Iluminacja świąteczna Hotelu Bukovina

  • Iluminacja świąteczna w formie lampek i girland podkreślających architekturę wejścia i elewacji Hotelu Bukovina.
  • Iluminacja świąteczna w formie lampek i girland podkreślających architekturę wejścia i elewacji Hotelu Bukovina.
  • Dekoracja podwieszana w formie żyrandola świetlnego i lampek na elewacji zamontowanych w Hotelu Bukovina.

Iluminacja świąteczna Hotelu Bukovina

 

Iluminacja świąteczna budynku Hotelu Bukovina została wykonana przez naszą firmę w grudniu 2016 roku. W tym projekcie najważniejsze było zrealizowanie jednorodnego projektu dekoracji wnętrza hotelu oraz jego zewnętrznej elewacji. Udało nam się to osiągnąć dzięki kilku prostym, lecz eleganckim rozwiązaniom, a także dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości produktów ze sztucznego igliwia oraz artykułów oświetleniowych, które znajdą Państwo w naszej ofercie. Projekt ten, stworzony specjalnie dla Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, zdobył uznanie gości odwiedzających tę podhalańską wieś i stał się jedną z jej chętniej fotografowanych i udostępnianych w mediach społecznościowych atrakcji w sezonie świątecznym 2016/17.
 

Dekoracja fasady – kurtyny świetlne oraz iglaste wieńce i girlandy

 

Przy dekoracji fasady skupiliśmy się przede wszystkim na podkreśleniu wyjątkowej architektury Hotelu Bukovina. Jego gmach nawiązuje bowiem po części do wyglądu tradycyjnych chat tatrzańskich, które charakteryzuje nie tylko wykorzystanie licznych elementów drewnianych, ale też zastosowanie spadzistych dachów oraz skośnie zadaszonego ganku opartego na drewnianych balach. Pomimo odwoływania się do miejscowych tradycji, gmach Hotelu Bukovina jest jednak bez wątpienia budynkiem nowoczesnym. Aby podkreślić jego dwojaką naturę postanowiliśmy dobrać dwa różne typy dekoracji, z których jeden stanowi bardziej klasyczne, a drugi nieco bardziej nowoczesne rozwiązanie.

Odwołaniem do tradycji w przypadku ozdób wybranych przez ADAL są między innymi wykonane ze sztucznego igliwia girlandy, które ozdobiły dach, a także ganek wraz z zadaszeniem i podtrzymującymi je balami, oraz iglaste wieńce zawieszone w przeszklonych ścianach zewnętrznych najniższej kondygnacji hotelu. Dzięki ich połączeniu właśnie z drewnianymi elementami budynku zyskujemy efekt świątecznie udekorowanej chaty tatrzańskiej. Niemniej jednak wszystkie elementy zielone zostały dodatkowo owinięte dekoracyjnym oświetleniem w postaci niewielkich, emitujących ciepłe światło lampek. Stanowią one element łączący tradycję z nowoczesnością. Tę samą barwę światła emituje bowiem druga część dekoracji fasady, a mianowicie kurtyny świetlne. Wykonana z nich iluminacja zdobi przeszkloną powierzchnię zajmującą znaczną połać fasady budynku, przez co podkreśla ona jego awangardowy, lecz przy tym stylowy design, a jednocześnie nadaje mu świątecznego charakteru.
 

Wystrój wnętrza – przystrojone choinki i żyrandole świetlne

 

Aby nadać budynkowi prawdziwie świątecznego charakteru, konieczne było jednak nie tylko ozdobienie elewacji, ale też wykonanie dekoracji wnętrza budynku. Tutaj także skupiliśmy się przede wszystkim na rozświetleniu przestrzeni setkami drobnych diod LED. Wiadomo było jednak od początku, że bez wykorzystania elementów ze sztucznego igliwia nie można będzie mówić o bożonarodzeniowym nastroju. Ten bez wątpienia zagościł w Hotelu Bukovina dzięki wykonaniu przez firmę ADAL nowoczesnej iluminacji połączonej z zielonymi, iglastymi dekoracjami.

Także we wnętrzu niezastąpione okazały się więc wianki, ozdobne kule oraz girlandy. Niemniej jednak nie od dziś wiadomo, że najważniejszym elementem świątecznego wystroju wnętrza są choinki. W przypadku Hotelu Bukovina postawiliśmy na jak najbardziej naturalnie wyglądające modele o gęstych, rozłożystych gałęziach wykonanych z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Pierwsze z nich witały gości już przy wejściu do budynku, kolejne znalazły się we wnętrzach. Wnętrza te dodatkowo udekorowano ogromnymi żyrandolami świetlnymi w postaci dekoracyjnych kręgów, na których umocowano kurtyny świetlne. Rozjaśniły one przestronne pomieszczenia tego odwiedzanego przez setki turystów miesięcznie ośrodka tysiącami drobnych punktów świetlnych, tworząc niezapomnianą iluminację, dopasowaną idealnie do potrzeb chętnie odwiedzanego czterogwiazdkowego hotelu.

Data

Grudzień 2016

Klient

Hotel Bukovina

Kategorie

Realizacje, Inne realizacje