+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749

Realizacje dekoracji świątecznych w miastach i centrach handlowych

Atrium Copernicus

Elementy 3D – Atrium Copernicus

Dekoracje świetlne
Rzeszów

Świąteczna dekoracja dla miasta Rzeszów

Choinki Gigant / Realizacje
Galeria Młociny

Galeria Młociny

Dekoracje świetlne
Bytom

Dekoracja świąteczna dla miasta Bytom

Przestrzeń miejska
Rzeszów

Dekoracja świąteczna dla miasta Rzeszów

Przestrzeń miejska / Realizacje
Promenada Craiova

Świąteczna dekoracja dla Promenada Craiova

Choinki Gigant / Realizacje

Wykonane przez naszą firmę realizacje dekoracji świątecznych w miastach i centrach handlowych stanowią najlepszy przykład tego, czego mogą się Państwo spodziewać, podejmując współpracę z marką Adal. Ogromne motywy wykorzystujące elementy ze sztucznego igliwia połączone z idealnie dopasowanym oświetleniem stanowią dziś wizytówkę przestrzeni miejskich i usługowych nie tylko w okresie świątecznym. Jeżeli więc zależy Państwu na perfekcyjnym podkreśleniu walorów danego miejsca, jak również na przyciągnięciu mieszkańców oraz turystów za pomocą wyjątkowych instalacji, zapraszamy do przyjrzenia się naszej ofercie. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy trzech najciekawszych z wykonanych przez nas w poprzednich latach projektów dekoracji świetlnych.

 

Świetlna figura Reksia dla UM Bielsko-Biała

 

Reksio, czyli pies będący głównym bohaterem produkowanej przez wiele lat przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej kreskówki, ozdobił przestrzeń miejską tegoż miasta w grudniu 2017 roku. Do stworzenia świetlnej figury dobrze znanej wielu pokoleniom nie tylko bielszczan postaci konieczne było wykonanie specjalnej aluminiowej konstrukcji, na której następnie rozmieszczono maty holograficzne oraz barwne węże i łańcuchy LED. Efekt nie byłby jednak tak spektakularny, gdyby nie zastosowane przez nas nowoczesne elementy interaktywne. Reksio nie tylko zdobił przestrzeń Bielska-Białej swym dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach wyglądem, ale też machał ogonem i wydawał z siebie oryginalne dźwięki szczekania w rytm głównego tematu muzycznego z bajki.

 

Fortepian Chopina w Sochaczewie

 

Wykonana również w 2017 roku iluminacja świetlna w kształcie fortepianu Fryderyka Chopina ozdobiła przestrzeń miejską Sochaczewa. W obrębie tej gminy miejskiej znajduje się bowiem miejsce urodzenia polskiego pianisty, czyli Żelazowa Wola. Przy tej iluminacji również zwróciliśmy uwagę nie tylko na ogólny zarys bryły, lecz na oddanie jak najdrobniejszych szczegółów. Wykorzystując nadruki graficzne na panelach PCV, podkreśliliśmy więc wizerunek poszczególnych klawiszy instrumentu oraz dodaliśmy tabliczkę przedstawiającą jeden z utworów mistrza zapisany w formie nut na pięciolinii. Podobnie jak w przypadku Reksia, również tu oparliśmy się na aluminiowej konstrukcji i ułożonych na niej matach holograficznych, wężach oraz łańcuchach LED. Także w tym przypadku zdecydowaliśmy się na dodanie elementów interaktywnych. Stanowi je kompilacja utworów Chopina, które zaczynają grać, gdy przyłożymy dłoń do odpowiednich klawiszy. Instalacja pobudza więc nie tylko nasz zmysł wzroku, ale również dotyku i słuchu.

 

Brama w kształcie serca dla UGIM Koziegłowy

 

Ten projekt stanowi dowód na to, że dekoracyjne instalacje świetlne pojawiają się dziś w przestrzeniach miejskich i usługowych nie tylko w okresie bożonarodzeniowym. Stanowią one bowiem idealną ozdobę także podczas innych świąt. Wykonana w lutym 2018 roku brama w kształcie serca, która pojawiła się w naszych rodzimych Koziegłowach, została stworzona z okazji coraz huczniej i chętniej obchodzonych w naszym kraju Walentynek.

W przypadku tej dekoracji skupiliśmy się na wykonaniu trójwymiarowej instalacji, która będzie miała formę portalu. Dwie z trzech tworzących ogromne serce płaszczyzn ozdobiono elementami emitującymi zimne, białe światło, podczas gdy trzecia z nich – największa i znajdująca się pomiędzy dwiema poprzednimi – została wykonana z transparentnego czerwonego materiału z obrysem czerwonego węża LED. Podobnie jak dekoracje typowo bożonarodzeniowe również ta walentynkowa ozdoba zyskała uznanie mieszkańców oraz gości odwiedzających w początkach 2018 roku Koziegłowy, skłaniając nas do konkluzji, że w naszych projektach nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do instalacji bożonarodzeniowych.