+(48) 34 371 00 23
+(48) 698 873 749
Wróć do listy
Uliczne oświetlenie świąteczne

Uliczne oświetlenie świąteczne

Uliczne oświetlenie świąteczne pozwala nadać przestrzeni miejskiej wyjątkowego, bożonarodzeniowego klimatu. To efektowne dekoracje, które spodobają się przechodniom i przejeżdżającym drogami kierowcom samochodów. Istnieją różne możliwości, w tym przyozdobienie latarni. Warto jednak pomyśleć nad wyeksponowaniem i innych atutów miasta, choćby przygotowaniem oprawy do elewacji ważnych budynków czy ustawieniem w poszczególnych miejscach rozświetlonych figur lub napisów, w czym może pomóc Adal.

Spis treści
Jakie znaczenie mogą mieć takie dekoracje?
Przygotuj różnorodne oprawy z Adal
Inne dekoracje w naszej ofercie
Figury i napisy
Choinki

Dlaczego uliczne oświetlenie świąteczne ma takie znaczenie?

Uliczne oświetlenie świąteczne sprawia, iż w okresie bożonarodzeniowym w mieście da się wyczuć wyjątkową atmosferę. Takie ozdoby zachwycą mieszkańców i osoby wizytujące dane miejsce. Będą zachwycać spacerowiczów oraz przejeżdżających kierowców. Przekłada się to nie tylko na podziw, ale i lepsze samopoczucie ludzi, którym udziela się świąteczna atmosfera, co znajduje odzwierciedlenie choćby w większej życzliwości względem drugiego człowieka. Co ważne w taki sposób można udekorować najbardziej wizytowe i efektowne rejony aglomeracji, podkreślając tym samym jej atuty.

Wyjątkowa atmosfera

Boże Narodzenie to w naszej kulturze wyjątkowy okres, podczas którego i same miasta dbają o odpowiednią atmosferę. Zwykle widać to na ulicach przynajmniej od połowy grudnia, a czasem i wcześniej. To czas w którym ludzie przygotowują się do świętowania i wprowadzają się w odpowiedni nastrój. Dekoracje przygotowane w przestrzeni miejskiej sprzyjają wzbudzaniu takiego poczucia we wszystkich mieszkańcach czy przybyszach z innych miast. Takie ozdoby na ulicach nie tylko zachwycają, ale na swój sposób wspierają poczucie wspólnoty, które budzi się w społeczeństwie w tym okresie. To chwile w których ludziom udziela się radość i pozytywne nastawienie względem innych. Oprawy w obszarach publicznych mają zatem naprawdę spore znaczenie w kontekście całej świątecznej atmosfery.

Podkreślenie walorów estetycznych miasta

Takie oświetlenie przygotowuje się zwykle przy najbardziej ruchliwych ulicach czy w szczególnie efektownych rejonach miasta, będących jego wizytówką. To zatem okazja, żeby jednocześnie podkreślić wszelkie atuty i walory estetyczne miejscowości. Będzie to z pewnością docenione zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, co przekłada się przy okazji i na promocję danej aglomeracji w kraju, a czasem i poza jego granicami, gdyż efektowne oprawy są prezentowane na zdjęciach publikowanych różnymi kanałami w sieci.

Miejskie oświetlenie świąteczne

Z Adal przygotujesz oświetlenie świąteczne na latarnie i nie tylko

Oświetlenie świąteczne na latarnie znajdziesz w ofercie Adal. To jedna z najpopularniejszych form dekoracji przestrzeni miejskiej w tym okresie. Warto zainteresować się jednak również ozdobami na same elewacje budynków znajdujących się przy ulicy, co będzie miało równie duże znaczenie. Oprawę trzeba przy tym dobrać do konkretnego miejsca, żeby osiągnąć odpowiedni efekt końcowy. W niektórych obszarach przydadzą się subtelne, delikatne akcenty, a w innych lepszym rozwiązaniem może być coś wyrazistego, co będzie zdecydowanie przykuwać uwagę.

