+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Sztuczna choinka stożkowa

Sztuczna choinka stożkowa firmy Adal

Sztuczna choinka stożkowa należy do najczęściej wybieranych dekoracji bożonarodzeniowych w przestrzeniach publicznych. Robiący wrażenie swoją wielkością stelaż ustawiany jest głównie w centrach miast, czy galeriach handlowych wprowadzając atmosferę świąteczną. Zanim jednak choinka trafi w ręce zamawiających ją osób trzeba dokładnie zaplanować jej wygląd, dekoracje i przechowywanie. Zobacz, jakie rozwiązania proponuje Adal – producent sztucznych drzewek z ponad dwudziestoletnim stażem.

Spis treści
Gigantyczne drzewka Adal
Jak przechowywać?
Dekoracja dopasowana do otoczenia

Sztuczne choinki stożkowe powstające w Adal

Sztuczna choinka stożkowa może przybierać naprawdę różnorodne formy i zależy to nie tylko od zdobiących ją dekoracji. W Adal tworzymy kilka modeli drzewek bożonarodzeniowych w kształcie stożka. Pierwszy z nich to Gigant Standard, czyli choinka o gładkiej powierzchni, której wysokość sięga nawet kilkudziesięciu metrów. Stalowy stelaż składa się z kilku osobnych elementów wymagających montażu, a całość pokryta jest sztucznym igliwiem imitującym naturalne drzewka leśne. Alternatywą dla Gigant Standard jest stożkowa konstrukcja o nazwie Gigant Exclusive. Podstawową cechą tego modelu jest gęste pokrycie sztucznym igliwiem, odstającym od głównej płaszczyzny choinki. Gigant Exclusive ma maksymalnie przypominać naturalny świerk, przez co cieszy się sporą popularnością. W sprzedaży znajduje się również drzewko Gigant Exclusive Slim Version – polecane jest zwłaszcza tym, którzy szukają choinki o pokaźnych rozmiarach, lecz zajmującej mniej powierzchni niż Gigant Exclusive. Jest to możliwe dzięki mniejszej średnicy koła, stanowiącej podstawę stelażu.

Rozwiązanie dla miast, ale nie tylko

Nie istnieje jedno standardowe miejsce, w którym zobaczyć można sztuczne drzewka bożonarodzeniowe. W ciągu ponad dwudziestu lat naszej pracy gigantyczne choinki stożkowe od Adal zdobiły historyczne place miast, centra handlowe, wnętrza instytucji publicznych czy okolice nowoczesnych budynków. Współpraca z różnymi grupami klientów to wyzwanie, któremu od lat stawiamy czoła. Nasze drzewka tworzymy w zróżnicowanych rozmiarach – najwyższe drzewko bożonarodzeniowe, jakie skonstruowaliśmy, mierzyło ponad 20 metrów. Zależy nam, aby dekoracje były w pełni bezpieczne dla oglądających, dlatego każdy z elementów je tworzących jest stabilnie przymocowany do stelażu. Ten zaś jest wyważony i zamontowany tak, by znosić wystawienie na intensywne podmuchy wiatru, opady czy inne warunki atmosferyczne. Jesteśmy spokojni o tworzone przez nas konstrukcje, które wprowadzają świąteczny klimat w miastach, ośrodkach handlowych i nie tylko.

Ośnieżona choinka

Jak przechowywać sztuczną choinkę stożkową?

Sztuczna choinka stożkowa mierzyć może nawet ponad 20 metrów. Tak niestandardowa konstrukcja może się wydawać kłopotliwa nie tylko podczas montażu, lecz także pod względem przechowywania. Pomieszczenie służące do magazynowania elementów stelażu musi być przede wszystkim duże i dostosowane do zabezpieczenia delikatnych części bożonarodzeniowego drzewka. To składa się bowiem z wielu elementów, takich jak ozdobne bombki, iluminacje świetlne czy demontowane części stalowego stelażu pokrytego igliwiem. Ważne, by zadbać o odpowiednią ochronę choinki przed wilgocią, która może negatywnie wpłynąć na wygląd drzewka i działanie jego iluminacji. Sztuczna choinka wraz z jej ozdobami powinna być przechowywana w suchym miejscu z troski o zachowanie sprawności działania przewodów elektrycznych czy pierwotnych właściwości stalowego stelażu. Również transport dekoracji wymaga właściwego przygotowania z uwagi na delikatność poszczególnych jej części. Klient zamawiający sztuczną choinkę stożkową w Adal nie pozostaje jednak sam i może liczyć na wsparcie profesjonalnej ekipy przeprowadzającej transport, montaż, a w szczególnych przypadkach również magazynowanie bożonarodzeniowej dekoracji.

