostu przymocować je do budynków czy roślin, ale także przygotować specjalne figury świetlne.

Atuty

Oświetlenie jest w zasadzie najchętniej wybieraną formą dekoracji, jeżeli chodzi o zdobienia zewnętrzne. Wiąże się to w dużej mierze z tym, że w naszym klimacie w okresie zimowym już po południu robi się ciemno, a takie ozdoby są wtedy nie tylko doskonale widoczne, ale również prezentują szczególnie okazale. Są one zauważalne z dość dużej odległości, co będzie szczególnie ważne przy zastosowaniu ich w obszarach publicznych. To istotne choćby dla galerii handlowych, które stają się tym samym dostrzegalne ze sporego dystansu, zachęcając potencjalnych przechodniów. Uogólniając, światełka są zawsze niezwykle efektowne i zachwycające.

Zastosowanie

Dużym plusem jest fakt, że z elementów oświetleniowych można skorzystać na wiele sposobów. Popularnym rozwiązaniem jest przymocowywanie lampek do fragmentów elewacji, ale również przy oknach i balkonach, co docenią właściciele mieszkań. Ciekawą koncepcją jest rozmieszczenie światełek na znajdujących się na terenie drzewach lub większych krzewach, co mocno nawiązuje do tradycji przystrajania świątecznych choinek. Warto mieć na uwadze, że światełka niekoniecznie muszą być rozłożone w sposób losowy, gdyż mogą tworzyć dedykowane kształty. Dużym uznaniem cieszą się figury świetlne, które są tworzone z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych stelaży i oświetlenia LED, co pozwala nawiązać choćby do wizerunków renifera czy takich motywów, jak sople lodu, płatki śniegu, bombki lub innych symboli bożonarodzeniowych oraz zimowych.

Planujesz duże ozdoby świąteczne zewnętrzne? Postaw na choinki i inne produkty od Adal

Myślisz o dużych ozdobach świątecznych zewnętrznych? Świetnym pomysłem będą ogromne choinki przystosowane do użytku w otwartych przestrzeniach. U nas znajdziesz takie wysokiej jakości drzewka, które z pewnością wszystkich zachwycą. Proponujemy i szereg innych dekoracji, jak i elementów oświetleniowych. Korzystając z naszej oferty, możesz przygotować naprawdę widowiskowy wystrój, o czym dobrze świadczą liczne oprawy, które powstawały już z udziałem asortymentu Adal.

Oferta

Jeśli szukasz czegoś naprawdę dużego, to polecamy oferowane przez nas choinki Gigant. Sięgają one i kilkunastu metrów, co może się sprawdzić na placach miejskich i przed centrami handlowymi. Dysponujemy różnymi modelami, w tym dopasowanymi właśnie do użytku zewnętrznego, gdzie drzewka są narażone na wpływ czynników atmosferycznych. W naszych katalogach odnajdziesz też mniejsze choinki, których można użyć przy strojeniu balkonu czy tarasu, jak i takie ozdoby, jak przykładowo wianki czy girlandy, które też mogą posłużyć z myślą o zewnętrznych aranżacjach. Posiadamy ogromną ofertę wysokiej jakości produktów oświetleniowych.

Przykładowe realizacje

Nasze produkty wielokrotnie pojawiały się już w ramach opraw bożonarodzeniowych w różnych miejscach, w tym w najpopularniejszych galeriach handlowych. W przypadku centrum Wroclavia we Wrocławiu oświetlenie uwypukliło piękną elewację, a przed wejściami pojawiły się dodatkowo figury świetlne i efektowna, ogromna choinka od Adal. Rzecz jasna pięknych dekoracji nie zabrakło i w środku. Podobnie było w przypadku warszawskiej Galerii Młociny. We wnętrzu przygotowano oprawę w nowoczesnym stylu, ale nawiązującą do natury. Przed centrum stanęła gigantyczna choinka w towarzystwie oświetlonych liter tworzących napis „Młociny”. Z kolei przed Galerią Wileńską pojawił się przyozdobiony lampkami pociąg metro, wokół którego stanęły piękne choinki. Dekoracja przykuła dużą uwagę klientów, którzy chętnie robili sobie zdjęcia z tą iluminacją.
Nasze dekoracje można spotkać również w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie znajdują się iluminacje „Kraina Światła”, a także w Silesia City Center w Katowicach. Poza galeriami handlowymi oraz przestrzeniami miejskimi, nasz asortyment świetlny odnajduje zastosowanie również w hotelach czy na uczelniach wyższych.

Ozdoby świąteczne zewnętrzne stanowią ogromną wartość wizualną, z której korzysta się na prywatnych posesjach i w obszarach publicznych. Mogą do tego posłużyć choinki czy girlandy, ale dobrym wyborem są także dekoracje oświetleniowe, które wyróżnią się na świeżym powietrzu, szczególnie przy krótkich dniach, z którymi mamy do czynienia zimą. Z myślą o przygotowaniu pamiętnych opraw przed budynkami lub na placach, zachęcamy do skorzystania z produktów Adal.Zobacz także

Bombka 3D LED

Bombka 3D LED

Bombka 3D LED to nowoczesna dekoracja świąteczna, która może we wspaniały sposób ozdobić miejsca użyteczności publicznej. W naszym asortymencie znajdziesz kilka wariantów ozdób o takim charakterze....

Czytaj więcej
Stylowe choinki

Stylowe choinki

Stylowe choinki pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Zależnie od wizji czy charakteru danego obszaru można je udekorować bardziej tradycyjnie lub nowocześnie. Podstawą jest jednak...

Czytaj więcej
Choinki świetlne

Choinki świetlne

Choinki świetlne to nowoczesna forma tych tradycyjnych dekoracji świątecznych. Są one szczególnie efektowne i mogą przyjmować różną kolorystykę, występując w jednej lub wielu barwach. Zależnie od...

Czytaj więcej
Choinka do firmy

Choinka do firmy

Choinka do firmy będzie świetnym pomysłem w kontekście wprowadzenia do biura świątecznej atmosfery. Ta udzieli się z pewnością pracownikom, ale też ewentualnym klientom i partnerom biznesowym....

Czytaj więcej
Choinka sztuczna jak prawdziwa

Choinka sztuczna jak prawdziwa

Choinka sztuczna jak prawdziwa jest alternatywą dla żywych drzewek bożonarodzeniowych umieszczanych na centralnych placach miast, w centrach handlowych czy placówkach kulturalnych. Do zalet tego typu dekoracji...

Czytaj więcej