Dopasowanie do przestrzeni

Planując takie dekoracje trzeba koniecznie pamiętać o tym, żeby brać pod uwagę charakter danej przestrzeni miejskiej i architekturę w konkretnym obszarze. Piękne ozdoby oświetleniowe muszą współgrać z otoczeniem, gdyż tylko wtedy można uzyskać rzeczywiście spektakularny efekt jeżeli chodzi o całość oprawy. W niektórych miejscach wystarczą jedynie drobne punkciki świetlne, które dodatkowo wyeksponują już piękne miejsca. Z kolei w innych rejonach przydatne mogą być bardziej rozbudowane instalacje oświetleniowe, które dodadzą charakteru miejscu, które samo w sobie nie przedstawia aż tak dużych walorów estetycznych. Tylko biorąc pod uwagę takie aspekty można przygotować dekoracje dające odpowiednią atmosferę i efekt.

Na latarnie

Latarnie są rzecz jasna bardzo powszechnym elementem krajobrazu miejskiego, więc zdecydowanie warto je wykorzystać. Dodatkowo są one po prostu dość łatwe do przyozdobienia. Z tego względu jest to jedna z najpopularniejszych wersji dekoracji w okresie świątecznym, jeżeli chodzi o przestrzeń publiczną. Proponujemy w tym zakresie różne rozwiązania, które dobrze jest dobierać też pod kątem estetyki samej latarni – te są w końcu wykonywane w różnym stylu. Jeżeli są one ozdobne same w sobie, to można podkreślić jedynie ich atuty delikatnym oświetleniem czy girlandami. Możliwe jest jednak przygotowanie bardziej rozbudowanych projektów, nawet z elementami trójwymiarowymi, a większe dekoracje tego typu często zdobią same klosze latarni.

Ozdobienie budynków

Rozpatrując efekt jaki dają oprawy świąteczne z perspektywy ulicy, nie można zapominać o tym, że bardzo ważne dla postrzegania otoczenia będzie przyozdobienie zewnętrznych fragmentów samych budynków. Ozdoby okalające elewacje pobliskich obiektów mogą robić naprawdę niesamowite wrażenie. Oczywiście tutaj także ważne jest ich odpowiednie dobranie. Możemy w tym zakresie pomóc i doradzić klientom, żeby dobrać ozdobę na pewno pasującą do estetyki elewacji oraz charakteru samego budynku, na którym miałaby zostać umieszczona.

Co jeszcze, poza oświetleniem świątecznym ulic, mamy do zaoferowania?

Adal oferuje nie tylko oświetlenie świąteczne ulic i budynków, ale również inne ozdoby. W zakresie elementów świetlnych mogą to być specjalnie wykonywane figury czy napisy. Oczywiście podstawą naszej oferty są choinki, w tym w wielkich wariantach Giant. Możesz je uzupełnić mniejszymi dekoracjami charakterystycznymi dla Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, gdyż mamy już duże doświadczenie w przygotowywaniu efektownych opraw do przestrzeni miejskich czy galerii handlowych.

Figury i napisy

Współcześnie podstawą dekoracji ulicznych są iluminacje świetlne. Poszczególne elementy, w tym drzewa, można oczywiście po prostu ozdobić światełkami, ale możliwości jest w tym zakresie zdecydowanie więcej. Oferujemy różne konstrukcje elewacyjne czy figury, nawet w formie 3D, wykonywane z pomocą światełek LED. Z ich wykorzystaniem magicznego i świątecznego charakteru można dodać nawet obiektom, których architektura jest zimna czy po prostu mało ciekawa. Dodatkowo mogą być przygotowane jakieś napisy nawiązujące do Bożego Narodzenia, często okraszone nawiązaniem do konkretnego miasta czy innych motywów świątecznych.

Choinki

Nasza firma proponuje różne ozdoby świąteczne, lecz specjalnością Adal są oczywiście choinki. W katalogach odnajdziesz propozycje różnych modeli w wielu rozmiarach. To między innymi mniejsze i średnie drzewka, dobre do uzupełnienia większych opraw lub służące raczej prywatnym użytkownikom. W ofercie posiadamy jednak i drzewa Giant, dostępne w paru wersjach jeżeli chodzi o estetykę czy samo przeznaczenie wewnętrzne lub zewnętrzne. Takie choinki są doskonałym rozwiązaniem w kontekście dekoracji miejsc publicznych na okres Świąt Bożego Narodzenia. Często zdobią one widoczne z ulic rynki dużych miast lub place przed galeriami handlowymi. Poza choinkami w katalogach znajdziesz mniejsze akcesoria ozdobne czy girlandy, które mogą pomóc w dopełnieniu wystroju.

