+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Świąteczne dekoracje uliczne

Świąteczne dekoracje uliczne z firmą Adal

Świąteczne dekoracje uliczne stanowią jeden z najważniejszych elementów ozdobnych, mający znaczący wpływ na uzyskanie odpowiedniej atmosfery w czasie Bożego Narodzenia. Iluminacje świetlne, figury 3D, ogromne choinki czy napisy okolicznościowe to jedne z nielicznych dekoracji, które wprawiają przechodniów w niezwykły, bożonarodzeniowy nastrój. Towarzyszą mieszkańcom podczas codziennych zakupów, a także zachwycają turystów, nadając okolicy magicznego blasku. Takie ozdoby potrafią przemienić każde miejsce wręcz w bajkowy, zimowy świat.

Spis treści:
Ozdoby dedykowane przestrzeni miejskiej
Iluminacje świetlne na Boże Narodzenie
Nasze realizacje

Świąteczne dekoracje uliczne dedykowane przestrzeni miejskiej

Świąteczne dekoracje uliczne dodają miastu niesamowitego uroku. Odpowiednie udekorowanie przestrzeni miejskiej w czasie świąt z roku na roku cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. W końcu Boże Narodzenie to idealna okazja do tego, aby do codziennie mijanych ulic, skwerów oraz placów wprowadzić radosne elementy ozdobne. Przystrojone iluminacjami najważniejsze budynki, urzędy czy ratusze w mieście przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy chętnie na ich tle robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Sam wybór właściwych projektów świątecznych powinien być jednak dokładnie przemyślany. Oczywiście, można pokusić się o wybranie tradycyjnych figur 3D z najważniejszymi symbolami bożonarodzeniowymi, jednak należy szczególnie pamiętać o tym, aby dopasowane były one do klimatu danego miejsca. Z pewnością większe przestrzenie można ozdobić wieloma kilkudziesięciometrowymi ozdobami czy choinkami, jednak takie dekoracje nie sprawdzą się już na mniejszych skwerach, gdzie mogą dodatkowo ograniczyć już i tak niezbyt duży teren.

Warto również wziąć pod uwagę charakter miejsca, które ma zostać przystrojone świątecznymi elementami. Najważniejszy w mieście lub gminie plac można udekorować napisem, zaś przestrzeń przed lokalami gastronomicznymi zabawnymi figurami nawiązującymi do popularnych symboli Bożego Narodzenia.

Iluminacje świetlne

Obecnie najczęściej wybieranymi świątecznymi dekoracjami ulicznymi są iluminacje świetlne. Tego typu projekty tworzone są przy pomocy światełek LED. Mogą to być zarówno klasyczne latarniowe łańcuchy, jak i różnego rodzaju figury 3D, a także konstrukcje elewacyjne. To właśnie takie elementy ozdobne sprawiają, że z pozoru nudny budynek urzędu czy zimna galeria handlowa nabierają magicznego, świątecznego charakteru. Iluminacje świetlne dostępne są w wielu wariantach, kolorach, wzorach i rozmiarach. Od kilkudziesięciocentymetrowych, które będą stanowić tylko delikatny akcent ozdobny danego miejsca, po ogromne kilkudziesięciometrowe dekoracje stające się wręcz świątecznym symbolem miasta.

Figury 3D to z pewnością jedna z najbardziej efektywnych propozycji dekoracji miejskich. Takie ozdoby najczęściej nawiązują do świątecznego krajobrazu i skutecznie wzbudzają niemałe zainteresowanie przechodniów. Iluminacje trójwymiarowe mogą przedstawiać zarówno prezenty, bombki czy aniołki, jak i ogromne postacie Świętego Mikołaja. Ze względu na to, że firma ADAL realizuje indywidualne projekty na zamówienie, ostateczna forma i wygląd tego typu dekoracji zależy wyłącznie od klienta.

Nie można również zapominać, że iluminacje świetlne sprawdzą się również w przypadku wejść do parku, hotelu czy na rynek. Tego typu elementy pięknie ozdobią ulice wywołując uśmiech na twarzy wszystkich przechodniów.

Napisy nawiązujące do Bożego Narodzenia

Umieszczenie w przestrzeni miejskiej napisów „Wesołych Świąt” czy „Szczęśliwego Nowego Roku” stało się już właściwie tradycją. Zawsze jest to jednak niezwykle trafne rozwiązanie, które przyciąga wielu mieszkańców i turystów. Szczególną popularnością cieszą się jednak napisy nawiązujące do nazw miast, które dodatkowo przystrojone są motywami świątecznymi. Połyskujące elementy udekorowane przy pomocy lampek LED stwarzają niezapomniane efekty wizualne.

Dekoracje latarniowe

Dekoracje przeznaczone na miejskie latarnie są świetnym pomysłem na subtelne ozdobienie przestrzeni miejskiej. Można tutaj wybierać zarówno wśród tradycyjnych płaskich projektów, jak i tych wzbogaconych o trójwymiarowe elementy. Takie dekoracje można zawiesić jedynie na słupie lub dodatkowo ozdobić nimi klosz latarni. Z pewnością jedną z ciekawszych propozycji stanowią narożniki, zasłony oraz rożki na latarnie, które wypełnione są oświetleniem LED.

