+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Sztuczna choinka przed Galerią Krakowską

Sztuczne choinki – co warto o nich wiedzieć?

Sztuczne choinki z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nadal jednak wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w prawdziwe, żywe drzewko. Zarówno argumenty za, jak i przeciw temu rozwiązaniu są dość mocne. Z jednej strony naturalny zapach świerku czy sosny przywodzi na myśl zbliżające się święta i wnosi do domu lub biura prawdziwie świąteczny nastrój. Z drugiej strony jednak wybór ten nie idzie w parze z ekologią i ekonomią. Na co się zatem zdecydować? Odpowiedź można znaleźć w ofercie producenta Adal, który oferuje zarówno drzewka typu gigant – przeznaczone głównie dla przestrzeni miejskiej, jak i wysokiej jakości modele dedykowane do użytku w domu lub biurze.

Spis treści
Ozdoba przestrzeni miejskiej, biura i domu
Estetyka i ekologia
Względy praktyczne
Bezpieczeństwo i jakość
Jak prawdziwa!
Oferta i realizacje
Zalety rozwiązań modułowych
Dekoracje w przestrzeni publicznej

Choinki sztuczne do ozdoby przestrzeni miejskich, do biura i do domu

Decydując się na sztuczną choinkę przeznaczoną do biura lub domu, w ofercie firmy Adal można dokonać wyboru między choinkami w wersji mini, ale również tych wysokich, majestatycznych, które z pewnością zrobią duże wrażenie. Małe drzewka są estetycznym i nienachalnym symbolem świąt. Niewielka choinka Lena o wysokości 40 cm nadaje się na sklepową ladę czy biurową recepcję, ale sprawdzi się również w domu, w którym po prostu nie ma miejsca na większe drzewko. W dużych i wysokich pomieszczeniach dobre wrażenie zrobią natomiast gigantyczne drzewka typu maxi. Choinka Rocky mix PE może osiągnąć wysokość nawet 5 metrów! Odpowiednio ubrana stanie się świąteczną ozdobą galerii handlowych, lobby hotelowych i innych dużych przestrzeni. W ofercie producenta Adal można znaleźć wiecznie żywe drzewka w każdym rozmiarze – od tych kilkudziesięciocentymetrowych do kilkumetrowych. Każdy ich rodzaj dostępny jest w kilku wielkościach. Do wybranego drzewka można dobrać pasujące girlandy z imitacji igliwia, które pięknie podkreślą poręcze schodów, lady, bary i ściany.

Dwa razy „E” – estetyka i ekologia

Adal to firma oferująca idealne rozwiązanie dla osób ceniących ekologiczne produkty. Wybierając z oferty drzewka z oznaczeniem „PE”, stawiasz na modele, które bez przeszkód mogą zostać poddane recyklingowi. Drzewko takie nie dość, że samo w sobie jest długowieczne i może służyć nawet przez kilka lub kilkanaście lat, dzięki recyklingowi ma również szansę otrzymać drugie życie. Ekologiczne podejście do różnego rodzaju ozdób i instalacji świątecznych jest szczególnie ważne w wykorzystaniu ich w przestrzeni publicznej. Przykładową, robiącą niesamowite wrażenie świąteczną realizacją producenta Adal było gigantyczne drzewko, które umieszczono przed Urzędem Miejskim w Gliwicach. Dzięki niemu miejsce to stało się jednym z najchętniej odwiedzanych w okresie świątecznym. Mieszkańcy chętnie wykonywali pamiątkowe zdjęcia przed wyjątkowo oświetloną dekoracją. Stabilna instalacja, elastyczne gałęzie i niebanalny projekt spotkał się z dużym uznaniem mieszkańców Gliwic.

Względy praktyczne

Coraz popularniejszym sposobem na ozdobienie biura, galerii handlowej czy też własnego domu, zalecanym przez osoby, które kierują się aspektami ekologicznymi, jest zainwestowanie w wysokiej jakości wiecznie żywe drzewko bożonarodzeniowe. Jest to rozwiązanie w dłuższej perspektywie ekonomiczne, ekologiczne i niezwykle wygodne. Przy drzewach do złudzenia przypominających prawdziwe mamy pewność, że ozdobą każdych świąt będzie taka sama, przepiękna i gęsta choinka. Nowoczesne modele nie tylko świetnie się prezentują, ale też są tak misternie zaprojektowane, że na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić je od prawdziwych, żywych świerków czy sosen. Warto podkreślić, że przyczyną krótkiej żywotności prawdziwych drzewek jest nierzadko ich nieprawidłowa pielęgnacja. Modele wykonane z tworzyw nadających się do recyklingu nie wymagają ani przechowywania w określonej temperaturze, ani podlewania. Dzięki temu są one cudownie łatwe w utrzymaniu i tak samo bezproblemowe, jeśli chodzi o przechowywanie i składanie. Zazwyczaj składają się z dwóch lub trzech odpowiednio oznaczonych części, dzięki czemu zarówno złożenie, jak i zdemontowanie świątecznej dekoracji jest niesłychanie proste.

