+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Stylowe choinki

Stylowe choinki

Stylowe choinki pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Zależnie od wizji czy charakteru danego obszaru można je udekorować bardziej tradycyjnie lub nowocześnie. Podstawą jest jednak wybranie odpowiedniego drzewka. Najlepszym wyborem będzie model sztuczny od sprawdzonego producenta, takiego jak Adal. W takiej sytuacji masz pewność, że nie zawiedzie ono swoim wyglądem, a do tego będzie można z niego korzystać wielokrotnie w ciągu kolejnych lat.

Spis treści:
Dlaczego warto wybrać te sztuczne?
Estetyka
Różnorodność
Jak ozdobić?
Praktyczny charakter
Skorzystaj z naszej oferty
Duży wybór asortymentu
Przykłady aranżacji

Poszukujesz stylowych choinek? Koniecznie postaw na sztuczne modele

Stylowe choinki sztuczne mają ogromny atut w postaci kontrolowanej formy, która może być regularna lub celowo nawiązywać do delikatnych nierówności, tak jak ma to miejsce w przypadku naturalnych odpowiedników. Nie będzie jednak problemu z pustymi połaciami na pniu czy połamanymi gałązkami. Do tego od dobrego producenta znajdziesz drzewka niemalże w dowolnym rozmiarze. Taka dekoracja może nabrać gustownego charakteru bez względu na rodzaj aranżacji danej przestrzeni. Przy tak wielu walorach estetycznych nie warto zapominać o korzyściach funkcjonalnych, jakie niesie za sobą wybór syntetycznego drzewka.

Dopracowany wygląd

Naturalne choinki rzecz jasna potrafią być piękne, lecz częstym problemem jest znalezienie drzewka pozbawionego defektów. Przy samym pielęgnowaniu, ale i w toku transportu zwykle dochodzi do tego, że poszczególne gałązki się łamią czy odpadają. Co więcej, ze względów naturalnych najczęściej pojawiają się spore prześwity wynikające z tego, iż w danym fragmencie pnia nie wyrosły żadne gałęzie. W dobrych modelach sztucznych nie ma tego problemu, gdyż wszystko zależy od producenta. Możesz zatem wybrać choinki o idealnej formie, ponieważ zaprojektowano je tak, żeby gałązki nie były dokładnie regularne, dzięki czemu taki wariant nabiera mocno naturalnego charakteru. Wszystkie takie drzewka łączy jednak nienaganny wygląd, co jest niezbędne, gdy planuje się eleganckie i naprawdę wizytowe drzewo świąteczne.

O dowolnym charakterze i rozmiarze

Warianty sztuczne mogą imitować różne rodzaje drzew, od popularnych jodeł po świerki. Co ważne, poszczególne modele odbiegają jednak od siebie nie tylko szczegółami dotyczącymi igliwia, ale i układem czy ilością gałązek. Do niektórych przemawiają w końcu bardzo gęste choinki, inni wolą nieco bardziej przejrzyste, które łatwiej będzie udekorować. Każdy rodzaj choinek ma swój urok i może przynieść spektakularny efekt. Przy okazji zyskujesz niemal pełną dowolność, jeżeli chodzi o wymiary, co jest problemem przy naturalnych choinkach, gdyż sprzedawcy operują wtedy tylko według określonych ram zależnych od zasad panujących na danej plantacji, z której biorą drzewka. Te sztuczne mogą być zarówno malutkie, średnie, ale też nieco większe czy wręcz ogromne. Pozwala to na dobranie odpowiedniej wersji do każdej przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej, zarówno jeżeli chodzi o użytek prywatny, jak i publiczny.

Ozdobna stylowa choinka

Jak je przystroić?

Istnieją różne podejścia do strojenia choinek, co odgrywa rzecz jasna ważną rolę w dodaniu im szyku czy podkreśleniu ich stylowego wykonania. Bardzo wiele zależy od tego, w jakiej przestrzeni mają się pojawić, gdyż to determinuje nie tylko formę, ale i kolorystykę ozdób. W domach czy mieszkaniach o mocno klasycznym i tradycyjnym charakterze najlepiej sprawdzą się czerwone dodatki, nawiązujące do Bożego Narodzenia, dobrze łączące się z zielenią. Częstym uzupełnieniem są ozdoby złote czy granatowe. Poza światełkami i bombkami w takich aranżacjach zawsze dobrze odnajdą się różnego rodzaju zawieszki. Choinkę można jednak przyozdobić i w sposób nowoczesny, sięgając przede wszystkim po odcienie bieli, srebra i złota, dzięki czemu choinka może nabrać nie tylko stylowego, ale wręcz luksusowego charakteru.

