+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Świąteczne oświetlenie budynku

Oświetlenie budynku dopasowane do przestrzeni

Świąteczne oświetlenie budynku pozwala stworzyć niepowtarzalną atmosferę w tych wyjątkowych dniach, które towarzyszą świętom Bożego Narodzenia. Piękne instalacje świetlne mogą sprawić, że miasto wyróżni się na tle innych miejsc w Polsce, a jego mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się świąteczna atmosferą i podziwiać oryginalne iluminacje. Nasza firma specjalizuje się w dekoracjach świetlnych budynków i miast, za czym stoi wieloletnie doświadczenie i współpraca z wieloma województwami oraz renomowanymi polskimi markami.

Spis treści
Jak udekorować przestrzeń miejską?
Dekoracja miast
Zewnętrzne ozdoby świąteczne
Profesjonalne projekty dekoracji świetlnych

Świąteczne oświetlenie budynku jako dekoracja przestrzeni miejskiej

Świąteczne oświetlenie budynku to jedna z najbardziej popularnych form dekoracji miast na terenie całej Polski, ale i również na świecie. Nasza firma od lat zajmuje się realizacją tego typu zamówień, dlatego bazując na naszym doświadczeniu wiemy, jak ważne jest dopasowanie i przygotowanie odpowiedniej instalacji świetlnej.

Ozdoby dopasowane do przestrzeni

Bardzo ważnym elementem planowania takich dekoracji jest uwzględnienie architektury i charakteru przestrzeni miejskiej. Piękne ozdoby to nie wszystko, można nawet stwierdzić, że źle dobrane oświetlenie może zepsuć efekt finalny. Nasza firma zawsze dobiera rodzaj ozdób do klimatu i stylu architektonicznego panującego w danym miejscu. Pozwala to stworzyć niepowtarzalną atmosferę i efekt, który jednocześnie podkreśla piękno budynku i charakter święta. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno odważne instalacje ozdobne, jak i delikatne punkciki świetlne. Potrafimy wykonać niezwykle subtelną dekorację, która stworzy ciepły i przyjemny klimat zachęcający do przebywania w przestrzeni miejskiej oraz artystyczne, zapadające w pamięć świąteczne instalacje świetlne.

Święta w mieście

Rodzaje oświetlenia świątecznego budynków

Oświetlenie świąteczne budynku może być dowolnie skomponowane tak, aby idealnie oddawało charakter miasta i podkreślało jego architekturę. Lubimy odwoływać się do klasycznych symboli świąt Bożego Narodzenia, takich jak gwiazdy, płatki śniegu, mikołaje i choinki, jednak nie boimy się również nowych wyzwań i oryginalnych projektów. Nasze dekoracje tworzymy z wielu elementów, które łączymy w zależności od potrzeb.

Girlandy

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się głównie z choinkami, zielonymi stroikami i girlandami, dlatego w naszej ofercie znajdą Państw również takie dekoracje. Z połączenia tradycyjnego igliwia i nowoczesnych lampek o ciepłym świetle można stworzyć naprawdę piękne iluminacje zapadające w pamięć. Jedną z nich był projekt przygotowany dla Pałacu Belwederskiego w Warszawie. Do jego realizacji wykorzystaliśmy girlandy, a także podkreśliliśmy kolumny, które są wyjątkową cechą tego budynku. Efekt finalny robił ogromne wrażenie.

Kurtyny świetlne

Kurtyny świetlne to jedne z tych dekoracji, które tworzą niezwykły klimat i zostają w pamięci na długo. Jest to niezwykle prosta forma i to właśnie w jej prostocie tkwi piękno. Podczas realizacji projektu dla hotelu Bukovina zdecydowaliśmy się na podkreślenie nowoczesnego designu budynku właśnie przy użyciu kurtyn. Dzięki temu piękne ciepłe światło cieszyło oczy hotelowych gości nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku.

Ozdoby na latarnie

Przy wielu budynkach miejskich oraz w przestrzeni handlowej można zauważyć latarnie. Są one nieodłącznym elementem ulicznej architektury, jednak warto je uwzględnić tworząc projekt dekoracji bożonarodzeniowych budynku. Delikatne oświetlenie lub subtelna girlanda na latarniach miejskich pomoże dopełnić całość i uzyskać przepiękny efekt wizualny.

Rzutnik

Rzutnik to nowoczesna metoda oświetlenia budynku, której używa się w połączeniu z innymi elementami świetlnymi. Dopełnia on projekt i pięknie podkreśla charakter miejsca. Przygotowując dekoracje dla Pałacu Belwederskiego w Warszawie zdecydowaliśmy się na użycie rzutnika, który oświetlał budynek na biało – czerwono tworząc flagę Polski.

Bardzo często dekoracje są doceniane nie tylko przez mieszkańców, ale przede wszystkim przez turystów, którzy są zachwyceni oryginalnymi iluminacjami świetlnymi. Wyświetlona flaga Polski wyjątkowo podkreślała pochodzenie tego budynku.

