+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe to nie tylko światełka, które umieszcza się zawsze na choinkach. Obecnie ciekawe pomysły na dekoracje pojawiają się nawet w ogrodach prywatnych domów. Szczególne pole do popisu dotyczy jednak galerii handlowych czy przestrzeni miejskich. Wysokiej jakości asortyment tego typu może wtedy zdobić otwarte przestrzenie, ale również wnętrza wybranych budynków. W poszukiwaniu sprawdzonej oferty sprawdź katalogi Adal, gdzie znajdziesz dużo zachwycających iluminacji.

Spis treści:
Przegląd oferty
Do przestrzeni publicznych
Dekoracje stojące
Elementy podwieszone
Przykłady opraw
Dlaczego zyskują na popularności w obszarach publicznych?
Wartość wizerunkowa
Podejście do opraw
Wykorzystywane także w centrach handlowych

Co mamy do zaoferowania w ramach świetlnych ozdób bożonarodzeniowych?

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe to asortyment wymagający szczególnej uwagi w kontekście jakości.  Jest to związane z kwestiami estetycznymi, ponieważ tylko te dobrze wykonane dekoracje będą rzeczywiście zachwycać wyglądem. Takie produkty najwyższej klasy znajdziesz w naszej ofercie. Niedbale zrobione odpowiedniki mogą z kolei wywoływać całkowicie odwrotny efekt. Przy tym wszystkim równie ważny jest jednak aspekt bezpieczeństwa. Elementy oświetleniowe muszą być wysokiej klasy, jeżeli chcesz mieć pewność, iż można je spokojnie wykorzystywać w warunkach prywatnych i publicznych. Będzie to jeszcze bardziej istotne w kontekście tych wykorzystywanych na zewnątrz, ponieważ dekoracje muszą być wtedy zabezpieczone na wilgoć, wynikającą z niskich temperatur i opadów śniegu oraz deszczu. Zachęcamy do skorzystania z produktów naszej marki Adal, zarówno w kontekście oferty parków tematycznych, dekoracji przestrzeni miejskiej, jak i choinek sztucznych. Jesteśmy otwarci na współpracę.

Do przestrzeni publicznych

Nasza oferta to m.in. dekoracje do przestrzeni publicznych, takie jak gwiazdy świąteczne czy śnieżyny. Proponujemy ciekawe ozdoby latarni, które mogą mieć formę dwu- lub trójwymiarową i pozwolą uzyskać fantastyczny efekt na najbardziej ruchliwych ulicach i deptakach. W tym zakresie oferujemy poza tym przewieszki, czyli elementy świetlne montowane na odpowiedniej wysokości nad ulicami. W naszych katalogach znajdziesz również rozświetlone świąteczne napisy i dekoracje elewacji.

Dekoracje stojące

Wspomniane wcześniej dekoracje wykorzystuje się w zestawieniu z elementami miejskiej infrastruktury, natomiast innym rodzajem asortymentu będą ozdoby stojące. Te można już ustawić niemalże w dowolnych obszarach, na placach, przed budynkami czy nawet w środku. Na bazie specjalnych stelaży przygotowujemy figury 2D i 3D, które mogą przedstawiać różne motywy i postaci powiązane z Bożym Narodzeniem. W ofercie mamy jednak także zachwycające fontanny, karuzele, bramy czy tunele, które mogą zrobić duże wrażenie na oglądających i będą dekoracjami, przy których każdy będzie chciał sobie zrobić zdjęcie.

Elementy podwieszone

Dekoracje podwieszone są ciekawym wyborem szczególnie do zamkniętych przestrzeni, gdzie mogą się pojawiać na korytarzach czy w większych halach, podwieszone pod sufitem lub innymi elementami konstrukcyjnymi. W tym zakresie proponujemy szeroki wybór różnych wzorów, w tym nawiązujących choćby do gwiazd lub symboliki płatków śniegu. W wybranych dekoracjach tego typu mogą się pojawiać gałązki czy nawet małe choinki sztuczne.

Ozdoby świąteczne w galerii handlowej

Przykłady opraw

Nasze produkty często pojawiały się już w pięknych realizacjach. Zwykle dekoracjom świetlnym towarzyszą dostępne u nas girlandy, wianki czy oczywiście choinki sztuczne, w tym spektakularne modele choinek gigant o ogromnych rozmiarach. Przykładem takiej kombinacji może być galeria Wroclavia, gdzie we wnętrzu pojawiło się sporo świetlnych ozdób podwieszonych oraz figury żołędzi i wiewiórki. Przed wejściem efektowne światełka pokryły elewację, a przed jednym z wejść stanęła kolosalna choinka gigant na pniu. Z kolei w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu wewnątrz pojawiła się duża choinka pokryta oświetleniem, a towarzyszyła jej figura świetlna renifera z saniami. Całość wnętrza wzbogacały mniejsze dekoracje, w tym liczne podwieszone elementy oświetleniowe, często w towarzystwie choinek lub samych gałązek ze sztucznego igliwia.