Przygotuj z nami spektakularną oprawę

Z Adal przygotujesz wyjątkowe dekoracje ulic, jak i innych przestrzeni publicznych. Mamy w tym duże doświadczenie, poparte realizacjami w różnych częściach kraju, a nawet poza jego granicami. Jedna z efektownych opraw pojawiła się w Bielsko-Białej, gdzie na zlecenie Urzędu Miasta zrealizowaliśmy projekt świetlnej rzeźby przedstawiającej Reksia. Oprócz tego miasto zdobiły jednak inne elementy, w tym przystrojona choinka czy piękne ozdoby na ulicznych latarniach. Po dekoracje przygotowane we współpracy z naszą firmą często sięgają galerie handlowe, wielokrotnie stawiające na elementy zewnętrzne, które są widoczne z ulicy, zachwycając klientów i przyciągając kolejnych. Piękna iluminacja świetlna pojawiła się przed Galerią Wileńską. Poza dekoracjami wewnętrznymi, elewacja budynku została efektownie przyozdobiona, a przed centrum ustawiony został pociąg metro w towarzystwie efektownych choinek. Przykładem naszej realizacji w samym sercu Polski jest oprawa w obrębie Placu Unii w Warszawie. Rozświetlone ozdoby widoczne były już z zewnątrz, na elewacji, a także pobliskich drzewach. Oczywiście z dużym rozmachem udekorowany był środek znajdującej się tam galerii handlowej, a głównym punktem widowiska była pokaźnych rozmiarach choinka Giant od Adal.

Oświetlenie świąteczne w obrębie ulic i przylegających do nich budynków ma niebagatelne znaczenie w kontekście podnoszenia walorów estetycznych miasta w tym okresie roku oraz wprowadzania świątecznej atmosfery. Elementy ozdobne spodobają się mieszkańcom i pomogą im wczuć się w wyjątkowy klimat towarzyszący drugiej połowie grudnia. Z Adal możesz przygotować ładne elementy dekoracyjne na latarnie czy elewacje budynków, ale i szczególnie widowiskowe oprawy z wykorzystaniem figur 3D i choinek, w tym o ogromnych rozmiarach. Zachęcamy zatem do skorzystania z naszej oferty!Zobacz także

Producent choinek PE

Producent choinek PE

Producent choinek PE proponuje wyroby bardzo wysokiej jakości, które pod względem wizualnym dorównują swoim naturalnym odpowiednikom. Takie drzewka przedstawiają o wiele większą wartość niż produkty z...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne

Dekoracje świąteczne zewnętrzne wykorzystuje się w przestrzeniach prywatnych i publicznych. W przypadku domów stanowią one efektowną oprawę, która pozwoli wyróżnić budynek na tle sąsiedztwa. W kolei...

Czytaj więcej
Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe

Dekoracje świetlne bożonarodzeniowe mogą posłużyć do przygotowania zachwycających opraw świątecznych. Coraz częściej pojawiają się nawet przed prywatnymi domami, choć takie ozdoby wciąż są głównie domeną przestrzeni...

Czytaj więcej
Dekoracje świąteczne w hotelu

Dekoracje świąteczne w hotelu

Dekoracje świąteczne w hotelu mają wprowadzić odpowiednią atmosferę, która wprawi gości w dobry nastrój. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa na poziom zadowolenia klientów, którzy z...

Czytaj więcej
Choinki LED-owe

Choinki LED-owe

Choinki LED-owe wyróżniają się swoją formą i prezencją. Efekt ten najlepiej jest uzyskać, wybierając model sztuczny renomowanej marki Adal o odpowiednim kształcie i pokrywając go dobrej...

Czytaj więcej