Bożonarodzeniową konstrukcję możesz kupić lub wynająć

Istnieją dwa sposoby współpracy z firmą Adal. Pierwszy z nich to zakup sztucznej choinki, która zdobić będzie wybrany przez zleceniodawcę teren. Wówczas w skład usługi wchodzi kompleksowe zaprojektowanie stożka według wybranych wytycznych, a także przygotowanie jego pokrycia i dekoracji zgodnie z estetyką otoczenia. Drzewko transportowane jest następnie w miejsce wskazane przez zleceniodawcę, a profesjonalna ekipa zajmuje się montażem poszczególnych części konstrukcji. Nasz zespół dba przede wszystkim o bezpieczne ustawienie gigantycznej dekoracji, a także podłączenie jej do źródła prądu. Po okresie świątecznym zleceniodawca może liczyć również na profesjonalny demontaż choinki. Istnieje jednak alternatywa dla kupienia drzewka na własność. Oferujemy bowiem także wynajem kilkudziesięciometrowych choinek. Wówczas poza wspomnianymi wcześniej elementami usługi firma zajmuje się także magazynowaniem dekoracji w specjalnie przystosowanych do tego celu magazynach.

Dekoracja sztucznej choinki stożkowej a otoczenie

Sztuczna choinka stożkowa może być jedyną dekoracją znajdującą się w danej lokalizacji, jednak może być również częścią starannie zaprojektowanego otoczenia. W Adal specjalizujemy się bowiem nie tylko w przygotowywaniu gigantycznych drzewek, lecz tworzymy także miłe dla oczu iluminacje świąteczne. W 2019 roku mieliśmy przyjemność zaprojektować między innymi światełka dekorujące ulice Bielska- Białej, czyli miasta rodzinnego słynnych Bolka, Lolka i Reksia. Przygotowane iluminacje zostały bardzo ciepło przyjęte przez mieszkańców miasta oraz przyjezdnych. Staramy się, aby zarówno gigantyczne choinki, jak i iluminacje świąteczne stanowiły elementarną część swojego otoczenia, dlatego zawsze bierzemy pod uwagę jego charakter. Historyczne place miast wymagają bowiem przygotowania innej oprawy bożonarodzeniowej niż nowoczesne wnętrza ośrodków handlowych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego do naszych realizacji podchodzimy indywidualnie.

Drzewka bożonarodzeniowe o niestandardowych rozmiarach robią duże wrażenie na oglądających. Ich stworzenie wymaga jednak specjalistycznej wiedzy, dzięki której udaje się połączyć walory estetyczne konstrukcji z jej bezpiecznym montażem. Wybór stelażu, jego dekoracji, a wreszcie sposobu transportu i przechowywania to dla zamawiającego bardzo ważne kwestie. W Adal staramy się maksymalnie ułatwiać Wam planowanie dekoracji świątecznych w przestrzeniach publicznych. Na naszej stronie obejrzeć można część naszych realizacji, w tym także drzewek o budowie stożkowej.Zobacz także

Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy są bardzo intrygującym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają pięknie ozdobić elementy, które zwykle nie zachwycają swoim wyglądem. Przystrojone w ten sposób będą się tymczasem...

Czytaj więcej
Choinki sztuczne ozdobione

Choinki sztuczne ozdobione

Choinki sztuczne ozdobione mają ogromną wartość dekoracyjną. W niczym nie odbiegają od swoich naturalnych odpowiedników, a wręcz przeciwnie, gdyż charakteryzują się do tego regularnymi gałązkami, którym...

Czytaj więcej
Ośnieżone choinki

Ośnieżone choinki

Ośnieżone choinki to wyjątkowe dekoracje, które zachwycą wszystkich w okresie Bożego Narodzenia. Takie modele można potraktować nawet jako alternatywę dla klasycznego drzewka świątecznego, sięgając po nie...

Czytaj więcej