Zewnętrzne oświetlenie świąteczne budynku

Oświetlenie świąteczne budynku to ozdoba, która zwraca uwagę każdego przechodnia. Z biegiem lat stało się ono nieodłącznym elementem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w każdym mieście.

Takie zewnętrzne oświetlenie musi jednak spełniać kilka warunków, aby było w pełni funkcjonalne. Dekoracja przede wszystkim nie może mieć zbyt jasnego światła, które mogłoby przeszkadzać osobom przebywającym wewnątrz budynku. Nasza firma miała okazję przygotowywać dekoracje dla hoteli, w tym dla hotelu Bukovina i innych budynków miejskich oraz witryn sklepowych. We wszystkich tych miejscach codziennie przebywają ludzie, o czy należy pamiętać przy planowaniu iluminacji świetlnych.

Oprócz tego staramy się doradzić naszym klientom i pomóc im w wyborze idealnej ozdoby, która charakterem będzie prasowała do elewacji budynku, na którym ma być zamontowana. Dbamy również o to, aby dekoracje zewnętrzne współgrały z tymi znajdującymi się wewnątrz. Przykładem jest projekt realizowany w 2016 roku dla hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, kiedy w ramach jednego zamówienia przygotowywaliśmy zewnętrzną iluminację montowaną na przeszklonej części budynku, a także piękne ozdoby, w tym ogromny żyrandol wewnątrz hotelu. Wykorzystaliśmy proste i eleganckie rozwiązania, które zdobyły wielkie uznanie gości odwiedzających to miejsce w sezonie świątecznym.

Warto również pamiętać, że okres zimy to nie tylko święta, ale i krótkie dni oraz bardzo mało światła. Nasze dekoracje oprócz efektu wizualnego, oświetlają szare ulice i dodają blasku miastom w tych zimowych miesiącach.

Nasza oferta

Oświetlenia świąteczne budynków oferowane przez naszą firmą to przede wszystkim gwarancja produktów wysokiej jakości. Do naszych instalacji świetlnych używamy elementów najlepszej klasy, które będą trwałe, ekonomiczne i zapewnią nienaganny wygląd dekoracji.

Nasza firma od dawna specjalizuje się w tworzeniu świątecznych oświetleń budynków dla miast w całej Polsce i w przeciągu ostatnich lat stała się wiodącym producentem tego typu dekoracji. Nie poprzestajemy jednak na zewnętrznych dekoracjach elewacji budynków. W naszej ofercie znajdą Państwo również oryginalne figury przestrzenne, choinki oraz wiele propozycji wewnętrznych dekoracji. Zajmujemy się także przystrojeniem niewielkich pomieszczeń biurowych i przestrzeni handlowych oraz dużych obiektów, takich jak sale bankietowe i hale sportowe.

Nie ograniczamy się do użycia jedynie węży LED, a oryginalne i wymagające projekty sprawiają nam ogromną satysfakcję. Lubimy łączyć tradycje z nowoczesnością, aby podkreślić walory estetyczne budynku i oddać charakter miejsca, tworząc przy tym niezwykłe świąteczne iluminacje świetlne na miarę XXI wieku.Zobacz także

Choinki LED-owe zewnętrzne

Choinki LED-owe zewnętrzne

Choinki LED-owe zewnętrzne są coraz chętniej wybierane pod kątem przestrzeni miejskich czy opraw przed renomowanymi punktami handlowymi. Jest to związane z ich efektownym charakterem oraz tym,...

Czytaj więcej
Sztuczna choinka stożkowa

Sztuczna choinka stożkowa firmy Adal

Sztuczna choinka stożkowa należy do najczęściej wybieranych dekoracji bożonarodzeniowych w przestrzeniach publicznych. Robiący wrażenie swoją wielkością stelaż ustawiany jest głównie w centrach miast, czy galeriach handlowych...

Czytaj więcej
Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne

Choinki ekologiczne to temat wywołujący wiele dyskusji. Wybrać te naturalne, a może sztuczne? Pozornie może się wydawać, że te pierwsze, ale przyglądając się argumentom przemawiającym za...

Czytaj więcej
Choinki sztuczne ubrane

Choinki sztuczne ubrane

Choinki sztuczne ubrane mogą stanowić doskonałą dekorację w okresie bożonarodzeniowym. Wykorzystuje się je w warunkach domowych, ale i biurach, sklepach czy innych przestrzeniach publicznych. Takie drzewka...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe

Dekoracje latarniowe stanowią charakterystyczny element miejskiego krajobrazu, gdy rozpoczyna się grudzień i wielkimi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia. Są to jedne z najbardziej wyróżniających się...

Czytaj więcej
Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne

Choinki zewnętrzne stanowią ważny element w okresie świątecznym, ale i ogólnie zimowym. Dotyczy to szczególnie przestrzeni publicznych i sprzedażowych, w których takie dekoracje są wyjątkowo cenne...

Czytaj więcej
Stylowe choinki

Stylowe choinki

Stylowe choinki pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Zależnie od wizji czy charakteru danego obszaru można je udekorować bardziej tradycyjnie lub nowocześnie. Podstawą jest jednak...

Czytaj więcej