Bombka świąteczna w której odbija się choinka
Sztuczna choinka na placu miejskim

Bezpieczeństwo i wysoka jakość

Wszystkie modele znajdujące się w ofercie Adal są zgodne z certyfikatami wydanymi przez laboratoria amerykańskie i europejskie. Drzewka charakteryzuje nie tylko wysoka jakość, ale też wyższe bezpieczeństwo. W odróżnieniu od drzewek naturalnych, modele wykonane z tworzyw nie stwarzają bowiem zagrożenia pożarowego. Należy pamiętać, że suche gałęzie żywego drzewka w połączeniu z lampkami, które podczas pracy wytwarzają duże ilości ciepła, mogą stanowić całkiem poważne ryzyko wystąpienia pożaru. Właśnie z tego względu producenci lampek bożonarodzeniowych przy każdej nieobecności w domu zalecają wyłączanie oświetlenia z zasilania. W przypadku drzewek sztucznych zagrożenie to zostaje niemal całkowicie wyeliminowane, a lampki mogą oświetlać nasze świąteczne dekoracje właściwie bez przerwy. Przykłady dotychczasowych realizacji firmy Adal dowodzą bezpieczeństwa produkowanych przez nas drzewek nawet w przypadku zastosowania sporej ilości oświetlenia. Przykładem może być realizacja projektu stworzonego dla Galerii Krakowskiej. Imponujących rozmiarów model Gigant Standard stanął tuż przed wejściem do galerii, nieopodal Dworca Głównego. Drzewko zostało oświetlone setkami metrów łańcuchów świetlnych. Cały projekt został skrupulatnie przemyślany – zarówno pod kątem bezpieczeństwa jak i wyjątkowej estetyki.

Jak prawdziwa!

Każdy z rozmiarów jest zaprojektowany niezwykle precyzyjnie. Drzewka mają naturalnie wyglądające pędy, które na dodatek można swobodnie regulować, aby uzyskać jeszcze bardziej realistyczny efekt. Pozwala to na niezliczony wybór opcji dekoracyjnych i projektowych. Niezależnie od tego, czy preferujesz bardzo gęste, rozgałęzione drzewka, czy styl minimalistyczny – z oferty Adal wybierzesz idealny model.

Oferta i realizacja projektu

Wszystkie bożonarodzeniowe ozdoby muszą być optymalnie rozmieszczone i zaprojektowane, aby osiągnąć wymarzony efekt. W przypadku żywych drzewek to niemożliwe – wiele z nich ma rzadkie wierzchołki z nieregularnymi przerwami w rozgałęzieniach nawet na całej długości pnia, co nie sprzyja estetyce. Bez względu na to, jak dobre są umiejętności dekorowania, jeśli fundament – czyli samo drzewko – nie będzie właściwy, nie pomogą nawet najlepsze ozdoby. Dla tych, którzy szukają doskonałości w świątecznych drzewkach, jedyną rozsądną opcją są ich sztuczne wersje, ponieważ każda gałąź może tu zostać idealnie ustawiona. Osoby, którym zależy na kompleksowej usłudze stworzenia świątecznej kompozycji – do biura, sklepu, galerii i domu, mogą skorzystać z oferty Adal. Kompleksowa obsługa polega na całościowej realizacji projektu. Zawiera ona:

 • Spotkanie z klientem i poznanie jego preferencji,
 • Wykonanie unikalnego, wyjątkowego projektu,
 • Sprzedaż lub wynajem drzewka, ozdób i innych produktów, które zostały ujęte w projekcie,
 • Produkcja i bezpieczny transport we wskazane miejsce,
 • Montaż i demontaż instalacji świątecznej,
 • Magazynowanie – na życzenie klienta,
 • W razie potrzeby – profesjonalna konserwacja i serwis.

 

Nowoczesne technologie – choinki ekologiczne

Sztuczne choinki Adal zostały wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii, które nadają drzewku styl i strukturę prawdziwych igieł. Realistyczna jakość i trwałość projektu to inwestycja, która będzie cieszyła oczy przez wiele lat. Osoby, którym bliskie są wszelkie aspekty ekologiczne, z pewnością docenią fakt, że firma Adal do produkcji wielu choinek wykorzystuje materiał z polietylenu, który z powodzeniem można poddać recyklingowi. Podsumowując – zakup sztucznego drzewka to podwójnie dobry, ekologiczny wybór. Oszczędza się wycinkę drzew i dzięki recyklingowi, chroni środowisko.

