+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona

Sztuczna choinka ośnieżona sprawdzi się w różnych przestrzeniach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Może ona stanowić odważną alternatywę dla klasycznego drzewka bożonarodzeniowego lub być po prostu wyjątkową ozdobą. Z powodzeniem można ją zatem wstawić do domu czy mieszkania, ale będzie i doskonałym pomysłem w kontekście przystrojenia sklepu lub biura. Towarzysząc większym wariantom tradycyjnym, mniejsze choinki z dodatkiem białego puchu, mogą stworzyć wspaniałą oprawę świąteczną.

Spis treści
Nasze propozycje
Dodatek czy główna ozdoba?
Gdzie wykorzystać taki model?
Dom lub mieszkanie
Sklepy i punkty usługowe
Inne obszary pracy
Dodatek do większej oprawy

Zdecyduj się na sztuczną choinkę ośnieżoną od Adal

Jeżeli poszukujesz sztucznej choinki ośnieżonej, to zachęcamy do zapoznania się z propozycjami od firmy Adal. W katalogach na naszej stronie odnajdziesz kilka tego typu modeli. Niektóre mają typowo ozdobny charakter, ale znajdą się i takie dość klasyczne, lecz rzecz jasna w białej wersji. Oczywiście to tylko część naszej oferty, w której znajdziesz również wiele zielonych choinek, w różnym stylu czy rozmiarze. Są to między innymi warianty Gigant, wykorzystywane często przy realizacjach opraw świątecznych w przestrzeniach publicznych.

Nasze modele tego typu

Dość bazowym wyborem w kontekście takich choinek będzie model Mini Flocked, a zatem proste, niewielkie drzewko z efektem przyprószenia śniegiem. Są one dostępne w trzech rozmiarach: 40, 60 lub 80 cm. W kontekście dekoracji o większych wymiarach, polecamy wariant Olivia, który sięga już od 1,2 do nawet 2,4 metra. Z myślą o czymś jeszcze mniej typowym, mamy do dyspozycji ozdobne ośnieżone Drzewka Alpejskie w jucie (Flocked Alpine Trees in jute) oraz znajdujący się na drewnianym stojaku ośnieżony Świerk Alpejski (Flocked Alpine Spruce). Ten ostatni oferujemy w kilku opcjach rozmiarowych, od zaledwie 60 do nawet 210 cm.

Jakie inne drzewka mamy w ofercie?

Oczywiście dysponujemy szeroką gamą tradycyjnych, zielonych choinek. Występuje one w wielu wariantach stylistycznych i wymiarach, od kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów. Polecamy choćby wersje Exclusive, posiadające większą ilość gałęzi, co sprawia, iż prezentują się szczególnie efektownie. Ważną częścią naszej oferty są choinki Gigant, a zatem takie dedykowane raczej przestrzeniom publicznym, gdyż sięgają one od kilku do kilkunastu metrów, czy w przypadku największych modeli Giant Standard, nawet ponad dwudziestu metrów. Te wyroby Adal są często elementem realizacji świątecznych w obszarach publicznych, najczęściej w towarzystwie mniejszych choinek z naszej oferty oraz barwnych iluminacji.

Przykładem może być Gemini Park w Bielsku-Białej, gdzie duży model naszego drzewa umieszczony był przed wejściem, a w środku znalazło się więcej mniejszych choinek, wraz z girlandami i innymi ozdobami. Nasze choinki w różnych rozmiarach były także częścią efektownego wystroju świątecznego galerii handlowej Poznań City Center. Pięknie przystrojone drzewka zachwycały tam klientów, w dodatkowej oprawie ze świątecznej iluminacji.

Sztuczna choinka ze śniegiem

Choinka sztuczna w formie ośnieżonej sosny jako dodatkowa ozdoba, a może główna dekoracja?

Wiele osób zastanawia się czy choinka sztuczna w formie ośnieżonej sosny może zastąpić tradycyjne drzewko na Boże Narodzenie, czy należy traktować ją tylko jako dodatek. W praktyce wszystko zależy od Twoich intencji. Oczywiście są to nietypowe dekoracje, które dodają każdej przestrzeni wyjątkowego klimatu. Mogą być one zatem świetnym elementem uzupełniającym, gdy umieści się je gdzieś z boku pomieszczenia, lecz przy odważniejszych aranżacjach, z powodzeniem można je potraktować jako centralnie ustawione i główne drzewko na okres świąteczny.

Klimatyczny dodatek

Tego typu modele bez wątpienia wprowadzają do wnętrz wyjątkowy klimat. Rzecz jasna takiego efektu nie uzyska się przy naturalnych drzewkach, które mogą zachwycać zielenią, ale biały puch mogą mieć na sobie tylko przed ścięciem i to pod warunkiem, że przytrafi się odpowiednia pogoda. Sięgając po taki wariant możesz zatem cieszyć się zimą także w pomieszczeniach, co przy okazji będzie stanowiło spore zaskoczenie dla wszystkich odwiedzających. Mniejsze, kilkudziesięciocentymetrowe dekoracje tego typu, z powodzeniem można umieścić na meblach, żeby były widoczne i podkreślały świąteczny nastrój we wnętrzu – dobierając do tego trochę innych ozdób, można uzyskać naprawdę spektakularny efekt.