Przykłady świątecznych dekoracji ulicznych przygotowanych przez firmę ADAL

Nasza firma specjalizuje się między innymi w wykonywaniu świątecznych dekoracji ulicznych, które wykorzystywane są w przestrzeniach publicznych. Realizujemy projekty dotyczące ozdobnych elementów latarni, figur 3D, a także zajmujemy się montażem oświetlenia efektywnie podkreślającego architekturę. Wiele z naszych dotychczasowych dekoracji podbiło serca mieszkańców miast i turystów, którzy szczególnie docenili pomysłowość oraz wykonanie projektów. Wszystkie ozdoby wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych LED.

Ozdoba świąteczna w kształcie kokardy

Świetlne figury dla miasta Oława

Projekt zrealizowany przez firmę ADAL dla miasta Oława obejmował kilka iluminacyjnych figur świetlnych nawiązujących do atrybutów Świętego Mikołaja. Wykonaliśmy więc trzymetrowy but Świętego Mikołaja, z którego dodatkowo wystawały smakołyki, pięciometrową postać Mikołaja z brodą okręconą wokół tułowia, a także dziewięciometrową choinkę otoczoną wieloma prezentami.

Ponadto na zamówienie klienta zrealizowaliśmy projekt ogromnych, dwumetrowych łabędzi posadzonych na macie holograficznej znajdującej się na fontannie. Dodatkowo, przystroiliśmy również budynek Urzędu Miasta świetlnymi, świątecznymi kokardami.

Iluminacyjna choinka w Gliwicach

Niejednokrotnie wykonaliśmy też różnego rodzaju choinki, które z pewnością są jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Dekoracja zaprojektowana dla miasta Gliwice składała się z dwóch części. Po jednej stronie choinka została ozdobiona świetlnymi elementami w kształcie śnieżynek, a także długimi łańcuchami stworzonymi z oświetlenia LED. Instalacje zostały wyprodukowane z maty holograficznej oraz opalizujących bombek, dzięki czemu efekt świetlny utrzymywał się nawet w ciągu dnia. Drugą połowę choinki pokryliśmy połyskującymi bombkami, które razem układały się w romb, idealnie dopasowując się do terenu tworzonego przez ringi. Całość prezentowała się wyjątkowo efektownie, tłumnie przyciągając wszystkich mieszkańców Gliwic.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, w którym pełni radości spędzamy czas z najbliższymi. Warto więc umilić przechodniom wieczorne rodzinne spacery i popołudniowe zakupy, dbając o przystrojenie przestrzeni publicznej odpowiednimi dekoracjami. Bogata oferta różnego rodzaju świątecznych ozdób firmy ADAL pozwoli wprowadzić pozytywny nastrój do miasta i gminy, wywołując uśmiech na twarzy mieszkańców i przejezdnych turystów. Możliwość wykonania indywidualnych projektów na zamówienie pozwoli spełnić wszystkie Twoje świąteczne marzenia. Zapraszamy do współpracy.Zobacz także

Choinka sztuczna jak prawdziwa

Choinka sztuczna jak prawdziwa

Choinka sztuczna jak prawdziwa jest alternatywą dla żywych drzewek bożonarodzeniowych umieszczanych na centralnych placach miast, w centrach handlowych czy placówkach kulturalnych. Do zalet tego typu dekoracji...

Czytaj więcej
Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne to temat wywołujący wiele dyskusji. Wybrać te naturalne, a może sztuczne? Pozornie może się wydawać, że te pierwsze, ale przyglądając się argumentom przemawiającym za...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne wykorzystuje się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. W przypadku domów stanowią one efektowną oprawę, która pozwoli wyróżnić budynek na tle sąsiedztwa. W kolei...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D to bardzo nowoczesna forma przystrojenia przestrzeni miejskich. Mogą być one przygotowane w okresie Bożego Narodzenia, ale nie tylko, gdyż mogą posłużyć również do...

Czytaj więcej
Świetlne ozdoby świąteczne

Świetlne ozdoby świąteczne

Świetlne ozdoby świąteczne są obecnie bardzo pożądanymi elementami opraw bożonarodzeniowych. Są one szczególnie efektowne, gdyż światła w naturalny sposób przyciągają wzrok. Dużym plusem jest to, że...

Czytaj więcej
Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne stanowią ważny element w okresie świątecznym, ale i ogólnie zimowym. Dotyczy to szczególnie przestrzeni publicznych i sprzedażowych, w których takie dekoracje są wyjątkowo cenne...

Czytaj więcej
Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne powinny się odznaczać najwyższą jakością, która znajdzie odzwierciedlenie w spektakularnym wyglądzie. Ważne jest też rzecz jasna, żeby spełniały normy ekologiczne oraz oczywiście bezpieczeństwa....

Czytaj więcej