+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Producent choinek PE

Producent choinek PE

Producent choinek PE proponuje wyroby bardzo wysokiej jakości, które pod względem wizualnym dorównują swoim naturalnym odpowiednikom. Takie drzewka przedstawiają o wiele większą wartość niż produkty z tańszych tworzyw sztucznych. Są one wytrzymałe i przyjemne w dotyku, a do tego po zakończeniu ich użytkowania nadają się do recyklingu, więc materiał może zostać ponownie wykorzystany. Zachęcamy do skorzystania z oferty takich choinek, które znajdziesz w asortymencie firmy Adal.

Spis treści
Co warto wiedzieć o takich sztucznych drzewkach?
Kwestie wizualne
Trwałość
Ekologia
Najlepsza alternatywa dla naturalnych choinek
Nasze doświadczenie w produkcji drzewek sztucznych
O Adal

Co oferuje producent choinek PE?

Sztuczne drzewka producenta choinek PE wyróżniają się pięknym wyglądem, który sprawia, że trudno odróżnić je od naturalnej choinki. Odpowiednio ozdobiona pięknie przystroi wnętrze, a goście nie zorientują się nawet, iż w środku znajduje się sztuczny wariant. Wykorzystany do jej produkcji polietylen jest elastyczny i trwały, dzięki czemu po dekoracji nie widać śladów użytkowania, nawet po paru latach. Z choinki można korzystać przez długi okres, co jest odpowiedzialne pod względem ekologicznym, zwłaszcza gdy porówna się to z liczbą naturalnych choinek, które trzeba byłoby kupić w tym czasie. Jednocześnie materiał nadaje się do recyklingu, zatem może być potem przetworzony na nowe wyroby. Nowoczesne sztuczne modele z tego tworzywa znacząco przewyższają gorszej jakości warianty kojarzone sprzed laty, będąc obecnie najlepszą alternatywą dla żywych drzewek.

Piękny wygląd

Kilka lat temu na rynku dominowały słabo wykonane choinki sztuczne z folii PCV. Niestety ich wygląd nie tylko znacząco odbiegał od żywych odpowiedników, ale często w ogóle trudno było uznać takie dekoracje za przedstawiające realną wartość estetyczną. Stąd dużo osób czuło zniechęcenie i wręcz uprzedzenie względem takich wyrobów, lecz współcześnie uległo to znaczącej poprawie. Producenci dużo więcej uwagi przykładają do detali i wyglądu produktów, a wykorzystanie polietylenu tym mocniej odmieniło segment drzewek sztucznych. Jest to materiał idealny do takiej produkcji, gdyż świetnie imituje naturalne igliwie. Tworzywo jest elastyczne, zatem można je odpowiednio wymodelować, a do tego zachwycający efekt powoduje sam odcień, równie intensywny jak ten na drzewach w lesie. Dobrze wykonany model z PE będzie zatem naprawdę piękny i nawet z dość bliskiej odległości większość osób będzie miało trudność z określeniem czy patrzy na drzewko sztuczne, czy też naturalne.

Wytrzymałość

Kolejnym mankamentem tańszych choinek sztucznych było to, że gorsze jakościowo tworzywo sztuczne skutkowało pozostawiającymi dużo do życzenia parametrami jeżeli chodzi o wytrzymałość. Przy przenoszeniu czy przechowywaniu materiał mógł się przecierać lub łamać, przez co taka dekoracja w zasadzie już po jednym sezonie traciła pod względem wizualnym. Charakterystyka polietylenu sprawia, że współczesne warianty sztuczne wyróżniają się już zdecydowanie większą trwałością. Przede wszystkim imitowane igliwie jest elastyczne i odporne na odkształcenia. Nie trzeba się zatem obawiać, że poszczególne gałązki połamią się podczas przechowywania choinki w szafie po sezonie. Co więcej, dzięki dużej elastyczności zarówno gałązki, jak i samo igliwie, szybko odzyskuje swój kształt i prezentuje się równie dobrze jak przy pierwszym rozstawieniu. Tym samym raz kupiona choinka tego typu, może być wykorzystywana przez wiele lat, a właśnie o to chodzi większości osób sięgających po sztuczne drzewa, co wiąże się również z oszczędnościami na tle finansowym, gdyż nie trzeba się przejmować koniecznością wymiany danego modelu po roku czy dwóch sezonach użytkowania.

Wartości ekologiczne

Choć pozornie wydawać się może, że sztuczne drzewko nie może być ekologiczne, to w tym przypadku nie jest to zgodne z prawdą. Sama idea takich choinek jest już w pewnym sensie oszczędnością dla środowiska, gdy mowa o wysokich jakościowo produktach, wykorzystywanych przez przynajmniej kilka lat. W tym samym okresie przygotowanie odpowiedniej liczby żywych choinek, skutkowałoby wygenerowaniem większej ilości zanieczyszczeń, zatem już po pewnym czasie jedno sztuczne drzewko jest mniejszym obciążeniem dla planety niż kupowane co sezon naturalne warianty. W przypadku modeli z PE o ich ekologicznym charakterze dodatkowo przesądza fakt, iż polietylen jest materiałem nadającym się do recyklingu. W momencie w którym uzna się zatem, że choinka nie będzie już przydatna, nie zajmie ona miejsca na wysypiskach, tylko może zostać przerobiona na kolejne, użyteczne wyroby.