Czy taki wybór jest dobry jako alternatywa dla klasycznej choinki?

Większość osób traktuje takie wersje mimo wszystko raczej w formie dodatkowej i zaskakującej dekoracji. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak wcale, że nie można rozpatrywać tego wariantu w kategorii głównego drzewka świątecznego do domu czy mieszkania. Będzie to ciekawa i oryginalna alternatywa względem tradycyjnej choinki. Może to być tym bardziej wskazane, gdy mowa o kameralnym lokum, w którym i tak nie dałoby się zmieścić jakiegoś bardzo dużego drzewka. W takiej sytuacji model ośnieżony sprawi, iż dekoracja i tak będzie zachwycać oraz wyróżniać się we wnętrzu.

Gdzie sprawdzi się ośnieżona choinka sztuczna?

Choinka sztuczna ośnieżona może być wykorzystana w naprawdę różnych okolicznościach. Zdecydowanie sprawdzi się w roli ozdoby do obszaru mieszkalnego, w którym chcesz zadbać o piękny wystrój i nadanie wnętrzu świątecznej atmosfery. Z podobnym zamysłem można je wykorzystać chociażby w sklepach i punktach usługowych, gdzie będą zachwycać klientów. O takich modelach warto pomyśleć także w kontekście innych miejsc pracy, w tym w szczególności zakładów czy biur. Może to być też część większej oprawy świątecznej, które wykonuje się zwykle w przestrzeniach miejskich i centrach handlowych.

Przestrzeń mieszkalna

W niemal wszystkich polskich domach i mieszkaniach, w okresie świątecznym pojawiają się tematyczne ozdoby, a już na pewno choinka. Wersja ośnieżona może w oryginalny sposób zastąpić tradycyjną choinkę lub można ją potraktować jako dalszą część dekoracji. Doskonale sprawdzą się niewielkie modele, które można ustawić na stoliku w przedpokoju, na stole kuchennym czy komodzie w salonie. Z pewnością jest tu wiele możliwości.

Sklepy i punkty usługowe

Tego typu wersje na pewno będą rewelacyjnym pomysłem w kontekście ozdoby eskpozycji czy nawet lady w sklepie lub punkcie usługowym. W ten sposób można wprowadzić w ten rejon trochę świątecznego klimatu, który spodoba się nabywcom. Umieszczenie takiego drzewka w pobliżu witryny, może też pomóc w przyciągnięciu uwagi przechodniów, którzy mogą się przekonać do tego, żeby zajrzeć do takiego punktu.

Inne miejsca pracy

Zwyczaj przystrajania wnętrz widoczny jest też w biurach czy zakładach pracy. Z myślą o tym, żeby nie zajmować jednak zbyt dużo miejsca, często stawia się tam na raczej kompaktowe choinki. Wersje ośnieżone występują w takich właśnie wymiarach i będą się prezentowały bardzo oryginalnie. Można je umieścić na meblach, ale nie tylko – warianty około dwóch metrów wysokości, doskonale sprawdzą się ustawione na podłodze czy niskich podstawkach. Takie choinki świetnie będą zatem pasowały zarówno do recepcji, holu, ale i samych pokojów biurowych.

Jako element większej oprawy

O takich choinkach z pewnością warto również pomyśleć w kontekście większych opraw, przygotowywanych zwykle w przestrzeniach publicznych. Widać to szczególnie po galeriach handlowych, ale nie tylko. Znaczna część większych obiektów jest w okresie zimowym przystrajana i choć podstawą takich realizacji są zwykle większe modele, to te mniejsze bardzo często stanowią ich jakże cenne uzupełnienie. Opcje ośnieżone mogą się doskonale sprawdzić w takich koncepcjach, więc warto je rozważyć.

W kontekście choinek sztucznych istnieje duża dowolność względem ich projektowania. Jednym z wariantów są modele ośnieżone, które zyskały duże grono zwolenników. Mogą one posłużyć jako zastępstwo dla klasycznego drzewka lub w formie dodatkowej ozdoby. Z tego względu znajdują one zastosowanie zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i miejscach pracy czy obszarach sprzedażowych. Osoby zainteresowane takimi modelami choinek, zachęcamy do wybrania tych z oferty Adal!Zobacz także

Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz może stanowić element wyjątkowej dekoracji świątecznej w przestrzeni miejskiej czy przed galerią handlową. Musi być ona przy tym odpowiedniej jakości. Wtedy nie...

Czytaj więcej
Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED

Choinka z oświetleniem LED to nowocześnie wyglądająca dekoracja świąteczna. Modele sztuczne przystrojone w ten sposób będą się prezentować doskonale, a ustawione na zewnątrz będą widoczne z...

Czytaj więcej
Choinka stożkowa LED

Choinka stożkowa LED

Choinka stożkowa LED to dość klasyczny, ale zawsze sprawdzony wybór, jeżeli chodzi o przestrzenie publiczne. Takie modele bardzo często zdobią rynki największych miast, zachwycając mieszkańców oraz...

Czytaj więcej
Producent choinek PE

Producent choinek PE

Producent choinek PE proponuje wyroby bardzo wysokiej jakości, które pod względem wizualnym dorównują swoim naturalnym odpowiednikom. Takie drzewka przedstawiają o wiele większą wartość niż produkty z...

Czytaj więcej