Zalety rozwiązań modułowych

Jedną z kluczowych zalet sztucznych choinek jest to, że pozwalają one na bycie nieco bardziej kreatywnym podczas ich dekorowania. Dotychczas modne proste imitacje zielonych sosen i świerków w ostatnich latach przeszły metamorfozę. Najnowsze wersje są dostępne nawet w wersji delikatnie lub całkowicie ośnieżonej – do złudzenia przypominające naturalne, leśne wersje swoich pierwowzorów. Istnieje również możliwość wyprodukowania drzewka w dowolnym kolorze, a także dobrania odpowiedniej wielkości modelu, który idealnie wpasuje się nawet w niewielką przestrzeń. Oprócz tego składanie i przechowywanie imitacji naturalnych drzewek jest wyjątkowo proste i higieniczne. Podczas rozbierania drzewka z ozdób oszczędza się sporego bałaganu wywołanego opadaniem igliwia. Usuwanie powbijanych w dywany, tapicerkę i wszystkie możliwe zakamarki igieł jest nie tylko uciążliwe, ale również bardzo czasochłonne. W przypadku imitacji naturalnych drzewek sam proces zdejmowania wszystkich lampek i ozdób jest schludny i szybki, a w niektórych przypadkach można nawet zostawić lampki na gałęziach i magazynować dekorację bez jej rozbierania. Samo drzewko można sprawnie rozłączyć i schować do niewielkiego pudełka, lub większego worka. Nawet największa i najbardziej majestatyczna świąteczna choinka, po rozłożeniu nie zajmuje dużo miejsca, więc jej przechowywanie nie powinno być problematyczne nawet na niewielkich przestrzeniach. Materiał, z którego jest wykonana umożliwia również szybkie czyszczenie z kurzu za pomocą wilgotnej szmatki. Warto jednak zadbać o całkowite wysuszenie drzewka przed spakowaniem go do schowka na kolejne kilka miesięcy.

Reksio - świąteczna figura 3D
Świąteczna Figura 3D przedstawiająca Reksia – realizacja z Bielska Białej

Sztuczne choinki i świąteczne dekoracje w przestrzeni publicznej

Sztuczne choinki są najczęściej wykorzystywane w miejscach publicznych – galeriach handlowych, eleganckich sklepach i restauracjach. Ozdobne drzewka w formie stożkowej instalacji można często dostrzec na rynkach, starówkach i w innych reprezentacyjnych miejscach. Taka konstrukcja ma od kilku do kilkunastu metrów wysokości. Musi być bezpieczna dla otoczenia i jednocześnie bardzo efektowna. Trudno sobie wyobrazić zachowanie naturalnego drzewka w trudnych warunkach atmosferycznych, a długa żywotność (najlepiej przez cały sezon świąteczny), ma w takim zastosowaniu kluczowe znaczenie. Wybór jednego z modeli dostępnych w katalogu Adal jest więc jednym z najlepszych rozwiązań do przestrzeni miejskiej. Marka Adal to jednak nie tylko drzewka, lecz również bogato zdobione dekoracje świetlne i barwne rzeźby 3D. Do najważniejszych z wykonanych przez firmę realizacji w ostatnich latach należą między innymi:

 • Figura świetlna Reksia – giganta, realizowana na zlecenie UM w Bielsko Białej,
 • Wyjątkowy, interaktywny, podświetlany fortepian, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w Sochaczewie,
 • Świetlny, oryginalny napis CZĘSTOCHOWA wykonany na zlecenie Urzędu Miejskiego ,
 • Bajeczne, dwa łabędzie na świetlnej tafli wody, zaprojektowane na życzenie Urzędu Miejskiego w Oławie,
 • I wiele innych, zapierających dech w piersiach realizacji.

Zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszą ofertą!

 Zobacz także

Dekoracje świąteczne świetlne

Dekoracje świąteczne świetlne

Dekoracje świąteczne świetlne odgrywają obecnie znaczącą rolę, szczególnie w przestrzeniach publicznych. W okresie Bożego Narodzenia goszczą w obszarach miejskich i handlowych, zachwycając mieszkańców oraz klientów. Obecnie...

Czytaj więcej
Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy

Iluminacje świąteczne na słupy są bardzo intrygującym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają pięknie ozdobić elementy, które zwykle nie zachwycają swoim wyglądem. Przystrojone w ten sposób będą się tymczasem...

Czytaj więcej
Choinki ubrane

Choinki ubrane

Choinki ubrane pojawiają się zarówno w domach, mieszkaniach, punktach usługowych, ale i przestrzeniach publicznych. Warto skorzystać przy tym z wariantów sztucznych, które w niczym nie ustępują...

Czytaj więcej