Dlaczego świetlne ozdoby bożonarodzeniowe zyskują na znaczeniu w obszarach miejskich?

Świetlne ozdoby bożonarodzeniowe były swego czasu pewną nowością, jeżeli chodzi o duże, polskie miasta. Z roku na rok oprawy nabierają jednak coraz ciekawszych kształtów, a co ważne – rozprzestrzeniają się na kolejne miejscowości. Obecnie można się spotkać z ciekawymi obrazkami tego typu nie tylko w Warszawie czy innych największych lokalizacjach, ponieważ o udekorowanie pomniejszych punktów zaczynają dbać choćby gminy. Iluminacje z okazji świąt stały się również domeną centrów sprzedażowych.

Aspekt promocyjny

Można się przyzwyczajać do tego, że w grudniu krajobraz dużych miast i mniejszych miejscowości zmienia się nie do poznania za sprawą pojawiających się tam iluminacji z okazji Bożego Narodzenia. Samorządy dbają o takie elementy, ponieważ wbrew pozorom mają one naprawdę duże znaczenie. Z perspektywy miast i miejscowości chodzi nie tylko o zadowolenie lokalnej społeczności, ale zainteresowanie regionem innych. W erze mediów społecznościowych i licznych publikacji internetowych wieści o wspaniałych ozdobach świetlnych szybko się rozchodzą. Jest to dobra okazja do tego, żeby zachęcić osoby z dalszej i bliższej okolicy do wybrania się w takie miejsca. Co więcej, coraz częściej można się spotkać ze zjawiskiem jednodniowych wycieczek turystycznych, które służą m.in. oglądaniu dekoracji świątecznych w danych lokalizacjach. Ma to duże znaczenie, bo odwiedzający mogą się zachwycić danym miejscem i powracać do niego w przyszłości czy polecać je znajomym.

Zmiany w podejściu

Przed laty efektowne oprawy mogły się kojarzyć raczej z obrazkami filmowymi lub ewentualnie wyjazdami do dużych zachodnich miast w okolicach świąt. W Polsce od lat nie mamy się jednak czego wstydzić, a wręcz przeciwnie – z roku na rok jest coraz lepiej. Wynika to z pewnej świadomości, ale i rozwoju technologii. Wystarczy wspomnieć, że obecnie do takich dekoracji wykorzystuje się oświetlenie LED, które jest o wiele bardziej oszczędne od dawnych światełek. Dzięki temu może dłużej działać, a wykorzystuje przy tym mniej energii, co jest ważne z perspektywy choćby samorządów, które muszą dbać o kwestie ekologiczne. Postęp w sferze iluminacji świątecznych w obszarach publicznych wynika też zatem w dużej mierze z kwestii czysto technicznych.

Cenny dodatek do galerii handlowych

Piękne ozdoby świetlne są oczywiście udziałem nie tylko przestrzeni typowo miejskich, ale i galerii handlowych. Te wykorzystują je zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków. W tym przypadku jest to bardzo cenne, ponieważ efektowne oprawy budują renomę konkretnych punktów i przyciągają kolejnych klientów.

Ozdoby świąteczne stanowią nowoczesną formę dekoracji, do której przekonują się coraz bardziej samorządy czy operatorzy galerii handlowych. Z każdym kolejnym rokiem można zaobserwować coraz ciekawsze oprawy, które stanowią element promocji danych punktów i regionów. Jeżeli planujesz wykorzystanie takich produktów, sięgnij po sprawdzony asortyment Adal.Zobacz także

Choinki miejskie

Choinki miejskie

Choinki miejskie są ważnym elementem budowania świątecznej atmosfery w miastach, gdy zbliża się okres Bożego Narodzenia. To istotne dla samych mieszkańców, ale i osób przyjezdnych. Takie...

Czytaj więcej
Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D

Dekoracje latarniowe 3D to bardzo nowoczesna forma przystrojenia przestrzeni miejskich. Mogą być one przygotowane w okresie Bożego Narodzenia, ale nie tylko, gdyż mogą posłużyć również do...

Czytaj więcej
Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu

Nowoczesne choinki na pniu są bardzo chętnie wybieranymi modelami, zwłaszcza w największych wariantach, przeznaczonych głównie do dekoracji przestrzeni publicznych w okresie świątecznym. Są one cenione za...

Czytaj więcej
Choinki sztuczne zewnętrzne

Choinki sztuczne zewnętrzne

Choinki sztuczne zewnętrzne będą świetnym wyborem dla osób, które chcą umieścić taką dekorację na świeżym powietrzu w przestrzeniach prywatnych, ale też publicznych. Musi być ona odpowiednio...

Czytaj więcej
Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne powinny się odznaczać najwyższą jakością, która znajdzie odzwierciedlenie w spektakularnym wyglądzie. Ważne jest też rzecz jasna, żeby spełniały normy ekologiczne oraz oczywiście bezpieczeństwa....

Czytaj więcej