W praktyce

Poza cechami wizualnymi, za wyborem choinki sztucznej stoją oczywiście równie ważne kwestie praktyczne. Przede wszystkim może być ona wykorzystywana wielokrotnie, co w toku użytkowania okazuje się opłacalne finansowo, a do tego odpowiedzialne z perspektywy środowiska. Drzewka najlepszych producentów, takich jak Adal, mają opracowane systemy składania, które ułatwiają późniejsze przechowywanie drzewek świątecznych z myślą o kolejnych sezonach. Przy okazji na pewno można docenić to, że z takich choinek nie sypie się igliwie, a gałązki nie opadają, więc drzewko może stać tak długo, jak chce właściciel, bez konieczności przedwczesnego pozbywania się choinki wskutek utraty przez nią walorów estetycznych.

Wybierz stylowe choinki z naszej oferty

Stylowe choinki marki Adal od lat zdobią prywatne domy i mieszkania, jak i przestrzenie publiczne. Dobrze świadczą o tym liczne realizacje z naszym udziałem, które miały miejsce choćby w popularnych obiektach handlowych. Dużym plusem jest szeroki przekrój asortymentu, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiednią choinkę do swojego obszaru, bez względu na jego charakter.

Szeroki wybór

Jesteśmy sprawdzoną marką i działamy na rynku od długiego czasu, co ma odzwierciedlenie w naszej ofercie, gdzie znajdziesz dopracowane i bardzo zróżnicowane modele. Oferujemy szereg różnych wariantów o mniejszych i średnich rozmiarach, które będą się doskonale sprawdzały w warunkach mieszkalnych czy kameralnych punktach handlowo-usługowych. Dysponujemy jednak i większymi choinkami do obszernych domów, biur i miejsc publicznych. Ważnym punktem naszej oferty są poza tym choinki Gigant, które sięgają już od kilku do kilkunastu metrów. Tutaj także do wyboru masz kilka rodzajów, które różnią się nie tylko poszczególnymi rozmiarami, ale i stylem wykonania. Taki wybór jest gwarancją, że odnajdziesz u nas dosłownie idealną choinkę do swojej koncepcji, bez względu na to, jak dokładnie ma wyglądać czy jakie ma mieć parametry. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami asortymentu Adal w dostępnych na stronie katalogach.

Sprawdzone w różnych aranżacjach

O wysokiej jakości i nienagannym wyglądzie naszych choinek dobrze świadczy fakt, że wielokrotnie były już one wykorzystywane z myślą o przygotowaniu spektakularnych opraw świątecznych, choćby w znanych centrach handlowych na terenie całego kraju. Fantastyczne drzewko zdobiło przykładowo słynną Halę Koszyki w Warszawie. Ogromna choinka pojawiła się w środku tego obiektu, przystrojona białymi i złotymi światełkami, podobnie jak elementy konstrukcyjne. Dawało to elegancki efekt i umiejętnie podkreślało prestiżowy charakter tej lokalizacji. Duża stożkowa choinka zdobiła również inne popularne miejsce w stolicy, a więc centrum handlowe Atrium Reduta, gdzie towarzyszyło jej kilka mniejszych modeli ustawionych po bokach. Cały wystrój miał nawiązywać do baśniowej atmosfery, czemu sprzyjały zastosowane dodatkowo figury świetlne.
Stylowe choinki mogą mieć tradycyjny i współczesny charakter, zależnie od dobranych do nich ozdób. Najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniego drzewka, które samo w sobie będzie przedstawiało duże walory wizualne. Z tego względu warto postawić na wersje sztuczne, które będą jednocześnie bardzo praktyczne. Zachęcamy do wybrania tych od Adal.Zobacz także

Sztuczna choinka stożkowa

Sztuczna choinka stożkowa firmy Adal

Sztuczna choinka stożkowa należy do najczęściej wybieranych dekoracji bożonarodzeniowych w przestrzeniach publicznych. Robiący wrażenie swoją wielkością stelaż ustawiany jest głównie w centrach miast, czy galeriach handlowych...

Czytaj więcej
Duże choinki

Duże choinki

Duże choinki pojawiają się w niektórych większych domach oraz oczywiście w przestrzeniach publicznych. Najlepiej wybrać modele sztuczne, które mają dopasowaną stylistykę, a do tego są wygodne...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Uliczne oświetlenie świąteczne

Uliczne oświetlenie świąteczne

Uliczne oświetlenie świąteczne pozwala nadać przestrzeni miejskiej wyjątkowego, bożonarodzeniowego klimatu. To efektowne dekoracje, które spodobają się przechodniom i przejeżdżającym drogami kierowcom samochodów. Istnieją różne możliwości, w...

Czytaj więcej