Prezenty świąteczne pod choinką PE

Najlepsza alternatywa dla żywego drzewka

Na rynku można znaleźć różne choinki sztuczne – od tych tańszych z PVC przez wersje PE po opcje hybrydowe, gdzie wykorzystuje się połączenie różnych materiałów. Oferty producentów odbiegają zatem od siebie jakością i ceną, lecz drzewka z polietylenu są zdecydowanie najlepszym wyborem. Pod kątem wizualnym dorównują naturalnym odpowiednikom, będąc dla nich optymalną alternatywą.

Adal to producent choinek PE z Koziegłów

Adal z siedzibą w Koziegłowach, to doświadczony producent choinek PE. Nasza firma działa na rynku od wielu lat, stale dopasowując się jednak do zmieniających się trendów i możliwości. W ofercie zagościły zatem coraz popularniejsze drzewka sztuczne z polietylenu. Dysponujemy różnego rodzaju choinkami, od mniejszych i średnich, nadających się świetnie do prywatnych wnętrz, po ogromne modele dedykowane raczej obszarom publicznym. O jakości naszych wyrobów świadczy fakt, iż na przestrzeni ostatnich lat, choinki Adal są często wykorzystywane przy oprawach w galeriach handlowych, hotelach, teatrach czy powierzchniach miejskich.

O firmie

Nasza firma funkcjonuje od ponad dwudziestu lat, w trakcie których poszerzyliśmy działalność do skali współpracy z podmiotami międzynarodowymi. Oferowane choinki sztuczne są bardzo wysokiej jakości i są doceniane zarówno przez prywatnych nabywców, jak i klientów wykorzystujących wyroby Adal z myślą o przygotowaniu opraw w przestrzeniach publicznych. Stale dbamy o rozwój produktów, w celu poprawy ich wartości estetycznych oraz ekologicznych.

Różnorodna oferta

Znaczna część naszych wyrobów przygotowana jest z nowoczesnego polietylenu, gwarantującego piękny wygląd i możliwość poddania w przyszłości takich dekoracji procesowi recyklingu. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą z katalogu. Oferujemy drzewka małe i średnie, które doskonale nadają się do warunków domowych lub pomieszczeń usługowych czy biurowych. Poszczególne warianty różnią się stylem wykonania, rozmiarami czy natężeniem ilości gałązek. Proponujemy modele większe oraz w wymiarze Giant, które wykorzystuje się w obszarach publicznych, takich jak centra handlowe czy place w miastach.

Nasze choinki wykorzystywane są w różnych realizacjach

O wysokiej jakości wyrobów Adal świadczy fakt, że są one chętnie wykorzystywane w oprawach świątecznych, przygotowywanych choćby w galeriach handlowych. Tak było przykładowo w Port Łódź, gdzie pojawiły się dość tradycyjne dekoracje, w tym pięknie przystrojone modele sztucznych drzewek. Był to szereg mniejszych wariantów, które uzupełniła jednak większa choinka w stożkowym kształcie. Nasze choinki zdobiły także warszawską Galerię Młociny. Małe drzewka uzupełniły wystrój wnętrza, w towarzystwie efektownych ozdób ze świateł LED. W centralnym punkcie parteru znalazło się i miejsce na większe drzewko. Do tego ponad 16-metrowa choinka Adal, w otoczeniu mniejszych odpowiedników, stanęła na zewnątrz, przyciągając klientów do odwiedzenia tego centrum.

Najlepsi producenci choinek sztucznych przygotowują obecnie piękne wyroby z polietylenu, które świetnie imitują naturalne odpowiedniki, utrzymując przy tym dużą wytrzymałość. Z powodzeniem można z nich korzystać przez wiele lat, co jest odpowiedzialne pod względem środowiska, a materiał nadaje się na dodatek do recyklingu, gdy drzewka przestaną być już użytkowane. Tego typu choinki odnajdziesz w ofercie Adal.Zobacz także

Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu

Producent choinek na pniu tworzy efektowne drzewa, wyglądem bardzo zbliżone do tych naturalnych. Ich wyjątkowa prezencja sprawia, iż są to modele cieszące się coraz większą popularnością....

Czytaj więcej
Ceny choinek sztucznych

Ceny choinek sztucznych

Ceny choinek sztucznych od poszczególnych firm bywają zróżnicowane, zależnie od jakości ich wykonania. Przy rozpatrywaniu danych ofert widoczne jest to, iż bezpośrednia stawka będzie uzależniona w...

Czytaj więcej